Strumfi de iulie-august 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Am si eu o intrebare de diversificare, la noi se gaseste orez de bbi(baby rice) simplu? Cereale cu orez e acelasi lucru ca mie nu-mi suna la fel?

fianna cu printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by lorinaoo1
Lia azi te-a indemnat patul la un somnic mai lung din cate vad eu
Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)



As fi vrut eu ... Dar sa vezi necaz - m-a gasit harnicia si toata dimineata am shmotruit pe aici, ca incepuse sa semene a casa de neoameni dupa atata chefuit de sarbatori! In plus, fiindca D. a avut un concediu prelungit, a reusit sa stea tooooata ziua pe capul Mirunei si sa-i faca program artistic, si acum nu mai pot s-o las 5 minute singura, ca tipa de zici c-o tai! In schimb e oarecum atenta daca ma vede facand cate ceva. Si uite asa am umblat azi prin casa ca bagata in priza, doar-doar o tin pe Miru atenta la mine, deci linistita... Uuuuf!

Aylin, vad ca si tu te-ai apucat de bucatareala... Gata, nu mai am scapare, fratilor! E musai sa ma fac si eu femeie de casa! Maica-mea ii tot ureaza Mirunei sa creasca mare, frumoasa, desteapta etc. etc. si gospodina, dar ca taica-su, nu ca mine! (Va rog sa nu ma luati prea tare in serios, imi fac si eu autocritica, poate-poate ma simt in vreun fel...) Incep sa cred ca a sti sa gatesti e chiar o arta, dom'le, pentru care iti trebuie oleaca de inzestrare. Imi iese si mie o ciorba acolo, daca pun ce trebuie in oala, dar e departe rau de tot de mancarea de la mama acasa. Poate ca anul asta imi mai perfectionez un pic tehnica!

De mana cu Dumnezeu
Lia si Miruna Demetra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Chiar, ca tot veni vorba (nu e Ame aici sa ne mai dea teme de gandire pentru anul asta): voi ce v-ati dorit pentru 2008?

De mana cu Dumnezeu
Lia si Miruna Demetra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

cine imi spune si mie unde gasesc blogul comun, pls?

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by aylin_tarcan

cine imi spune si mie unde gasesc blogul comun, pls?

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita



Ai link pe prima pagina, sus, sub Sfaturi utile! Mi se pare ca trebuie sa te loghezi cu userul comun ca sa poti citi continutul.

De mana cu Dumnezeu
Lia si Miruna Demetra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

merci lia

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Salutare fetele. Azi am fost si noi la chirurgie infantila ptr radiografie si se pare ca bazinul e ok deci putem exersa statul in fundulet. Cu mancarea inca nu ne-am revenit de tot, dar parca a inceput sa suga mai bine si a si luat in greutate ultima saptamana. Am luat un cantar sa-i fac proba suptului in 24 ore, dar am renuntat. Consider ca e doar un motiv in plus de stres.


Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

O zi buna va urez. (era sa zic buna dimineata) Eu azi am dormit pana la 11. Cu Victor langa mine, el se mai trezea, mai vorbea, ii mai dadeam sa suga...trai nu? Deci nu am foarte mult timp de cand sunt treaza asa ca pentru mine e inca dimineata.

Lia, faina intrebarea. Aseara chiar cand va scriam ca sunt fericita ma gandeam asa...ca suna frumos: "sunt si voi fi fericita". Si atunci am simtit ca singurul lucru pe care mi-l doresc pentru a putea fi fericita in continuare e sanatatea. Sanatatea copiilor mei, a mea, a sotului, a familiei.


Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan si Victor


"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

La multi ani, mamici si pitici! Fie ca noul an sa va aduca numai sanatate, bucurii, impliniri si cat mai multe clipe minunate alaturi de strumfii vostri si de cei dragi voua!

Noi nu am mai scris de ceva vreme pt ca la sfarsit si la inceput de an sunt mai mult singura acasa, acum mai nou cu Mara, pt ca jumatattea mea are program prelungit. De aceea m-am vazut nevoita sa "dezertez" pt ceva vreme, pana ne mai revenim la plan.

Am vazut poze, am auzit vesti, dar sincera sa fiu imi e extrem de greu sa nominalizez pe cineva. nu de alta, dar nu vreau sa dau cu stangul in dreptul.. poate data viitoare imi si notez ca sa nu ma mai fac de cacao. insa, cert este ca v-am citit. poate nu in fiecare zi, dar am recuperat pe urma.

noi suntem bine, am inceput diversificarea. Mara papa toata supa, cu interes si multa pofta si, spre mirarea mea, pune pe ea tot ce mananca. desi daca va spun gramajele mi-e ca ma luati la alergat. lapte ( formula) papa cam 150-160 ml de 4 ori pe zi, iar supa 80-90 ml cu cateva zlingurite de piure in ea. si, cu toate astea, mandra mea a luat in ultimele 3 saptamani 350-400 g. de unde? nu stiu. ca e foarte energica, nu sta locului, insa doarme f bine. cred ca asta ar fi raspunsul. cred ac de saptamana viitoare incepem sa inlocuim, treptat, si masa de dimineata cu o masa de fructe, insa ne mai gandim. asteptam sa vb si cu medicul sa vedem ce zice de greutatea mandrei. a ajuns la aproape 8 kg si 70-71cm. mie una mi se pare cam mult si de aceea as vrea sa ii tin in frau aceasta crestere. cam atat de la noi! ma duc sa ii pregatesc Marei masa de pranz, ca acum se trezeste ca ii e foame si nu e masa pregatita....si jar mananc...


o zi buna va doresc!


Andra de Mara Teodora

Povestea Marei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Lia deci esti de dimineata. Aha, deci de la tine m-am molipsit cu shmotruitul, ca doar suntem vecine...

Aylin mai da ce gospodina esti, ai facut singurica paine. Daca m-as apuca eu cred c-ar iesi hlei

Ce mi-am dorit pt 2008 nu cred ca va fi posibil in curand, dar speranta moarte n-are. O casuta mica, adica un apartament, sa fugim de soacra, cumnati, spatiu stramt ca o soseata si nervi. Si vreau sa-mi stric singura electrocasnicele, na!

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput