Miresele anului 2006 (88)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ar fi o idee.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'neata sau buna ziua in mare viteza...
m-am trezit la 12, acum ma grabesc sa le iau sa le pun pe toate la loc, sa si mananc ceva, sa si plec la munca... Se circula ca naiba in oras, ca sunt Base, Tari si tot neamuri lor pe aici, cu Unirea... Vad eu cum ajung pana la urma... Dorm in picioare, la 5.30 m-am bagat in pat. Si casc de nu ma vad.
Oana, cred ca ii strang pt concediu pana la urma... Adica imi iau eu ceva nu prea scump si restul se duc la pusculita. Mai ales ca nu-s multi, conteaza orice leut... V-am pupat!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am ajuns si eu la comp, caci s-a uitat marco la BE.
deci....nu mi-a mai facut copilul febra azi noapte. a dormit super bine. a baut si de dim. laptele si am plecat la dr.
asa....are bronsita, nu are nimic in gat si e putin congestionata urechea stanga...inceput de otita. in rest totul ok, are 13 kg si 88 cm. cred ca avea mai mult, dar daca nu mananca de 2 zile....ar fi bine sa ramana si cu astea 13, caci la pranz nu a vrut nimic sa pape. ii bag lapte imediat, prin somn.
Ca si tratament ne-a dat tot homeopate: pulsatila care ajuta si la otita, daca va mai face febra Belladona si formula 14 pt. tuse.
A zis ca nu-mi da antibiotic, daca ii merge bine cu homeopatele si si nu vrea strice ce am cladit pana acum.
Nu are suflu sistolic, asa ca am scapat de un gand.

Aly, OANA va apucati de afaceri? hai ca sunteti talentate. si eu vroiam ag. de organizat evenimente, dar sa o pun pe mama la munca. in Alba ar merge ca sunt putine firme, si mama e cautata de multe cunostinte sa le mai amenajeze una alta, si ea merge, of course, fara bani, ca doar ii cunoaste.
Aly si nu a zis nimic marele sef de desfintarea postului?
Oana nasol cu batranii astia...mai ales ca au si chiriasi straini..iti dai seama ce preocupata o fi.
Kitzy dar ai bagat din greu la stomac dis de dimineata. ia concediu cat poti, nu fi fraiera.
Ralu ai bagat la greu aseara de te-ai trezit asa tarziu?

Ieri m-a sunat nasa noastra de cununie ca e in 11 sapt. Mi-a zis ceva de sarbatori, doar ca toate testele i-au iesit negative. insa, ieri la eco s-a vazut bine samburelul. m-a intrebat daca nu o ajung din urma...ce fain suna...dar dupa ce m-am gandit mai bine...mi-a pierit entuziasmul. cred ca m-am molipsit de la voi cu ganditul asta.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio bine ca si-a mai revenit Marco.
Cu big boss... da, n-a zis nimic de concediere sau altceva. Acum ne-a zis sefu ca l-a intrebat ieri inainte de plecare de ce a venit la Cluj si ca nu i-a stiut raspunde... ce puii mei sa mai intelegi... In fine, mergem inainte cu planurile de cautari.
La agentie m-am gandit mai demult, stiu ca e ceva ce mi s-ar potrivi, dar sunt mai multe motive pentru care nu merg inainte: ca ai succes trebuie si sa faci niste investitii, sa ai contacte bune pentru foto/filmat/muzica, sa te ai si bine cu sefii de restaurante sa-ti mai puna o pila, plus, cel mai important, ca toata vara ti se duce (nu-ti prea poti lua concediu in plin sezon de nunti) plus weekend-uri lucrate fara discutii.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly dreptate graiesti. sunt multe dezavantaje in afacerea asta.
cat despre big boss....cum naiba nu stie de ce a facut atata drum? ciudat.....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly, Gio intr-adevar avantaje si dezavantaje...dar cine are bani dupa aia sa schieze la Aspen iarna
(hai ca o iau pe ulei )

afacerea e buna...daca ai conexiuni acolo unde trebuie, respectiv restaurante, foto, video, muzica etc...si se castiga bani buni...care banuiesc ca suplinesc lipsa concediului din perioada iunie-septembrie
...ca doar poti merge in mai ca nu aduce ghinion ca la nunti


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 8 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

pai Gio, pe la 5 si ceva-6 m-am bagat la nani... Am reusit sa dorm numai cateva ore.

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aoleu Ralu si cat ai de gand sa o ti asa? sper ca nu mult, ca nu e de bine....
Oana ce agentii am vazut aici...au si foto si dj si cameraman. asta ar fi idealul, dar ai nevoie de bani pt. a incepe.
agentiile someaza in posturi, fotografii si cameramanii ce mai au de lucru, dar de obicei e lejer.
cu toate vacantele in Hawai si Aspen nu mi-as sacrifica toate weekendurile. mai ales daca sotul ar lucra in cu totul alta parte. pai atunci nu ne-am mai vedea decat in post.
si eu am luat-o rau pe ulei...de zici ca ma forteaza cineva sa deschid o agentie maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

in seara asta n-am avut netabia de vreo 10 min a revenit...
intre timp, a preluat altcineva ce trebuia sa fac eu, pentru ca eram contra timp... si numai bine ca asta ar fi fost ultima seara... in care mai aveam de lucru.Mi-e o ciuda de mor...
N-am de ales... asta e.
Sa vedem maine daca mai apare ceva, desi nu prea cred...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza.
Vad ca ati dezbatut profund ideea . Oana chiar crezi ca ies chiar atat de multi bani din afacerea asta? Chiar si asa, nu-i o chestie care sa aduca un venit cat de cat constant... adica nu mi-as lasa jobul pentru asta.
Gio deci si tie ti se pare ciudat. Noua la toti ni s-a parut. Adica ok, nu vine cu vesti rele (big bossu'), dar macar sa fi zis ceva relevant cat de cat. Cine stie, la lucruri bune nu ma mai astept.
Ralu imi pare rau ca ai pierdut jobul suplimentar. Sper ca totusi te-au platit pentru ce ai facut pana acum.

Eu is cam chiauna, desi nu m-am culcat tarziu. Mi-a curs acuma si sange din nas... nici nu mai stiu de cand n-am mai patit asa. Asta e semn clar de oboseala. Cred ca azi nu fac eu prea multi purici pe la scarbiciu, mai ales ca trebuie sa ajung sa fac si o fripturica (ca duminica ajungem fix pe la 2 si sa avem ce papa), sa calc hainele cu care ne imbracam la nunta, sa pregatesc bagajelul, sa-mi fac si manichiura si sa ma spal si pe cap... Si cumva sa si ajung rapid in pat, ca daca deja am luat-o cu semne din asta grave, nu stiu ce ma fac cu oboseala care va urma.
Bunicii ne incurca nitzel, ca nu pot veni asa repede cum am vrea noi, de, pana dau papa la animale, pana mulg vacutzele... Sper totusi sa ajungem cat mai devreme, ca trebuie sa apuc sa fac si eu un dus si sa ma schimb/machiez/coafez si sa ajung si suficient de repede sa imbrac mireasa... care cred ca o sa faca 13-14 pana ajung. Da' ne descurcam noi cumva. Doar ca de cateva zile ma chinui sa gasesc o urare dragutza pe care sa le-o scriu pe felicitarea ce le-am luat-o... si nu imi vine nimic in minte.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput