Miresele anului 2006 (87)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

bunicii mei de la Cluj sunt moldoveni amandoi ...mutati la Cluj de cand aveau 18 ani...si face bunica o tochitura bunaaaaa!!!

lasa ca fac eu cand vin acasa...si macar poze si tot iti arat
ca eu dupa mancarurile astea "nemtesti" cand mergeam acasa...numai mancaruri traditionale imi trebuiau

ai dreptate, poate si de asta astept weekendul..ca stiu ca se apropie plecarea acasa!

te pup...am vazut si o jumatate de film...dar e musai sa merg la somn ca altfel nu ma pot trezi dimineata

somn usor!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 17 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

am terminat si eu de spalat...
am curatat si ghetutele pentru maine...
incerc sa vad un episod din Dinastia Tudorilor. Dar parca ma incearca somnul...
Pe maine!
Noapte buna!


ps - ups, iar era sa uit cafeluta pentru Aly si iar ma tragea de ureche dimineata


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana am inteles. mersi mult oricum.
Ralu pai eu am fost plecata...am iesit cu fetele in oras...asa ca....scuzati absenta.

si eu astept weekendul ca plecam la shopping, dar imni va fi si dor de pitic...off..ca-mi vine sa ma impart in doua. dar nu e asa o tragedie 2 zile- ma imbarbatez singura.

hai va, maine ne auzim mai tarziu, caci sunt plecata cu multa treaba in oras.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Ralu mersi de cafelutza .
Ieri am mers iar sa-mi caut materiale. Pana la urma pentru pantaloni n-am luat, o sa folosesc o pereche pe care ii am deja, le mai fac eu ceva artificii ca sa 'dea bine'. Tot numai materiale din alea subtiri de vara mi-au aratat, nici nu m-au incantat, nici nu mergeau pentru pantaloni calcati pe dunga cum voiam eu. Totusi, am luat material pentru maieutz. Am vrut sa iau si panglicutze pentru pahare, dar am ramas fara ca n-am gasit pe crem decat foarte lat, era pe auriu dar parca nu voiam sa imbrac piciorul de la pahar in auriu. Plus ca era si o satra de tigani in magazin care faceau o galagie infernala, vanzatoarea se enervase si eu nu puteam nici gandi de ei. O sa trec maine pe la celalalt magazin al lor de metraje si sper sa gasesc acolo ce am nevoie.
Eu abia astept primavara. Intotdeauna prefer sa mor de cald decat sa ma infofolesc cu 100 de bulendre si sa-mi inghete nasul instant cand ies afara.
Evident, ma inscriu si eu la descoperirea cu barza, ca si mie de aia mi-e cel mai groaza. Tot sper si eu ca se va inventa o modalitate de a teleporta bebeul din burtica direct in brate .
si sa aveti o zi buna!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata!
Ralu merci de cafeluta...vad ca nu ai mai uitat
...pana la urma aseara m-am uitat si la ultima parte...si dupa ce am vazut filmul m-am pus la somn linistita

Gio...asa zic si eu ca 2 zile o sa rezisti...cred ca primele dati sunt mai grele cand il lasi acasa si pleci pe undeva
...cum a-ti rezolvat cazarea?

Aly intotdeauna m-am intrebat de ce merceriile sunt vesnic pline de tigani?
chiar ca e putin dificil sa te imbraci pt o nunta care are loc peste doua saptamani...io una nu as avea cu ce...
bine ca ti-ai luat material de maieu...poate ne arati si noua creatiile
nunta e in Cluj?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 16 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova
Ralu pai eu am fost plecata...am iesit cu fetele in oras...asa ca....scuzati absenta.


'Neata!
Da, Gio, ai dreptate. Acum mi-am amintit ca ai spus zilele trecute ca marti vei iesi tu cu fetele. Si... cum a fost? Ati stat mai mult de data asta?


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
Evident, ma inscriu si eu la descoperirea cu barza, ca si mie de aia mi-e cel mai groaza. Tot sper si eu ca se va inventa o modalitate de a teleporta bebeul din burtica direct in brate .
si sa aveti o zi buna![/font=Century Gothic]


bey, va rog frumos sa stati la rand, ca eu mi-s prima...

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza fete!
nah, ca nu am mai plecat! ...dar maine cred ca nu scap ...
oricum, azi sunt cu voi

vaz ca ati dat-o pe vreme ...si incet incet, iar spre berze ...
nici mie nu-mi place sa ma incotosmenesc cu zeci de cojoace...sa nu ma pot misca...din pct asta de vedere, tb sa ne gandim cum sa ne programam gravideala fetelor, sa nu ne prinda iarna cu burti ...ca o sa fim niste dovleci de-a dreptul ...
referitor tot la "barza"...la mine (cred ca v-am mai zis, da' nu-i nimic, repet, acu, cat am timp de vb )...e posibil chair sa mi-l aduca "barza dr"...adica sa mi-l scoata direct din burtica...prin ceza...ca la ce kioromex am eu la dioptrii ..nu cred sa-mi recomande vreunul nastere naturala...adica..eu tot sper...sa nu dau peste vreun nebun care sa zica.."nu-i problem"...
cu mancarea asa suntem si noi, de fapt, al meu...mofturos...si cu pb de stoamc..nu poate manca papa mai veche de 3-4 zile...si ma zapaceste pe mine...noroc ca nu fac multa, atunci cand fac..si ca mai sunt parintii...si pizzele comandate si niscaiva iesiri pe ici, pe colo ...

auzi ralu, stai calma fata, ca nu esti singura care nu stie sa faca tochitura..io nici nu stiu ce presupe procesul asta..care is ingredientele..asa ca...nu te impacienta...oricum, eu in afara de ciorba din aia clasica cu carne si legume, ciorba de perisoare, varza, pilaf, mancare de mazare, fasole sau cartofi...nu cred ca mai exista mancaruri pe care sa le fac asa des.....ca al meu tocatura ...se fereste sa manance (numa' la sarmale ii mai scapa cate una)...ardei, hm...cam stramba din nas....chiftele ii plac, da' ma feresc eu de ele, ca imi fac aragazu' terci si dupa aia stau sa frec la el ..., spaghete bolognese odata la nush cat timp - ca dupa prima portie da fuga la tron )...hm...si mai sunt cateva chestii pe care le poate manca..dar nu-mi vina cu in minte...ah, bineinteles daca i-as putea face torturi cu ciocolata non-stop..m-ar lua de nevasta in fiecare zi ....
m-am pricopsit cu al mai complicat si mofturos din cati exista....

sper ca sambata asta sa apuc sa ma duc si eu la mobexpert sa iau asternutul acela de pat....grasa mea e in prenatal, in pat...ca are colul deschis si e sarcina cu risc....i-am interzis sa mai faca party, cand ea nu are voie nici macar in fund sa stea ...si dr ei lipseste 3 saptamani...asa ca in timpul asta, ne rugam sa mai stea fetitele in burtica, ca e cald si bine acolo )



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana nici eu nu-mi explic ce-i cu tiganii in magazinele de tesaturi. Sincera sa fiu, de mai multe ori m-am izbit de ei, dar doar in magazinul din Manastur (este un magazin destul de bine aprovizionat si cu chestii de calitate, de fapt o mini-retea, ca sunt doua magazine, unul in centru si unul in cartierul Manastur). Maine o sa trec pe la cel din centru si sper sa gasesc acolo ce am nevoie pentru pahare. Oricum, am masurat aseara si cam trebuie macar vreo 2 m de snur (eu aveam ceva f. ingust, ce-i drept) pentru un picior.
Problema cu imbracatul n-ar fi ca-i peste 2 saptamani, ca am o gramada de costumatii de nunta, ci ca e iarna, si cum majoritatea nuntilor sunt vara, tot ce am e de vara. Sper sa incropesc o tinuta cat de cat ok. O sa vin si cu poze, evident. Nunta nu e la Cluj, ci la Bistrita.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
Ralu merci de cafeluta...vad ca nu ai mai uitat
...pana la urma aseara m-am uitat si la ultima parte...si dupa ce am vazut filmul m-am pus la somn linistita


Am uitat, dar mi-am amintit brusc, inainte sa dau "Trimite un raspuns"
Mi-a intrat frica in oase ca o sa ma bata Aly, cred ca de asta...
Si eu am mai vazut un episod din ala si pe la 2 am adormit.
Evident ca acum casc de nu mai pot...
Azi n-am chef sa fac nimic.


Foto Ralu

Mergi la inceput