Miresele anului 2006 (87)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Kreliutz, da' cum de ai scapat azi?
Esti o norocoasa
De mult nu ne-ai mai scris tu asa mult...
Eu-s de parere ca daca un sot e mofturos la mancare, este asa din simplul motiv ca ori maica-sa, ori chiar nevasta l-a invatat sa faca figuri...
Ca daca n-ar avea ce manca, sa vezi ce repede ar inghiti orice i s-ar pune in farfurie
Nu ma impacientez, draga mea, doar ca mi-e rusineDa'mi trece, sa nu-ti faci griji din cauza mea...
Iar cu cezariana... sa stii ca tot trebuie sa stai in spital si tot suferi si dupa asta. Doar nu crezi ca a doua zi e ca si cum n-ar fi fost... Ce incurajare buna, nu?


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza


Problema cu imbracatul n-ar fi ca-i peste 2 saptamani, ca am o gramada de costumatii de nunta, ci ca e iarna, si cum majoritatea nuntilor sunt vara, tot ce am e de vara. Sper sa incropesc o tinuta cat de cat ok. O sa vin si cu poze, evident. Nunta nu e la Cluj, ci la Bistrita.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




scuze...m-am exprimat eu gresit
problema nu e ca ...nunta e in 2 saptamani...ci peste 2 saptamani, adica iarna
iar eu una costumatii de iarna...ioc

Kreliuz ma agndisemn si eu la problema asta...sa fi gravi iarna
mai pui si o suta de cojoace dupa ce ca esti ca o bulinuta
dar asta sa fie problema...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 16 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

quote:
Originally posted by ooana
Ralu merci de cafeluta...vad ca nu ai mai uitat
...pana la urma aseara m-am uitat si la ultima parte...si dupa ce am vazut filmul m-am pus la somn linistita


Azi n-am chef sa fac nimic.

Foto Ralu




doamne cata dreptate ai
si eu sunt la fel...pleostita, nu stiu ce e cum mine
imi e greu si sa ma concentrez ca sa nu mai vorbesc ca nu am chef deloc


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 16 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
Kreliuz ma agndisemn si eu la problema asta...sa fi gravi iarna
mai pui si o suta de cojoace dupa ce ca esti ca o bulinuta
dar asta sa fie problema... [/font=Comic Sans MS][/navy]


pai atunci grabiti-va, fetelor!
inca mai aveti sansa sa nu va prinda iarna cu bebe la purtator... Numai bine scapati pana da viscolul


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
doamne cata dreptate ai
si eu sunt la fel...pleostita, nu stiu ce e cum mine
imi e greu si sa ma concentrez ca sa nu mai vorbesc ca nu am chef deloc


eu ma imbrac sa plec mai repede azi, din casa. Ca daca treaba tot n-am facut, macar sa ies pentru a lua niste aer curat inainte de munca.

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mama, Ralule asa agresiva m-ai vazut? Sa iau oamenii la bataie pentru o cana de cafea?

Onutzule exact asta a fost/este si problema mea, ca doar nici eu n-am costumatii de iarna potrivite de mers la nunti. Am luat un sacouash din tafta, pun un maieutz pe dedesubt, o pereche de pantaloni (drept ca astia is mai subtirei) si o sa-mi iau blanitza si sper sa nu ma congelez de tot.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

[font=Century Gothic]Mama, Ralule asa agresiva m-ai vazut? Sa iau oamenii la bataie pentru o cana de cafea?


nu chiar...
dar preventiv, am zis-o... Nu se stie niciodata. Mai ales cand e vorba despre cafea, tigari, alcool... Stii cum e cu dependentii...
Cred ca eu de la statul degeaba vorbesc numai prostii.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

nu stiu cum de am scapat......si-au facut alta imparteala si pe mine m-au sarit ...eh, oricum, decat sa ma fi trezit azi la 6..mai bine, ca m-am trezit la 8.30 ...si am ajuns si eu ca o directoare adevarata la ora 10 la biuro ...pai nu?...ca destul ma tinura si vineri si ieri pana la ora 8.30 la skarbici...
auzi, da' ia gandeste-te tu mai bine...ca esti maritata civil inaintea noastra ...si spune-ne cum e ....
eu cred ca o sa ma gandesc la kestia asta mai de prin toamna..si o sa incep cu analize..cu programari..cu alea alea....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia
auzi, da' ia gandeste-te tu mai bine...ca esti maritata civil inaintea noastra ...si spune-ne cum e ....


ce?

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


bai eu zic ca la ce dureri veti avea atunci...va rugati sa iasa cat mai repede...nu conteaza pe unde, dar sa iasa. Eu ii ziceam dr. ca pe gura l-as fi scos de stiam cum e....si eu nu am suferit ca altele saracele.
Cezareana...no way....refacerea e mult mai dificila decat la nastere normala. daca eu umblam bine dupa 3 zile, altele cu cezareana au stat in pat cate o sapt. si le aducea altcineva copilul la alaptat. apoi sa mai fii si singura cu el, ce naiba faci?
Ma bucur ca tot mai multi dr. nu fac cezareana numai daca e cazul.

Ralu pai la 22.30 am fost acasa. Nu am stat mult, caci copii sunt de vina. eu as fi putut sa stau, caci al meu barbat se pricepe la ritualul de seara al copilului chiar foarte bine, dar n-am avut cu cine.
oana nu am rezervat nimic,sper sa gasim in drum sau prin apropiere ceva.oricum, am la documentatie...de mi-e rau.
aly ma bucur ca ai gasit material pt. maieu, e nasol cu nunta in plina iarna, dar vei avea o tinuta misto, caci esti descurcareata.
Krelia ma bucur ca nu ai mai plecat si ca ai scris pe aici mai mult.
ai alta prietena cu gemene? sau am citit eu prost?

am avut o zi....sper sa nu continue tot asa si sper ca al meu copil sa fie mai cuminte.
asera mi-a dat cu o masinuta din metal direct in frunte, asa ca am un cucui frumosssss...noroc cu bretonul.
I-am ars o palma peste fundic si am uitat ca nu mai are pampers...si s-a pus pe-un si a inceput sa ma loveasca cu palmele...aoleuuu...niciodata nu l-am vazut asa.
L-am pus la colt si a facut pipi pe el, asta ca sa ma pedepseasca.
cu tat-su a fost, cica, super cuminte, dar nu va spun cum arata casa, si pe oglinda am avut plastilina.

fug sa mai adun...
la toate.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput