Miresele anului 2006 (87)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova
ralu deci ai avut o zi nasoala azi.

nu chiar nasoala... Nasoala e cand se lasa cu razboaie, chestii de astea... Azi a fost pasnica, dar super aglomerata si sincer, simt acum ca-s obosita de pic din picioare.
De mult timp n-am mai avut asa o zi incarcata. Si maine imi lipseste o colega vreo cateva ore, deci trebuie sa-i tin locul. Dupa aia, cred ca iar se asterne plictiseala.

Sunt in a treia saptamana fara cafea, ciocolata calda, capuccino sau Cola


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Ioi Ralu ...ce pofta mi-ai facut!!!
asa de dor imi e de mancarea de acasa...cu toate ca aici avem o cantina super...si ieftina...si mancarea buna...dar nu stiu, dupa cateva zile/saptamani am impresia ca totul are acelasi gust...nu e ca la noi unde e gustoasa mancarea

de la mine ai toate felicitarile!!!...eu cu cafeaua nu am probleme ca beau 1 maxim 2 pe zi...ciocolata calda poate 2-3 pe saptamana

....dar cu Cola am o adevarat problema
nu stiu cand si cum o sa pot renunta...ca imi place gustul atat de mult ca nu ma pot abtine sa nu beau cateodata


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 18 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana mersi de link.
Ralu bafta pe maine, daca mai si inlocuiesti pe cineva.

Noi am inceput operatiunea "fara pampers", in sensul ca si la gradi si acasa. sunt tare multumita de la meu baiat, care nu a scapat un strop in chilotei, numi la olita a facut pipi. sa vedem cum decurg urmatoarele zile.
a fost si cuminte azi, cooperant, receptiv, mancacios...asa copil sa tot ai la casa.
cam atat despre noi..., pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova
a fost si cuminte azi, cooperant, receptiv, mancacios...asa copil sa tot ai la casa.


vezi sa nu-l deochi cumva cu atatea laude...
ce vrei, dom'le, e si el cavaler de acum... Doar are 2 anisori, nu?


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

[navy][font=Comic Sans MS]Ioi Ralu ...ce pofta mi-ai facut!!!


bey, decat sa va fac pofte, mai bine nu mai zic nimic, zau asa... Eu va insiram meniul, ca poate mai dau idei cuiva care e in pana...
Las' ca 18 zile mai ai si dupa aceea sa vezi tu ce bucatareasa buna vei deveni cand ajungi acasa...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
de la mine ai toate felicitarile!!!...eu cu cafeaua nu am probleme ca beau 1 maxim 2 pe zi...ciocolata calda poate 2-3 pe saptamana


saru'mana!
Sunt mandra de mine. Sa vad cat ma tine. Sambata am rezistat eroic. Tata era cu un Jacobs in fata, fratele cu un ness si, totusi, nici macar nu am gustat...Asa-i ca-s tare? Nici macar pofta nu mi-au facut...

Asa ziceam si eu de Cola, ca nu ma voi putea lasa, desi sunt constienta ca e f nociva. Mai mult, uneori ma si durea ficatul de la asta. Si totusi... am reusit sa nu beau deloc in ultimele 3 saptamani. Deci e chestie de vointa pana la urma. Zic eu.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova
Ralu bafta pe maine, daca mai si inlocuiesti pe cineva.


merci, Gio! Ma descurc eu pana la urma. Doar e cam acelasi lucru de facut, adica tot ce fac eu zilnic. Doar ca volumul de munca mai mare. Dar fac fata, cu siguranta!

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

Oana mersi de link.

Noi am inceput operatiunea "fara pampers", ....
_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



bafta cu cazarea!

mai sunteti deja baieti mari
bravo poate ai noroc si merge repede si bine "operatiunea olita"


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 18 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

quote:
Originally posted by ooana
de la mine ai toate felicitarile!!!...eu cu cafeaua nu am probleme ca beau 1 maxim 2 pe zi...ciocolata calda poate 2-3 pe saptamana


saru'mana!
Sunt mandra de mine. Sa vad cat ma tine. Sambata am rezistat eroic. Tata era cu un Jacobs in fata, fratele cu un ness si, totusi, nici macar nu am gustat...Asa-i ca-s tare? Nici macar pofta nu mi-au facut...

Asa ziceam si eu de Cola, ca nu ma voi putea lasa, desi sunt constienta ca e f nociva. Mai mult, uneori ma si durea ficatul de la asta. Si totusi... am reusit sa nu beau deloc in ultimele 3 saptamani. Deci e chestie de vointa pana la urma. Zic eu.


Foto Ralu




la capitolul cafea nu am probleme...in primul rand ca nu imi prea place gustul si beau mai mult cafe latte
sa cafea cu un kg de lapte

dar la capitolul cola...sa ma ierte DD...nu trece sa ptamana sa nu beau
stiu ca e chestie de vointa...dar cand am pofta de cola nu ma pot abtine...intr-o buna zi am sa incerc sa ma las...deocamdata ma bucur ca nu mai beau in fiecare zi ca mai demult...si asta e un pas

si sincer, eu cred ca chestia cu trezitul de la cafea e mai mult sugestie...ca poti bea cafea fara cofeina si sa nu stii...si zici uite domle' ce m-a pus pe picioare cafeaua asta!

io mai si fumez


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 18 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

eu nu fumez
pai eu de ce crezi ca am baut cafea? cica sa ma trezesc...
da' de unde...
si acum tot asa de treaza sunt ca si inainte...
si de adormit, tot asa tarziu adorm... :))


Foto Ralu

Mergi la inceput