Miresele anului 2006 (87)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana uite ca de la pandorf pana in Viena cica sunt 50 km. iar pensiunea e langa Pandorf. 50 km pe autostrada se fac rapid.

eu am trimis baietii in oras, am adunat de prin casa si am bagat o aerisire.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

nu e asa de departe...
dar tot e departe pt noi care vrem sa vizitam Viena

oricum abia astept sa veniti cu impresii inapoi


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 19 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova
Ralu sa inteleg ca ai lucrat azi?



yupiiii!!!! Am "inviat"!!!!!!!
Cum a plecat, asa a si reaparut net-ul meu de acasa... Din senin...
Deci n-ati scapat de mine

Gio, eu in fiecare duminica lucrez... Am sambata liber. Asta-i programul meu.

N-am umblat chiar pe nicaieri, Oana, azi. Am venit acasa si am calcat tinuta de gala a fratelui si niste camasi de-ale lui...
Nu-i calc sotului (ca nu prea am ce, nu-i place sa poarte camasi) si am ajuns sa calc pentru mister ofiter Mi-a promis frate-meu o recompensa buna poimaine, cand ia banii (macar de mi-ar da datoria pe care o are la mine)
In timpul asta am facut si de mancare, ca in seara asta l-am avut la noi la masa. Si cred ca tot asa va fi de acum vrei 3 saptamani incolo...
Si nici net nu aveam. Abia acum vreo ora si-a revenit RDS-ul.

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

hopa lume noua

ma bucur ca a revenit net-ul
lucrezi in fiecare duminica? sa traiti
te-ai obisnuit io cred ca nu m-as putea urni din pat

cred ca te bucuri ca sta pe la voi...si e mai plina casa
eu asa sunt cand vine fratelo

hai ca revin...fug sa ma spal pe peruca


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 19 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

hai ca am revenit

am vrut sa vad un film dar nu am mai apucat

Ralu ce filme ai mai vazut? mi-ar place sa vad un film fain da in ultimul timp numa hororuri si SF-uri am descarcat...si pe care dupa 10 min de vizionare le sterg
cred ca mi-ar place o comedie

ai vazut American Gangster, e super, merita


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 19 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Oana, uite ce am mai vazut eu in ultima vreme:
06/07.01.2008 - Adam And Eve
29/30.12.2007 - A Walk To Remember
29.12.2007 - When a Man Loves a Woman
29.12.2007 - The Game Plan
28/29.12.2007 - Love Stinks
28/29.12.2007 - No Reservations
28.12.2007 - Ratatouille
17/18.12.2007 - 4-3-2 - Cristi Mungiu
16/17.12.2007 - Becoming Jane
16.12.2007 - Never been kissed
14/15.12.2007 - The Nanny Diaries
06.12.2007 - Georgia Rules
02.12.2007 - Charlie Talisman (2007)-Good Luck Chuck
20/21.11.2007 - The Wedding Date
18/19.11.2007 - Love Actually
(nu am mai stat sa scot datele - sunt zilele cand am vazut filmele) In general sunt comedii romantice.

Acum suntem cu serialul "Dinastia Tudorilor"...
Apoi, sa mai vedem...
Mai am vreo 5 filme salvate, dar nu mai reusesc sa ma uit.

Da, ma bucura prezenta fratelui si faptul ca imi este aici, mai aproape. Parca pot avea mai usor grija de el (vorba vine, ca are o varsta, totusi...) Si mama se simte mai bine ca il stie aici si nu departe cum a fost pana acum. Oricum mai are de plecat, dar...
Dar problema e ca va trebui sa gatesc mai des si mai mult
Asta e... n-am de ales...
Sa vedem ce facem din aprilie, daca reuseste sa primeasca repartitia aici. Ca nu va avea unde sa stea. Asta e marea problema acum si incercam sa gasim solutii. Dar pana la 1 martie, cand afla exact locatia serviciului sau, ramanem doar la stadiul de cautari de solutii.
A... faza misto e ca din cate am inteles, el va trebui pana pe 24 ianuarie sa faca instructie cu subordonatii de aici, pentru defilarea de Ziua UniriiA nimerit la fix. Dar a zis ca el abia asteapta sa se "manifeste"


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Oana cica la Pandorf sunt reduceri de pana la 80%. la Mango sunt pantaloni de 10, 15 euro. La Paprika hotel de abia au gasit o camera.e vorba de o prietena care pleca in Franta cu sotul.reducerile tin pana in 26 ianuarie, la Pandorf.
eu acum am rezervat pt. 18=20 ian.a paprika. sa vedem daca sunt locuri.
Ralu am inteles ce program ai....duminica la munca...beahhhhh.
ma bucur ca ti-a venit netul. azi ai gospodarit nu gluma. ce inseamna sa ai musafiri.

gata plec la somn, pe maine.
o sapt. buna sa aveti .

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova
Ralu am inteles ce program ai....duminica la munca...beahhhhh.
ma bucur ca ti-a venit netul. azi ai gospodarit nu gluma. ce inseamna sa ai musafiri.


Gio, chiar azi se implinesc 4 ani de cand m-am angajat unde sunt acum.
Deci de 4 ani am acest program. M-am obisnuit, ca oricum nu aveam de ales. Norocul nostru ca duminica e program mai scurt. Inainte (pana acum vreun an) terminam pe la 5 dupa-amiaza... Cand era cineva in concediu, plecam chiar si pe la 18.30-19.
Dar il ultima vreme, s-au schimbat niste chestii in ceea ce priveste munca si, in general, pe la 15.30-16.00 am plecat.
Ma rog, ziua oricum e pierduta, dar... asta e...
Noapte buna!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

se pare ca numai eu mai sunt...
atunci, va las ceiut si cafeluta pentru dimi si ma duc la nani si eu...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Mama ce chef de povesti ati avut. Am avut ce recupera.
Oana nu mai retin exact cat a fost rovigneta, ceva intre 5 si 8 euro/tara, il intreb si pe al meu cand vorbesc cu el, poate el a retinut mai bine ca mine. Oricum, de obligatorie e obligatorie. In Ungaria e musai s-o iei doar daca mergi pe autostrada, in Austria trebuie oricum, si sunt doua autostrazi pentru care trebuie platita taxa separat, dar nu mai retin exact care sunt.
Gio ce sa zic de matusica sotzului, s-au hotarat asa de repede pentru ca nu aveau de ce astepta. Ea are 35 de ani deja, si ne bucuram pentru ea ca nu va mai fi singura, pentru ca pana de curand sustinea ca nu se va casatori niciodata. Va fi o nunta mica, doar prieteni apropiati si familia, cam 30-40 de persoane, deci nu avea rost sa astepte, plus ca fiind luata hotararea acum, pentru o sala in vara trebuia sa mai astepte probabil un an, doar stii si tu cum e cu salile de nunta.
Sambata am umblat o gramada, dar am rezolvat ce era mai important: si-a luat rochitza! Si, bineinteles, de la 'nu vreau rochie de mireasa clasica', a ajuns exact acolo . Si-a luat o rochitza foarte dragutza, corsetul are bentita dupa gat, este crem cu auriu (dar un auriu discret) si fusta este infoiata bine si cu voal din ala pe deasupra, ridicat intr-o parte. Ea zicea ca a vazut pe net rochitza, eu am cautat-o sa va arat si voua, dar n-am gasit-o. O sa mai caut sa vad, daca nu, oricum mai sunt doar doua saptamani pana la nunta. I-a placut teribil de mult si eu si cumnata-mea am batut-o la cap ca o singura data e mireasa, de ce sa nu-si faca moftul. Evident ca n-a scapat de gura noastra si are tot tacamul, adica si voal si cercuri si trandafirasi de pus in par. Si-au gasit si verighete. Din pacate n-am gasit pantofi, sper sa-si gaseasca ea la Bistrita.
Singura chestie este ca dupa ce a vazut blanitza mea (i-am promis ca daca nu-si gaseste nimic sa-i placa ii dau haina mea de blana, care e crem - in ton cu rochitza) orice hainutza a vazut nu i-a mai placut. Si numai dup-aia am aflat ca o sa tina si ei lumanari la biserica. Sper sa nu ma trezesc cu haina plina de ceara ca si mor.
Am luat si paharele pentru ei si pentru nasi si i-am promis ca i le ornez eu. Asa ca fetelor care v-ati ornat singure paharele pentru voi, poate imi dati o idee cum sa procedez.
Duminica am stat in casa doar, de dimineata m-am trezit cu o durere crunta de cap, asa ca n-am iesit deloc din casa.

Va las si ceiucul. Merg la rapoarte.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput