Miresele anului 2006 (87)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine

am ajuns mai repede azi...dar am rezolvat macar e-mailurile si alte hartii...asa ca acum ma pot apuca de terminat ce nu am reusit ieri

quote:
Originally posted by Alynutza

Neatza!
....
Oana o sa vezi cand te vei intoarce acasa cum e cu programul administrativ aproape in fiecare zi. Asa cum esti acum, ai dreptate, ca doar si eu in State aveam o singura zi pentru chestii din astea gen spalat haine, etc, ce-i drept, nici nu aveam decat o dimineata libera pe saptamana, asa ca in rest nu aveam cum sa le rezolv.



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




Aly...asa e...eu am doar sambata si duminica la dispozitie...si atunci trebuie sa fac tot aprovizionare, curatenie, sa spal etc
ce nu reusesc ramane nefacut...ca in timpul saptamanii nu mai reusesc sa fac nimic

cum mai e problema ta cu munca? am crezut ca s-au mai schimbat datele problemei si s-a rezolvat intr-un oarecare fel...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 15 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ceva, ceva s-a rezolvat, in sensul ca nu se mai pune problema desfiintarii postului pana in septembrie (initial era acum in februarie-martie), dar pe de alta parte tot aiurea e, pentru ca e clar ca nu-i nici un viitor aici. Si cum eu nici nu ma gandesc sa stau acasa 2 ani, trebuie sa gasesc ceva ok inainte, sa stau acolo ceva timp (aprox. un an) si abia pe urma ma pot gandi la bebe. Am inceput cautarea de anul trecut din septembrie, dar deocamdata nimic. Adica am avut ceva oferte, dar care nu mi-au convenit (asta e, stiu, is mofturoasa). Acum m-am apucat iar de cautat si sper sa gasesc ceva ok cat de curand.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly, adica cum s-ar spune "boala lunga moarte sigura"...
bine macar ca mai ai timp sa cauti...si atata timp cat ai un loc de munca poti fi mofturoasa, de ce nu?!
daca ai fi contratimp...sau daca ai sta acasa atunci cred ca nu ai mai avea chiar atat de multe pretentii nu?!

oricum ma doare sufletu sa vad cat e de greu pt cineva cu studii superioare sa gaseasca un loc bun de munca...si noi suntem tinere, ce se va intampla la 50 sau 55?

exact cum ai spus tu ma gandesc si eu...prima data sa ma intorc acasa...sa ma reintegrez la firma din Ro, sa lucrez aprox 1 an iar apoi pot intra in prenatal

...dar din pacate oricat am sa imi doresc sa stau acasa, mai mult de 6 luni, maxim 1 an ...nu am sa pot! ...doar daca schimba astia ceva legat de indemnizatia pt cresterea copilului, dar si asa nu pot sa imi inhipui cum e sa te intorci la munca dupa 2 ani de pauza...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 15 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata!
Am luat ceiutul! Merci!
Ma duc sa spal o tava de la friptura si sa mai spal niste rufe... Cat mai am timp...
Dar raman si pe-aici.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Hello!!!!
aseara v-am citit, dar mi-a fost lene sa mai scriu. de fapt era dupa 12 noaptea si eram logata cu alt id, asa ca e de inteles.
Kitzy si eu astept pozeeee!!! adresa mea de mail o ai din mess.
Aly sunt in aceeasi oala cu tine....iar am inceput cautarea de job-uri. am si fost la 2 interviuri...sa vedem acum ce iese. Nu-mi prea place programul si ca e la mama naibii, si fac cam o ora cu mijl. de transport in comun.
oricum eu tot aplic pe net...si astept o oferta buna...poate ma prinde anul tot cautand.
Oana, Ralu .
Coana e plecat azi, sa inteleg.
Aly pe ce culori nu putem parca in Viena, pe galben?

la noapte plecam si noi, am verificat vremea..cica maine e ok, dar poimaine va ploua in Viena, dar macar vor fi 11-13 grade.
Mama ajunge la ora 19 diseara. tocmai am terminat de facut lista cu telefoane utile si importante.
revin mai tarziu....


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, drum bun si spor la cumparaturi (asta in cazul in care nu te mai prind azi pe aici...)

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana asa-i, deocamdata imi permit sa fiu mofturoasa si sper sa gasesc ceva ok. Insa este destul de dificil, mai ales ca majoritatea firmelor scot fie posturi de entry-level, fie de top-level, pe cand eu nu mai sunt de entry, dar nici nu ma pot gandi la top.
Gio te inteleg perfect, ca doar anul trecut am fost si eu la cateva interviuri, si erau tot felul de chestii aiurea ('program prelungit', departe de casa, fara sa mai spun de joburi care se anuntau super pompoase in ziare si cand ajungeam acolo, de fapt nici vorba). Nu putem spera decat ca vom gasi ceva. Eu sper ca totusi nu ma prinde anul viitor tot cautand.
Cu Viena, cum am mai zis, nu este voie sa parchezi in centrul orasului. N-o sa gasesti strazile vopsite pe jos cu galben . Iei o harta turistica gratuita de la orice receptie/info point si o sa vezi ca zona centrala e marcata pe harta cu galben. Deci in zona aia nu ai voie sa parchezi. Evident, musai respectata cu strictete semnificatia indicatorului 'Oprirea interzisa' ca 100% nu va mai gasiti masina cand reveniti. Pensiunea unde am stat noi nu era in centru, deci ne-am putut lasa masina gratuit parcata in strada, atata vreme cat nu eram in zona de actiune a indicatorului mai sus mentionat. Oricum, trebuie sa spun ca o sa gasiti relativ greu loc de parcare, si noi am lasat masina la 1-2 stradutze de pensiune de cateva ori. Oricum, cel mai bine este sa nu te plimbi prin oras cu masina. Mijloacele de transport in comun circula foarte bine si n-ai batai de cap. O luati doar cand mergeti la SCS, asa am facut si noi. Mai intrebati si la receptie unde o sa va cazati sa va mai explice, daca ai neclaritati. Voi ajungeti oricum in weekend si sambata si duminica se poate parca oriunde, din cate stiu eu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

gata fetele, in sfarssit am si eu mai mult timp pt mine
Totul este in regula la voi??
App. stiti careva cum pot obtine o licenta de import export?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Ancuta-Maria

gata fetele, in sfarssit am si eu mai mult timp pt mine
Totul este in regula la voi??
App. stiti careva cum pot obtine o licenta de import export?


wow, lume noua pe la noi
Ancuta, daca ai timp mai mult pt tine, inseamna ca iti faci timp si pentru noi mai mult
Totul pare in regula pe aici...
Cu info despre licenta de imp-exp, nu te pot ajuta, pentru simplul motiv ca n-am habar.
Am fugit la munca, sunt in intarziere! Ne auzim mai tarziu.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

pai de ce crezi ca intreb aici?? habar nu am nici eu, si vreau sa ma apuc sa vand produse de ale noastre din plante pe internet. Acuma sa vedem ce iese.

Am inceput un tratament naturist pt boala mea (l'am mai facut o data si in trecut si mi'am revenit considerabil, cativa cu care am tinut legatura care urmau tratamentul asta s'au vindecat, si boala asta cica nu se vindeca, Doamne ajuta!!) si prima reactie e de dezintoxicare a organismului. MA simt cam slabita , dar tot inainte, chiar daca nu ma simt prea bine, ca turcii.

Mergi la inceput