Miresele anului 2006 (87)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'neata!
ma gandeam ca ati terminat capitolul intre timp...
dar deocamdata e cam liniste pe aici
eu pregatesc ficatel de pui pentru pus la foc... (desi cred ca mai degraba il las sa-l fac diseara, ca acum nu prea mai am timp)si fac ciorba de puiut. Si diseara mai fac un piure de cartofi sau cartofi prajiti. Sa vad ce voteaza baietii. Cert este ca acum trebuie sa curat si cartofii.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

Aly, deci a-ti avut spor la cumparaturi...deci cum a fost pana la urma cautarea rochitei, cred ca super fain...

cu paharele daca iti plac creatiile mele...iti pot explica "metoda de productie"
http://family.webshots.com/photo/2106740760056227975HMKmUH

Ralu...ma mai inspir din listuza ta

si nu ma pot abtine sa nu intreb ce parere ai despre "4,3,2"
mie mi s-a parut ca nu are final adica s-a terminat cam brusc(tipic pt fimele romanesti)...adica am ramas asa la sfarsit intrebandu-ma ....si?!?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 19 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

da, si pe mine m-a lasat finalul asa, in aer, cum se zice...
Dar am incercat sa fac abstractie de acest lucru.
Ca idee si ca realizare, mi-a placut. Interesant. Oricand este loc de mai bine, insa.
(si n-a luat Globul de aur)...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

deci nu am ramas doar eu

Marius imi zicea ca e normal...asa sunt filmele romanesti...intr-adevar, dar asteptam ceva...altceva
oricum in alta ordine de idei mi-a placut
...si da am auzit azi dimineata ca nu a luat Globul de aur

Gio referitor la Parndorf parerile sunt impartite...unii zic ca nu merita...altii vin foarte entuziasmati
abia astept sa vad tu ce zici...merita sa mergem sau nu
chiar daca nu mai prindem reducerile


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 19 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

eu decolez spre munca... sper sa ne mai auzim pana diseara...

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Spor la munca Ralu...
...eu plec spre cantina ca mi s-a facut o foameeee...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 19 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Aly ma bucur ca ati rezolvat aproape tot trusoul. sper sa gaseasca si pantofi.
Nu stiu de ce autostrade zici ca se platesc. Noi am traversat Austria destul de mult..pana in Italia si nu am platit nimic, doar trecerea pe podul Europei, care e spre Nordul Italiei.
am trecut chiar si prin Germania, pe o bucata de drum...unde nu plateai nimic.
Ralu spor la munca....
Oana eu am mai fost la Pandorf in mai si tare dezamagita am venit. nu erau nu stiu ce reduceri, eram cu copil dupa noi, etc. Oricum am avut o parere tare proasta...sper sa o schimb acum.

fete o zi buna sa aveti....
eu am umbalt hai-hui si la o prietena. acum vreau sa adun paturile, caci imediat plec iar.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza fetelor!...(adica..pofta buna, ca acu'ma uitai la ceas )
eu sunt prinsa (evident) cu materialele pentru simpo'...mie+joi, dupa cum v-am zis sunt plecata...plus ca tb sa imi fac si-un mic discurs..bleah...naspa cand mi se intampla din astea ...
colac peste pupaza..ne-a lasat si toneru'..xeroxu' e aproape mort..cred ca voi trimite una din fete sa copieze "prin vecini"...(adica la un centru, normal)...
..cum se intampla cand te grabesti mai tare...sa nu ai de nici unele...in fine...
ma cam arde si stomacu'...astept si tel de la al meu sa vaz ce-o fi facut la examene....
aseara mi-am descarcat si eu ocean's 12 si 13....de dim inca se descarca american gangster ..nu de alta, dar mi-ai cam facut pofta onutz, de filme cu mafia ...
cat priveste 4-3-2...v-am mai spus..mie mi s-a parut o porkeria....nu m-a "strapuns" deloc..sa raman cu gustul ala de "mama, ce film misto!"...ciuciu frate...si finalul..super "tare"...2 *** fata in fata intr-un restaurant...asa, si? , vorba ta...

la capitolul papa - am facut ieri mancare de cartofi cu niscaiva ciolan afume'...ca mi-era pofta....si al meu mofturos, cand l-am intrebat, inainte sa ma apuc de ea...cica "mmm, nu mananc, dar fa pt tine"...si cand i-am pus in farfurie...a mancat-o ca "italienii", a lasat farfuria curata curata.......

ma duc sa vad ce a mai scos imprimanta...mai viu...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Onutz se aproba paharele . Astept indicatiile.
Ale noastre le-a aranjat colega sotzului care ne-a aranjat si sala, ca de, eu le-am vrut cu flori naturale si n-aveam cum sa le ornez eu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

mai, cum am uitat sa mai scad o zi...acu mi s-au parut cam multe

mda, Kreliutz...cred ca mie la filmul asta mi-a placut faptul ca a avut succes...macar atat...ca eu m-am asteptat la cu totul altceva
spor la munci...si deplasare frumoasa sa ai

Aly
...noi am avut 4 pahare, 2 pt noi si 2 pt nasi...diferenta a fost ca la cele pt nasi nu am invelit piciorul paharului
...si pana la urma cu cele ale nasilor am ramas ca pe ale noastre le-am spart

...deci cumperi de la mercerie siret subtire pt picior...o bentita mai groasa cu model pt partea bombata a paharului...si bentita aia tip organza pt fundita
noi am imprumutat un pistol cu silicon la vremea aia...dar daca nu ai de unde cred ca merge si cu lipici gen superglue.
pt picior am pus putin silicon dupa care am lipit cam 2 cm din snur...si tot asa. Incearca sa maschezi capatul la inceput trecand snurul peste el cand il rotesti pe picior
daca te mai pot ajuta...cu mare placere
sunt convinsa ca o sa iti iasa foarte bine.

Raluca cum e la servici...acum e naspa la mine...dintr-o data vad ca le-am terminat pe toate vineri si ma cam plictisesc

am ajuns la vorba ta...abia astept sa plec acasa...ca e nasol asa cand nu prea ai ce face...desi asta se intampla poate 2-3 zile pe an...dar dupa ce te-ai obisnuit sa fi la foc automat, e cam nasol


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 18 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput