Miresele anului 2006 (88)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ralu pai da, as vrea sa-mi dai motto-ul daca poti.
Chiar ca a fost simpatica faza ta de la scarbiciu... ceva de genul 'comedie neagra' .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

acum cand ma gandesc, imi vine sa rad... referitor la faza de la munca. Dar cand mi-amintesc ce socata am fost... nu stiu, a fost o faza ciudata rau de tot...

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

servus fetele!

eu tot bolnavioara....insa un pik mai desfundata la nas ....si, dupca ce ca-s io ametita..a mai venit si medicina muncii sa ne ia sange ...pt glicemie...si cica....dk sunteti ok primit la firma o hartiuta "apt pt munca"..dk nu sunteti ok..va sunam sa va spunem.....super tare...si iar ne-a luat la intrebari...de cand era bunica fata ..si ne-a si dezbracat sa ne faca ekg-ul...cica mi-s bine cu corasonu' ...

Aly, ai grija cu sangele din nas....stiu ca si al meu pateste la fel cand e obosit...imediat dimineata ii curge sange din nas ..si eu ma panichez toata ca nu stiu ce sa-i fac ...

Gio, sa-ti traiasca nashicul/nashica mica sa fie sanataosa si s-o asculte pe mamica

onutzule...ai grija cu atatea boccelutze sa nu te expulzeze aia de prin aeroporturi ...sa te confunde cu alti "comaptrioti" de-ai nsotri ....doamne...da' ce le-ai aduntat si tu...auzi, io vorbesc, ca dupa 2 luni de stat in De m-am intort cu 35 de kile in geamantan..plus 1 kg numai cu plicuri de maggie ...sosuri, supe...etc...si ciocolata pentru copilu' de acasa

kitzy, vezi si tu ce faci cu concediula la...ca dk Aly te gadile la talpi..io viu si te gadil la mijlocel

ralu', lasa..nu mai fii supi...macar imi mai ramane timp liber pt tine, chiar daca se subtiaza bugetul....

am reusit sa iau si eu in sfarsit cadoul pt prietena mea, duminica mergem la cinsteala ...abia astept...acum ne sfatuiam ce nume sa punem fetelor


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kreliuz, noroc ca ma intorc cu
...dar nu vreau sa las ceva in ea...ca sa nu le mai dea de gandit unora sa mi-o sparga din nou...ca hotelurile pe unde ne cazam din pacate nu asigura si parcarea si nu stiu daca o sa gasim ceva cu plata prin apropiere
...stii tu treaba aia cu suflatu in iaurt


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 7 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana dar ai treaba nu gluma, lasa ca asta o faci cu draga inima. nu ai mai carat nimic acasa?iti era mai usor, ca doamne cate cred ca ai strans....
Noi la paprika am lasat bagajele in masina si nu s-a intamplat nimic. bine ca nu se vedeau, caci erau in portbagaj. oricum era parcarea hotelului.
ai o sapt. libera si pe urma incepi la Tg. Mures?
Aly pai a venit seful dintr-un motiv, ca nu a vrut sa-l zica...asta e alta poveste.
Nunta...acum mi-am amintit, ca ziceai ca e in Bistrita. sper sa va distrati.
Ralu ma bucur ca iei banii aia, chiar daca nu toti, ca nu ai putut termina, dar tot e ceva.
cum adica sa ma grabesc? pai uite ca eu v-am luat-o inainte, voi tre sa ma ajungeti din urma....eu mai am si anul asta de respiro...sper.
tare faza cu demisia colegei. as fii vrut sa-ti vad fatza.
Krelia ce ciudati sunt astia de la protectia muncii. bine ca esti mai bine, lasa ca acum ma dor pe mine toate cele...capul...gatul...vai de steaua mea.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

aoleu....stai ca uitai ca acu' esti cu 4 roti....deci, poti sa bagi toate troacele, cel putin cate iti incap in portbagaj

haideti fetele sa-i facem lista oanei, cu ce sa ne aduca de acolo...ca are cu ce sa le aduca ......(catai nerusinarea pe capu' meu


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

Oana dar ai treaba nu gluma, lasa ca asta o faci cu draga inima. nu ai mai carat nimic acasa?iti era mai usor, ca doamne cate cred ca ai strans....
_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



in porbagaj o sa lasam si noi lucruri...dar nu imi incap mai mult de 3 geamantane
iar restul o sa le caram cu noi in camera ...asta e! ca nu ma risc...sa las masina plina in strada

oricum intr-un an si jumatate ai nevoie de o groaza de lucruri
si am carat inapoi, de mi-a venit rau....ideea e ca sunt nu atat grele cat voluminoase...ex. 3 prosoape ocupa jumatate de geamantan
...plus ca au fost lucruri de care nu m-am putut lipsi


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 7 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by krelia

aoleu....stai ca uitai ca acu' esti cu 4 roti....deci, poti sa bagi toate troacele, cel putin cate iti incap in portbagaj

haideti fetele sa-i facem lista oanei, cu ce sa ne aduca de acolo...ca are cu ce sa le aduca ......(catai nerusinarea pe capu' meu


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.



am avut niste "clienti" dintre colegi ...dar le-am explicat ca am ajuns in situatia de a-mi arunca din haine
si am crezut ca am o problema...dar si ceilalti colegi din alte tari care vor pleca in luna urmatoare spre casa mi-au povestit aceleasi probleme...si fac aceeasi sortare cu ce arunca si ce pastreaza...deci e normal, sper eu

ma mai gandisem sa trimit niste pachete cu Atlasib-ul...in caz ca nu ma pot despartii de ceva


dar a aparut mama cu o "listuta"...si pe ea trebuie sa o multumesc nu?!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 7 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana dar vad ca ai ceva bagaje nu gluma. Eu n-am avut prea multe chestii cand m-am intors din State, bine ca majoritatea lucrurilor cu care am mers acolo le-am aruncat (am avut sfat de la o prietena sa nu-mi duc acolo haine care sa-mi fie prea dragi) si nici n-am avut timp de shopping atat cat as fi vrut. Plus noi aveam asigurate anumite chestii gen lenjerie de pat, prosoape, etc.

Ralule m-ai uitat cu motto-ul?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

eu am carat dupa mine pantaloni de stofa...sacouri...camasi...ca nah...urma sa lucreze madam intr-o agentie de turism...si cand am vazut ca "iarna nu-i ca vara"...si ca sefa mea venea numai in blugi....si ai mei erau in concediu la 7 ore distanta de mine....mi-am pus elegantzismele intr-o geanta, mi-am luat bilet la ICE si mi-am petrecut si un week-end cu ei, dupa care m-am intors fara toalele alea...dar cu altele, pe care mi le-am luat in wkndul respectiv
...la plecare in Ro am avut si eu o tentativa sa-mi las prosoapele, dar m-am razgandit, ca erau noi noutze si pe deasupra, erau si rosii ..si imi placeau prea tare...in schimb...am lasat un cearceaf din ala de pat...din prosop...ca luasem unul de la noi, care nu era cine ste ce calitate si se facuse in alea 2 luni...varza......cu toate ca trecuse prin niste spalari...am avut colegi care si-au lasat prosoapele acolo..si mai toti ne-am pus gecile grele & pulovarele groase pe noi.....prinse de mijloc....tin minte ca era o caldura afara si eu aveam pe mine un ditamai pulovaru gros...alb...(luat de la H&M )...pe care-mi venea sa-l arunc in mijlocu' Berlinului .....da' nu puteam ca nu mai aveam nimic pe dedesubt, decat sotenu' ....si m-am oprit in centrul orasului, aproape de gradina zoologica, si uite asa d-a dezbracat romanca si a primit de la o alta fata (care s-a dezbracat si ea , dar a ramas intr-un tricoutz) un pulovaras subtire, fara maneci si cu anchior, o binecuvantare ...si pe'lalalt l-am prins de mijloc...si asa am mers prin tot Berlinul de l-am vizitat...pana la aeroport ...

morala.....imbracati-va cu ce aveti mai gros pe voi, sa nu cantareasca mult la cala...da' asigurati-va si un back-up ..asta pt cazurile cand mergeti cua vionu' ...

hai ca de nu m-am palcintziiiit...vb lu' Gio


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput