Miresele anului 2006 (87)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

asta e bine, ca nu fumezi!

asta e de fapt viciul meu cel mare...nu stiu cand oi fi in stare sa ma las...ca asta chiar pot spune ca savurez
cand oi fi gravi sigur...mai devreme nu trag sperante

daca tu poti rezista fara cafea pot si io fara cola
ia sa incerc io de maine

sa nu uit din listuta ta cu filme...vereo 4-5 le-am vazut...iar din restul tocmai am dat drumul la 5 bucati sa le descarc
o sa fiu foarte ocupata
mare boala si cu filmele astea


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 18 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

:))
eu nu-s chiar asa bolnava dupa filme...
cel putin, in comparatie cu sotul, sunt mic copil la capitolul acesta...
in schimb, cand ma apuca si pe mine, am perioade cand as sta non-stop la filme...

asa, bine faci, sa incepi de maine... dar ai putea sa mai raresti si tigarile... nu neaparat sa le elimini de tot... Tot tie ti-ar face bine, stii doar!

Ce faci, mai stai pe aici? Eu m-as cam duce la nani. Da, da, minune mare... Nu e nici 0.30 si eu casc de ma doare gura. Ar fi bine daca as reusi sa adorm de pe acum...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

hai Ralu sa mergem la somn

de maine gata cu Cola...te tin la curent cat o sa tina minunea! Sper sa reusesc...ma ambitionez acu'
cu tigarile incerc sa fumez mai putin

somn usor si ne auzim maine dimineata!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 18 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

noapte buna!
plec si eu acum!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Ralu de cand te-ai lasat de cafea, nu mai ai grija nici de altii . Nu-i bai, ca am facut eu o proaspata si cu mult laptic pentru amatoare si un ceiuc de fructe pentru abstinente.

Oana mersi, azi merg pe la mercerie, sper sa gasesc chestii dragutze pentru pahare si sa-mi gasesc si pentru mine materiale, ca acum m-a palit ca mai am mai putin de 2 saptamani sa-mi fac hainitzele. Mersi si pentru info ce i le-ai dat la Gio, ca eu eram deja pe baricade acasa, la calcat si bucatarit.

Gio sper sa va gasiti o cazare ok si nu scumpa. Si mult succes in operatiunea 'fara pampers'.

Vad ca vorbiti de cafea si alte asemenea. Am avut si eu o tentativa sa ma las de cafea, pana atunci tot sustineam sus si tare ca pot foarte bine si fara ea. Ei bine, am constatat ca nu pot. Si n-are a face cu procesul de trezire, ca eu asa bine dorm dupa o cana de cafea, n-am treaba. In schimb eu sunt hipotensiva si fara cafeaua de dimineata care sa-mi aduca putin tensiunea la normal, mai greu. Singura zi cand am incercat am avut o durere de cap crunta toata ziua. S-a instalat si n-a mai vrut sa plece. La mine clar nu-i o chestie de gust, in State am baut si decofeinizata si e apa chioara, adica am stiut ca ii lipseste elementul de baza. Si n-am fost singura care a sesizat. Cola nu beau, decat extrem de rar, si culmea e ca desi dupa cafea pot dormi linistita, cola ma agita foarte tare, asa ca evit sa beau seara. Ralu dar tu de ce te-ai decis sa nu mai bei cafea?

Aseara m-a sunat viitoarea miresica, si-a luat blanitza crem dintr-un magazin de rochii de mireasa, asa ca am scapat de griji. Tare m-a binedispus sa vorbesc cu ea la telefon, era asa de prinsa cu toate, tare invaluita de eveniment. Ma gandesc sa-i iau neaparat si jartelutza cu albastru si daca si-a gasit hainutza, sa-i imprumut o bijuterie ceva, ca sa aiba cele 4 lucruri. Ah, era sa uit, o intrebare pentru cele care ati avut cercuri: daca isi pune ciorapei intregi, nu cu banda, e ok asa-i? N-o s-o mai roada materialul din cercurile alea, nu?

la fete si o zi buna!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza fetili!
maia par si eu dintre hartzoage.....tineti-mi pumnii sa am toate materialele pregatite astazi...ca le-am dat la tipografie..pai..ma prindea anu' nou cu printurile pe care aveam sa le fac...fizic, nu-mi ajungea timpul..sia sa,, am nevoie de ele in sear asta..ca maine, cand o iau din loc, sa fie gata..
asa..destul despre serv...

