Miresele anului 2006 (87)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

nu sunt locuri la paprika Hotel. acum ma gandesc unde naiba sa stam.......
krelia si spor in toate. ai treaba nu gluma.

fete va , o iau si eu la picior.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

nu sunt locuri la paprika Hotel. acum ma gandesc unde naiba sa stam.......
krelia si spor in toate. ai treaba nu gluma.

fete va , o iau si eu la picior.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



mai dar chiar merg toti la Parndorf?

cum naiba e asa de plin...doar din cate am inteles au Hotel Paprika si Hotel Tranzit...uff
de ce nu incercati acolo unde a stat Aly...macar stii ca e testat locul si e buna cazarea


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 18 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana mersi. Cred ca folosesc superglue, ca pistol cu silicon n-am de unde sa fac rost. Oare siret din ala o sa gasesc la mercerie? Mi se pare ca seamana cu siretul cu care se leaga corsetele rochitzelor de mireasa. As vrea si eu sa fac diferit paharele lor de ale nasilor. Tu mai stii cam cate materiale ai cumparat pentru trebusoara asta? Si ceva si mai important: o sa spal eu inainte paharele, dar cum sa fac sa nu le umplu de degetzele in timpul 'procesului'?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Da oana cred ca toti au plecat spre pandorf....
Sunt 200 locuri de cazare acolo, 3 hoteluri:Tranzit, paprika si Csada.
Aly unde ati stat voi in Viena? am salvat atatea linkuri cu cazari in Viena ca nu mai stiu.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Oana, ca tot ma intrebai tu mai devreme cum e la munca la mine...
Pai... azi am cam fost la foc automat...
Pana acum n-am reusit sa intru pe net deloc.
Acum am vreo jumate de ora libera si dupa aceea iar incepe nebuneala. Dar la 18.30 am plecat, asa ca mult nu mai este.
Si ma duc pana in Kaufland, sa iau niste chestii. Na, daca acum sunt mai bucatareasa ca niciodata... ce sa fac? Trebuie sa ma si aprovizionez mai des


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly siretelul ala...e ca cel cu care se leaga corsetele dar putin mai plat nu chiar asa tubular
chiar nu mai stiu cat am avut nevoie...retin ca mi-a ramas ceva, dar nu mai stiu sa iti zic
sigur gasesti la mercerie si e foarte ieftin

de spalat eu am spalat paharele inainte....apoi am sters amprentele care au ramas pe sticla cu o carpa...si chiar inainte cu o zi de eveniment m-am chinuit si le-am spalat cu chiu cu vai pe interior inca o data...mai mult le-am clatit ca le tinusem impachetate sa nu se murdareasca...si nici nu vroiam sa ud bentitele alea

Ralu...vezi sunt zile si zile...in unele nu ai timp nici sa respiri iar in altele te plictisesti de numa

Gio ,daca nu mai intra Aly cand ajung acasa iti dau eu adresa de la pensiunea unde a stat ea...la servici nu o am salvata


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 18 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

In sfarsit reusesc si eu sa intru! Am inceput de azi lucrul, a fost o zi horror, imi venea sa ma bag intr-un sertar cu dosare si sa nu mai ies de acolo
Am fost la medic, mi-am scos analizele, ex de urina a iesit super, dar am dat pe anemie, asa ca trebuie sa bag Fe. In plus trebuie sa iau Ca si Mg ca si alea is mici. Mici le-am avut si inainte, dar acuma mi se ia din rezerve.
Am sosit acasa, mi-am pus un pic fundul jos ca simteam ca mi se taie picioarele, apoi am papat, mi-am pus o tocanita de cartofi cu costite afumate la foc, am strans un pic din casa si s-a facut ora 6.


25+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Stai linistita Oana ca nu e graba. am atatea adrese salvate, ma mai uit si eu, care e mai aproape de SCS. asta era super la ce pret avea si era aproape si de Pandorf.
Kitzy pai e si normal sa te anemiez si sa ai lipsa de Ca si MG. vezi ca te poti constipa de la Fe, in sarcina oricum e mai ingreunat tranzitul intestinal. Iar CA poate da contractii. asta banuiesc ca stie dr. ta, ca sa nu-ti dea mult sau pe perioada indelungata.
ralu deci ai avut o zi nasoala azi. chiar ca esti gospodina de cand cu fratele tau la tine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Ralu, mai mai ce gospodina
...mai ca as da o fuga pana la Iasi la tine!

Gio uite aici a stat Aly http://www.pension5haus.at/
e frumos dar nu stiu cat de bine e localizat...pt voi.

Kitzy, ia vitamine si ai grija de tine
...la servici chiuleste cati poti (hai ca te invat prostii)...inca un pic de rabdare si nu mai ai mult si intrii in prenatal!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 18 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy
... imi venea sa ma bag intr-un sertar cu dosare si sa nu mai ies de acolo


sa stii, Kitzy, ca nu o zic cu rautate, dar nu ma pot abtine: crezi ca ai fi incaput intr-un sertar de ala? Ai grija de tine, sa nu cazi cumva din picioare (eu vorbesc, care-s cu lipsa de calciu cat casa...)

da, Gio, Oana, sunt gospodina. Puteti veni, dar numai daca ajungeti pana pe 8 februarie, ca numai pana atunci prestez asa, la greu. Dupa aia ma las de sportul asta, ca ce-i prea mult, strica.
Faza e ca daca frate-meu vine de tot in Iasi de prin aprilie, va trebui sa devina obisnuinta la mine gatitul asta... Cel putin pana se insoara si el
Ar fi mai simplu daca am locui impreuna. Asa... rabda de foame toata ziua si abia seara mananca la mine. E si incapatanat si nu vrea sa cumpere ceva de mancare. In seara asta i-am facut sandwich-uri sa aiba pe dimineata. E si f racit, trebuie sa ia medicamente. Sa nu le bage pe stomacul gol.
Maine fac cateva snitelase si piure de cartofi cu copanele la tava, mamaliguta si branza de oi. In seara asta am avut ficatel cu cartofi prajiti.
Pentru poimaine, chiar nu mai stiu. Cred ca o salata orientala.


Foto Ralu

Mergi la inceput