Miresele anului 2006 (87)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu am umblat brambura si pe urma cu piticul pe afara. aici iar a fost frumos...ca o zi de primavara. doamne cat astept caldura...mie dor de parc...vreau sa stau mult afara cu piticul.
Oana nu ai intrebat dr. unde face implant? sau ai uitat? uite ca mai trece-o zi....tot mai putine raman.
Kitzy si eu tot efervescent am luat. dar cand am auzit de contractii, l-am intrerupt.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

nu am uitat Gio

si mi l-a recomandat pe fratele lui de la Cluj...dar a zis ca nu merita sa merg pt niste plombe de la Mures la Cluj
plus ca mi-a spus ca el merge doar ocazional in Ro la clinica unui sirian...dar numai cand are implanturi de pus...adica banuiesc ca se deplaseaza pentru cazuri serioase...nu pt un singur implant

pacat ca e un medic foarte bun...mi-ar fi placut sa il am acasa!

da, zilele trec, doamne ajuta...azi dimineata am uitat sa schimb numarul la cat de ocupata am fost

si eu abia astept caldura si primavara....


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 17 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Si eu astept primavara intr-un fel....ma ia cu emotii cand ma gandesc, vreau numai sa ma vad acasa cu bebelina, daca as putea sa sar peste partea cu spitalul....

25+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy
...daca as putea sa sar peste partea cu spitalul....


daca vei gasi o solutie la problema asta, sa mi-o spui si mie neaparat, da? Ca si pe mine ma doare cand ma gandesc la partea asta... Pe cuvant!

As vrea si eu sa fie mai caldut afara si nu atata mizerie cum este acum.
Dar cand mi-amintesc ce canicula am indurat vara trecuta, mai bine nu-mi trebuie. Raman la frig si zapada.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kitzy vezi ca poate decoperi ceva...sa ne spui si noua
ca si mi-e groaza exact de partea aia
ce bine ar fi ca pe copii sa ii aduca barza ...in loc sa te duci la spital!

Ralu mare dreptate ai, mai bine asa decat sa fie o canicula de sa nu poti nici macar respira...

ma uit la film

tu ce faci? ai terminat de bucatarit?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 17 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

:)) da, am terminat...
Doar nu crezi ca stau numai in bucatarie... Am facut piure de cartofi, cu snitele.
Maine... nu stiu ce sa fac... Inca nu m-am gandit. Cred ca salata orientala, totusi. Ca baietii au fost de acord...

Pai eu am stat mai devreme pe net, am vazut ca nu apari nici tu, nu vine nici Gio... Am crezut ca dormiti. Asa ca m-am apucat de spalat rufe. Ca le tot aman de vreo cateva zile. Si daca tot n-am ce face, am zis ca macar de o parte din ele sa mai scap. Am spalat si vasele, am mai strans una-alta pe aici...
Acum intind rufele. Dupa ce termin, poate vad si eu vreun film... Ca inca nu mi-e somn...

Am avut o zi nebuna la munca. Adica nu scandaluri, ci mult de lucru Cred ca acum sunt prea obosita si de aceea nu-mi vine somnul.
Deci... raman in zona.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

auzi da o tochitura moldoveneasca pe cand faci?(pasarea malai viseaza!)

bine ca ai spor al spalat...io sunt tare pleostita
dupa ce m-am plans luni ca ma plictiseam acum am atat de mult de citit/analizat ...offf nu stiu de ce nu se poate gasi un echilibru...da probabil ca vreau eu prea mult cateodata

abia astept weekendul


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 17 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

nu stiu motivul, dar pot zice ca si eu astept week-end-ul asta mai mult ca pana acum. Parca ar veni concediul, asa astept...
Cred ca m-a obosit prea tare sosirea fratelui

Tochitura nu stiu sa fac. Stiu ca-i rusinos, dar nu stiu.
Si am mai zis: nici nu vreau sa-l invat pe sot zilele astea cu cine stie ce mancaruri, ca dupa aia si-o ia in cap si ma pune sa fac des. Ori eu vreau sa renunt la bucatarit dupa astea 3 saptamani cat imi sta fratele in zona.
Sa ma pot pregati sufleteste pentru aprilie, daca o fi sa se mute aici de tot.

Nici chef de spalat nu prea am, dar... n-am de ales...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

asa sunt si eu...astept sfarsitul de saptamana de parca ar veni concediul
poate ca ma simt si foarte obosita ...desi nu stiu care ar fi motivul...ca doar si pana acum am muncit...dar poate ca s-au adunat...

apoi trebe sa aflam ca nici eu nu stiu sa fac tochitura
da pofta am

chestia cred eu ca e sa gatesti pe 2-3 zile...si atunci merge si gatitul asta
dar cum la noi...se mananca in prima zi iar in a doua zi deja strambam din nas...ar trebui sa gateasca cineva zilnic
si io nu sunt apta de asa ceva


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 17 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

socru-meu e genul asta: dimineata mananca ceva, la amiaza altceva si seara altceva, iar a doua zi, alte mancaruri si tot asa...
fratele si sotul nu-mi sunt pretentiosi, dar, ma rog, sa-i rasfat si eu mai mult acum... Si-asa mananca aproape numai seara. Cu sotul n-am probleme: si 3-4 zile la rand poate manca aceeasi mancare. Numai daca se intampla sa fac ceva ce lui nu-i place, atunci mai mult de 2 ture nu-l pot forta. De aceea evit. Fac cat imi trebuie mie si lui pt 1 mancare si gata.

Auzi, ca tu nu stii sa faci tochitura, e una...
Dar la mine e mai mare rusinea, nu? Si tochitura moldoveneasca, si eu moldoveanca, si nici nu stiu...Deja mi-e rusine de tot

Tu astepti week-end-ul pt ca stii ca mai ai un pic si vii acasa... Dar eu???


Foto Ralu

Mergi la inceput