Strumfi de iulie-august 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

Hai c-am aparut liadorian dar n-am acum idei prea marete fiindca ma caznesc sa fac o lista de cumparaturi pentru ca plecam peste cateva ore cu mic si mare la supermarket.

lialuminos, bine ati venit:)

aylin ma bucur ca v-a mers bine la munte dar imi pare rau ca nu ia broscuta in greutate, noi am inceput la 5 luni si o saptamana cu cereale

fianna baby rice e acelasi lucru cu cerealele simple de orez, dar pot sa-ti spun ca exista diferente intre marci, cele de la milupa de exemplu sunt ca niste fulgi foarte marunti, cele de la nestle ca un lapte praf asa, se amesteca mai usor cu laptele.

ghinetz vad ca ati petrecut frumos. Noi nu stiam cum sa adormim mai repede, vecinii faceau un scandal monstruos si copilu a fost agitat.

Mommy to www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Jasmine

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Ups! Ilinca a facut un scaun in explozie. Mentionez ca nu am diversificat inca. Primeste laptic de la mine si completare nan ha1. Mai astept! Sper sa fie bine. A mai patit cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

La multi ani!Bine v-am gasit in noul an .

Aylin am vazut poze cu mica broscuta ,foarte frumoasa si grasuta .Mare curaj ai avut sa pleci la munte dar si mai mare curaj ai avut cand ai urcat la cota cu ea! Bravo tie!


Eu de sarbatori am fost "blocata in casa" Alex a facut bronsolita si nu am putut pleca nicaieri .Am facut aerosoli de 3 ori pe zi. Toate planurile noastre de a pleca la munte sau anulat .

Am pasit in noul an diversificati .Mancam supa ,mar copt ,suc de morcovi si mar .Mai greu cu supa ,il pacalesc cu o masura de lapte pe care o pun in supa.
Maine vreau sa-i fac branzica ,sa vedem daca o sa-i placa .

Avem poze de la craciun aici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pap.elena spune:

Vreau si eu parola de la mailul comun .Vreau sa ma uit putin la subiectele pt diversificare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Ahera, ma bucur ca sunteti pe drumul cel bun cu toate cele! Multa sanatate lui Chris si voua amandurora, un an nou plin de emotii si de experiente pozitive!

Oana, pana la urma avea Lavinia dreptate - cineva a dormit tarziu! Ce vorbe mari scrii tu: "sunt si voi fi fericita". Fie sa ai parte de toata fericirea pe care o poti duce! Vorbesc serios...

Andra, ma tot uit la pozele Marei si-s topita!! Tare-i frumoasa, nu-i fie de deochi! Mai ales asta e foarte tare.

Ca tot suntem aici: tin sa protestez impotriva discriminarii la care sunt supuse fetitele, a mea in particular. Ale voastre... stiti fiecare mai bine. Am inteles ca se fac hainute mai frumoase pentru fetite decat pentru baietei, dar chiar trebuie sa fie neaparat roz??? De fiecare data cand o imbrac pe Una altfel decat in roz (ceea ce se intampla cam in 90% din cazuri) toata lumea care n-o cunoaste inca presupune ca e baiat. Adica fetele au voie doar o singura culoare si baietii.... restul!! Ca de obicei, felia lor e mai mare decat a noastra.

Lavinia, si noua tare ne-ar placea o casuta a noastra... Cand se va intampla asta? Dumnezeu stie. Se pare insa ca proprietara apartamentului unde stam acum vrea sa vanda, si se pare ca va vinde foarte ieftin comparativ cu ce preturi se vehiculeaza pe aici. Pentru cineva va fi un chilipir extraordinar! Tare-am vrea sa fim noi aceia... Vrabia malai viseaza: fara un capital, bugetari amandoi, eu in CIC (deci ce banca imi da mie imprumuturi de zeci de mii de euro?!)... Oricum, iti doresc sa ti se implineasca dorintele act mai repede. Oricine trebuie sa aiba dreptul sa-si strice singur electrocasnicele!!!

De mana cu Dumnezeu
Lia si Miruna Demetra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

quote:
Originally posted by cafera

Ups! Ilinca a facut un scaun in explozie. Mentionez ca nu am diversificat inca. Primeste laptic de la mine si completare nan ha1. Mai astept! Sper sa fie bine. A mai patit cineva?



si andrei a facut odata asa si tot pe laptic era, cred ca avea vreo 3 luni. s-a cacacit pana la gat ca nu stiam de unde sa-l apuc ca sa-l curatz.

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Lia, multumim de urari, la fel iti dorim si noi . Si eu il imbrac pe Chris in toate culorile, inclusiv in roz, si pe noi ne intreaba lumea daca e fetita .
Dorinta ptr noul an este si la noi o casuta cu curte, unde sa se poata juca copiii (ca mai intentionez sa mai fac 2, cat de curand, sa fiu si eu capra cu trei iezi ). Speram sa ne ajute Dumnezeu sa luam macar pamantul anul asta si o sa ne apucam noi de construit cand o fi sa fie.
va rog sa-mi dati si mie parola ptr mailul comun.


Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ce vreau de la 2008????????
*sanatate
*sanatate
*sa am liniste in casa
*sa devin o soferita buna
..................si mai am eu o dorinta legata de "mother-in-law" ........da e prea sadik si nu vreau sa uimesc audientza!



*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Multumesc ca m-ai linistit in legatura cu scaunul exploziv; acum doarme linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Mychydutza, cate luni are andrei? Poze ai?

Ale Ilincai sunt aici www.flicker.com/photos/22361756@N03/

Mergi la inceput