Prichindei martie - aprilie 2005 (125)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Ninocikap La multi anisori lui Alex! Sa creasca mare, sa fie sanatos si vesel si sa va bucurati de el Scuze pentru intarzierea urarii...

Ana Multumim

tuturor!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Andira:

eu am lucrat pe hr o perioada apoi am trecut la un post mai bun in management si am lasat-o pe cumnata mea in locul meu(eh! pilele astea, dar mi-au cerut sefii o fata ca mine si eu am adus-o! hi hi!) acuma nu mai am tangenta ca is casnica de America, dar o pot intreba daca vrei. pe PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Scurte date despre David:
in sfirsit din luna ianuarie avem succese si nu face deloc pipi in chilotei! dar caca.... jale mare! nu poate face la oala sau wc, ci numai in pampers sau chiloti. il vad ca se chinuie dar nu poate decit din picioare! parca e cal!
si in timp ce face daca il intreb imi zice:sih!! si pune degetul la gura sa tac.parca face oul de aur!
sper sa trecem si peste asta!

ii plac din ce in ce mai mult copii. ar face orice numai sa ii zic ca il duc la copii!

nu vorbeste bine, dar nu ne stresam.

isi pierde rabdarea repede, nu vrea sa stea sa invete sa numere sau alte activitati stiintifice.

desenele animate il fascineaza in continuare si repeta cuvintele dupa ele.

a inceput sa adoarma singur in camera, ianinte stateam pina adormea,acum sta 10 min sa se linisteasca si apoi il lasam singur cu conditia sa fie usa deschisa

daca ar fi sa fac comparatie cu alti copii ar fi in urma rau dar nu trebuie sa faci comparatie intre copii. fiecare are ritmul lui de dezvoltare. de virsta lui am vazut coii aici uimitori, stiau poezii, cintece, rugaciunea tatal nostru... noi suntem mai inceti, dar mai siguri!hi hi

cam atit scurtul raport, asteptam si pe al vostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Cenia - multumesc frumos, am rezolvat intre timp!
Cat mai ai pana vine bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Salut
ce slaba activitate pe aici. in curind vom falimenta in ritmul asta!

fetelor? la apel va rog. chiar nu fac nazbitii deloc? al meu face mereu: pudra de copii a mprastiat-o prin casa din nou, mi-a luat solutia de geamuri si a dat pe jos in bucatarie ca nu stia sotul de ce i se lipesc sosetele!!

pina la nastere mai am 2 luni si jum adica pe 15 mai voi naste. si aici sta scris cum zic , daca nu nasti, iti provoaca nasterea numai sa nu creasca copilul prea mare si sa te chinui.

David creste, deja i-au ramas pantalonii mici, cei cu care am venit din Romania acum un an. nu mai are copanele grase la picioare e lung si slab.

i-am cumparat adidasi cu masina rosie din filmul Cars, ca iiplac la nebunie. ar fi in stare sa si doarma cu adidasii aia! si cu pijamalele cu dragon, la fel ca cel din Shrek care scuipa foc. noaptea numai cu pijamalele alea vrea! are niste fixatii!!!!

de-acum trebuie sa fiua tenta ce haine cumpar, cu personaje din desene animate in special!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela_r spune:

Buna ziua mamici si pitici.

Cam slaba activitatea pe aici. Si eu am fost puturoasa,dar sper sa-mi revin.
Dora este foarte incantata de noua ei camera.La toata lumea spune ca este cea mai frumoasa camera.

Este foarte incantata ce de luni v-a merge la gradi.Am fost cu ea s-o inscriu si i-a placut tare mult la gradi in compatatie cu cresa.




Pupici

Ionela siDora-Ioana
Varsta Dorei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png
POZE CU PITICA LA MARE
http://s189.photobucket.com/albums/z166/ionela_r/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninocikap spune:

La multi ani Stefan Catalin si Stefan Costin!!
multa sanatate si o viata frumoasa.

scuze intarzierea, am tot vrut sa intru si nu am reusit sa imi fac timp.

multumim rrox.

Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela_r spune:

Scuze, am uitat sa felicit sarbatoritii.
"LA MULTI ANI!" sa fiti sanatosi si voiosi.

Pupici

Ionela siDora-Ioana
Varsta Dorei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png
POZE CU PITICA LA MARE
http://s189.photobucket.com/albums/z166/ionela_r/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

La multi ani Stefan Catalin si Stefan Costin!!

elliniacameron



mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Cu intariere si scuze La multi ani sarbatoritilor!
Ce e cu amorteala asta aici?

Eu sunt intr-o stare cam nasola,singura cu picii,a plecat si mama(n-a fost chiara asa rau cum ma asteptam)si madam socrela vine marti.M-am apucat sa iau si MagneB6 ca nu mai fac fata psihic si cu pici,casa si invatat pe deasupra.

Despre ei ce sa va spun?Numai de bineSunt mandra de ploada junioara ca a inceput sa vorbesca f frumos si de vreo saptamana il pronunta corect si pe "r".Bubu e in pline crize(de parca va spun ceva nou),dar avem activitati destule(iesit afara,plimbat,cantat,dansat,lego,desenat-aproape nu iese cu carioca din contur- si-l mai tin ocupat de la urlete

Pana la urma de ziua lui i-a luat tac-su bicicleta(asa arata:http://www.kinderfahrradladen.de/images/product_images/info_images/1571_0.jpg )asa ca acum suntem toti echipati si asteptam vremea frumoasa sa iesim sa ne biciclim.

Voi ce faceti de ziua picilor?Faceti party acasa sau la vreun loc de joaca?Pe mine ma tenta un loc de joaca sa nu ma mai deranjez acasacu preateli,dar aia n-au acolo decat cartofi prajiti cu ketchupsi nici macar tort nu ai voie sa aduci.Asa ca sa fie sanatosi si eu la fel ca sa ma pot ocupa de pregatiri.

Pupici tuturor!

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!

Mergi la inceput