Gio, succes in cautari de pensiuni si felicitari pentru operatiunea "uizaut pempars"...la mai mare!
ralule, da' dc te-ai lasat maica de cafeu??
onutzu'...te iei de mana cu al meu hazband..ca si lui ii curge cola (coca cola, nu pepsi ) prin vene......de tziga'...nu mai zic
Aly, eu avusai ciorapei intregi ..si chiar nu am avut probleme cu cercurile de sub fusta, sa stii..deci, merge

off..si cand ma gandesc ca maine ma trezesc la ora 6 ....ca la 7 tb s-oluam din loc...bleah...noroc ca suntem "aproape" de casa si nu tb sa inoptam pe unde....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ok, Kreliutz merci. Cred ca si ea tot pentru ciorapi intregi va opta, avand in vedere ca totusi e iarna.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Eu nu fumez, cola beau des, dar nu zilnic, si strong dimineata.
Ralu ma bucur ca ai rezistat 3 sapt. fara viciile astea. bine ca nu fumezi.
Oana eu m-am lasat de fumat cand am fost gravi. de fapt...nu puteam fuma si asa mi-am dat seama ca as fi insarcinata. de atunci nu am mai pus tigara in gura, ba da...la prosteala, sau cand ii mai aprind sotului. dar nu ma mai tenteaza....eu nu fumam mult nici inainte, asa ca a fost foarte usor pt. mine/.
Aly ma bucur ca si-a gasit matusica blana, asa te-ai scapat de o grija, sa nu o arda pe a ta.
Krelia tie iti urez spor la munca.

La gradi la Marco sunt o groaza de copii cu viroze. la el in grupa ieri mai erau 3, 2 fetite au plecat cu febra 39 acasa.
A inceput si Marco sa tuseasca si e cu nasucul infundat.
Sper din suflet sa nu se gripeze si el, am inceput in weekend sa-i dau Imunogripul, sper sa-i fie cu folos.

azi am zi de bucatareala si sa mor de stiu ce sa fac....merg la congelator sa vedem ce am pe-acolo.
, o zi buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata!

Kreliutz, tinem pumnii sa termini azi treaba si sa fie in regula tot ce ai de facut maine...

Aly, nu e cu intentie ca nu-ti las cafeaua, sa stii...
Ma iau de vorba cu fetele si la final, cand inchid calculatorul, imi aduc aminte, dar crede-ma ca mi-e asa o lene sa mai deschid calculatorul...

Pai eu pana acum 4 ani, cand m-am angajat, n-am baut cafea niciodata. Mi se facea rau numai cat ma gandeam la cafea. Toata facultatea am stat nopti intregi si am invatat, fara cafea (cred ca de atunci mi-am facut eu somnul asta pe la 2-3-4 noaptea). Mai apoi, dupa ce am venit de tot in Iasi si m-am angajat, ba la o colega in vizita, ba in oras la o cafeluta cu vreo prietena... Si uite-asa am inceput sa imi fac singura acasa si sa tot beau. Apoi, mintea mea cea desteapta a concluzionat ca daca beau cafea, imi trece oboseala si sunt fresh toata ziua. Evident ca nu este nicio legatura . Dar subconstientul... Si da-i cu cafea, si da-i... Pana cand, in unele zile imi era rau, ba ma intepa inima, ba ma sageta ficatul... Si m-am lasat o vreme... Apoi am luat-o de la capat pe motiv ca vai, doar cafeaua ma poate tine treaza si in forma la munca. Prostii... Iar m-am mai lasat... Adica am avut mai multe tentative de astea.
Acum m-am decis asa, din senin, pur si simplu. Nu mi-a fost nici rau. Dar am profitat de perioada asta mai libera de la munca, in care nu aveam mare nevoie sa fiu la cote maxime cu randamentulsi am zis ca ma las. Pana acum mi-a reusit, sa vad daca ma tine tot asa sau ma apuc iar la un moment dat.
Oricum, stiu sigur ca nu e bine sa bei cafea, sa fumezi, sa consumi alcool. Deci nu patesc nimic rau, cu siguranta, daca renunt la cafea.
E mai mult un fel de ambitie personala. Si am noroc ca sotul nu bea deloc. Si ma simt prost sa beau singurica tot timpul.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ralu stai calma ca am glumit.
Vezi ce faci cu lasatul de cafea, alcool, tutun, ca stii ce se spuna, ca suma viciilor este constanta . Lasand gluma la o parte, o cana de cafea pe zi e ok, excesele strica. De fapt, nu doar excesul de cafea si orice fel de exces.
Gio asa-i, bine ca si-a gasit haina, oricum sunt convinsa ca este si mai potrivit ce a gasit ea, haina mea era destul de lunga si nu i se mai vedea mai nimic din rochitza.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput