Miresele anului 2006 (88)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
Ralu, tot pe la servici? sau deja acasa la locul de munca nr.2 [/font=Comic Sans MS][/navy]


cand intrebai tu, eram in Kaufland. E in drumul spre casa si mai intru sa iau una, alta...
Le-am dat mancare la baieti, am strans pe aici, am pus niste cartofi la fiert, sa le fac maine o salata orientala si acum ma apuc de lucru.
Maine seara ma duc la artificii, de Ziua Unirii
Ne auzim mai incolo. Revin.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana apartamentul nu ramane tipului care vine in locul tau?
ralu spor la munca. hai la o poveste.

Marco avea la ora 19, 38 febra, dar i-am dat remediul lui homeopat si a scazut.
a facut baita, i-am pus un supozitor si doarme de o ora. pacat ca nu a vrut sa manance nimic. bine ca a mai baut cate ceva.
eu sunt singura, Claua iesit cu un amic care se muta cu jobul la Bucuresti. asa ca eu caut haine pe laredoute caci avem o groaza de sarbatoriti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, am venit la povesti... dar cred ca la ora asta mai povestesc eu cu mine pe aici...
Abia acum am facut o pauza...si ma intorc la treaba...
Noapte buna!

ps-ceiut si cafeluta fierbinti, pentru dimi...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Buna seara si de la mine

am terminat si eu testul pe care il aveam de facut la germana si am trimis raspunsurile...pe e-mail la profa...acu sa vedem ce diploma oi primi

Gio...unde stau eu e foarte frumos, dar e o casa cu 3 etaje si la primele 2 etaje cate un apartament
...la etajul meu sunt 2 garsoniere

proprietara sta la parter si supravegheaza tot ce se intampla...pensionarii astia n-au ce face!
si asta nu mi-a prea placut!
...ca sa nu mai zic ca o data mi-a spus ca de fapt scarile sunt comune si ea nu il cunoaste pe Marius...si nu e normal ca oameni straini sa intre in casa(se referea la cladire)
asa ca sa ii comunic cand vine la mine, cat sta si sa il introduc

si i-am explicat eu cum stau lucrurile...intr-o asa maniera de mi-am facut instantaneu "o prietena"
dupa care nici macar tupeu sa vorbeasca cu mine nu a mai avut...imi lasa biletele pe usa

asa ca nu am recomandat apartamentul
pana la urma tot ea a fost fraiera ca putea sta linistita cu o chirie mare, asa cum platesc firmele de obicei...ca de laviitorulchirias nu cred ca o sa poata primii la fel de mult...

Ralu ai terminat ce aveai de facut?

hai ca va las si eu o cafeluta pe maine...
...si va spun somn usor!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 9 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

N-AM TERMINAT. MA TINE ASA TOATA SAPTAMANA CHESTIA ASTA. :( SINGURUL MOTIV SUNT... BANUTII (DESI DESTUL DE PUTINTEI, DAR NU-S DE ARUNCAT, TOTUSI...)
scuzati, am scris cu majuscule si nici nu mi-am dat seama

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Bineinteles ca mi s-a blocat pagina pe cand sa trimit ce scrisesem . Asa ca o iau de la capat:

Intalnirea cu 'big boss' nici buna, nici rea, adica n-au fost vesti rele, dar nici bune.

Gio sanatate multa lui Marcolino!

Krelia sanatate si tie!

Ieri a venit matusica, rochitza a fost ok, i-au placut tare paharele si jartelutza. Zilele astea mai avem ceva maruntisuri de rezolvat si gata.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata fetele!!!
Eu tocmai am papat mamaligutza cu branza si slanina prajita, yammy, ce buna a fost.....daca a facut-o mama
Tare ma bate gandul sa-mi iau concediu medical de la jumatea lui feb si la 1 Martie sa intru in prenatal. Deja si dr ginecolog si dr de familie s-au oferit sa-mi dea concediu, au zis ca nici un servici nu merita sa stresez bb-le mai ales in saptamana mai mare de sarcina si cred ca o sa profit de ocazie pana la urma.Ma mai gandesc eu pana atunci, dar totusi cred ca-l iau, pt ca deja nu ma mai pot apleca k lumea dupa dosare in sertarele de jos, cum e aglomerat, tot timplu trebuie sa ma feresc sa nu ma loveasca cineva, in special copiii si ce bine mi-ar sta mie acasa la odihna, mai fac cate o plimbare, asa ca deja imi stralucesc ochii cand ma gandesc la concediu

27 cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata!

Ralu...lasa ca o scoti la capat si sa vezi ce bine o sa te simti cu niste extra banuti in buzunar ...dupa care iti poti face un cadou frumos

eu am obiceiul asta ...ca de ziua mea si de Craciun sa imi cumpar un cadou...adica ceva ce in mod normal poate nu mi-as permite sa imi iau, sau ca de obicei ar exista alte prioritati pentru banutii aia...

anu' asta de ziua mea inca nu mi-am luat cadoul...a fost si toate tevatura cu masina
dar in weekendul asta ma premiez!

Aly, ma bucur ca ai dat lovitura cu paharele ...si normal si cu rochita si jarteluta....dar paharele ti-au iesit super bine!
...iar cu marele boss...decat sa fi fost rau...mai bine asa nici bine, nici rau!

Kitzy, pai daca e asa aglomerat pe acolo...mai bine stai acasa...mai ales ca zici ca devine greu sa te misti...asculta medicul si pofita de posibilitatea unui concediu medical

Gio, cum se simte Marco? azi mergeti la medic...hai ca se rezolva pana la urma!

Kreliuz ...cum mai e raceala? ca pe mine durerea de spate a inceput sa ma mai lase...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 8 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy si eu zic sa stai acasa si sa-ti bagi picioarele. Crezi ca-ti face cineva statuie daca te chinui in continuare la scarbiciu?

Oana toata lumea m-a zapacit, dupa ce-a vazut paharele, ca de ce nu-mi deschid firma de organizare de nunti...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza



Oana toata lumea m-a zapacit, dupa ce-a vazut paharele, ca de ce nu-mi deschid firma de organizare de nunti...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




mie la vremea aia imi zicea lumea sa ma imi deschid un magazin
...cu pahare, placecard-uri, servetele imprimate(care din pacate pt mine nu am mai apucat sa fac ) si invitatii de nunta (pt nunta de la Arges noi am facut invitatiile cu poza noastra pe folie de calc)

poate ne facem firma impreuna


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 8 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput