Miresele anului 2006 (86)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Krelia aparusi mama? ma bucur ca fu ok la munte, chiar daca esti obosita. Zau ca nu stiu cand imi revin si eu.
Ralu e bine acasa nu?
eu una nu as mai iesi din casa. ce bine e la caldurica...dar ma poarta sotul asta...caci deh...profita ca lasam copilul pe la bunici si noi umblam de nebuni.
Maine dim. plecam si noi catre Sibiu, mai stam pe acolo si pana nu intuneca urcam la paltinis.
sper sa ne placa anturajul, ca sa nu coboram mai repede de 2 ian.
In 3 sau 4 tinem ziua piticului, cred ca la cumnata acasa, caci nu am avut de unde alege in orasul asta.
va, sper sa intru mai tarziu sa va urez toate cele, daca nu...maine de la vara-mea din Sb.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

da, Gio, e fain... numai ca incep sa ma plictisesc, asta e marea mea problema...
Drum bun spre Sibiu! Sper sa ne mai auzim!

ps- vazui pozele... super!


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

mi-am amintit:
OANA... nu mai este nevoie sa umbli sa te uiti dupa aparat de ala, in Germania. A primit mama de la Mosu' (vecina de deasupra, care i-a promis din vara!) cadou... Multumesc!


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Fetelor sa aveti parte de un an bun, multa sanatate, noroc si fericire!!!

Noi suntem la Sibiu, imediat plecam la Cartisoara la o matusa si de acolo sus la balea. Ne-am schimbat planurile, in loc sa urcam azi la Paltinis, urcam doar maine.
si sa ne auzim cu bine in anul care vine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

da Gio, am aparut si eu, pe ultima suta de metri...in ultimile zile ale anului ...
ieri am fost de-am dat avansul pt restaurant...plus comanda pentru tort....a fost cam in graba, dar sper sa iasa un tort bun...am lansat invitatiile..am si unele semne de intrebare, care sper totusi sa se concretizeze in certitudini ...azi noapte baietii s-au dus in rela dupa cumparaturi...la ora 3 noapte (sau dimieata ) ..incredibil, au stat la coada la casa....azi relash...si mers cu masina la spalat..s-o pregatim si pe ea pentru noul an, nu?..si maine, pregateala pentru petrecere ..si gata!

ah, sa nu uitati sa aveti ceva rosu cu/pe voi ....

v-am pupacit....si in caz ca nu mai apuc sa intru maine....

va doresc un an axcelent, cu multe realizari pe toate planurile, cu dorinte si vise implinite,
un an sanatos si plin de ganduri bune!

Petreceri frumoase!



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Anul Nou 2008 sa va aduca bucurie, sanatate, belsug, fericire si multe impliniri. La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Eu am fost ultima din 2007.
Eu sunt prima din 2008.


La multi ani, dragelor!
Bun gasit in 2008!
Sa avem un an asa cum meritam, cu de toate (numai bune si de bine!) pentru toti. Si sa ne auzim cat mai des pe aici.
Distractie placuta in continuare!


Noi abia ne-am adunat acasa de la prieteni. Nu am mai plecat la parintii mei. In schimb am fost la artificiile din centrul orasului (nu mi-au placut!), un pic pe la Mitropolie si apoi la cei dragi. Unde ne-am distrat si ne-am simtit tare bine, desi a fost ceva pus la cale spontan... Si, ca intotdeauna cand e vorba de ceva facut pe loc, a iesit mult mai bine decat ceea ce am fi putut gandi si pregati dinainte.
Altfel spus, am inceput cu dreptul 2008 si sper sa ne mearga tot asa si pe mai departe!
V-am pupat!


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

LA MULTI ANI SI UN AN NOU FERICIT!!!!!!!!!!
Sper ca v-ati distrat bine de sarbatori, eu una m-am simtit bine, am fost la colindat, seara de ajun am petrecut-o acasa cu familiile, am desfacut cadouri, am ascultat colinde, a fost super.
Noaptea de Anul Nou ne-am petrecut-o tot acasa, n-am vrut sa mergem pe cine stie unde, am stat treji pana la ora 2, apoi ne-am culcat ca ni s-a facut somn.
Am fost joia trecuta la eco, totul e bine, pe 11 ianuarie ma duc la 4D, abia astept!
Mi-e dor de voi toate, abia astept sa ne intalnim, asa, virtual macar
Va pup si ne mai auzim!

23+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Slava Domnului ca ai mai aparut si tu Kitzy pe aici. Aveam impresia ca voi reusi sa termin singura acest capitol, tot scriind pe aici...
Ma bucur ca ati avut sarbatori linistite...
Si eu abia astept sa va adunati, sa ne auzim mai des.


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

La multi ani pt. noul an!!!!
Sper ca trecerea in Noul An a fost ok si fara probleme.

Noi azi am venit din Paltinis, a fost superb, cateva zile la munte, in companie buna, cabana misto, zapada la greu.....dar un copil rau...care ne-a mancat zilele.
am vrut sa plecam in ajun de Rev., cand am vazut ca nu se potoleste si distruge frumusete de cabana. Nu puteam sa-l bat de fata cu ceilalti, mergeam in camera si de nervi. cine m-a pus sa-l iau? ca doar mama a zis sa-l las cu ei.
A mai fost o fetita de 4 ani si 8 luni, turbata ca si el, cu care se la greu, un baietel de 2 ani si 3 luni, care vorbea ca si fetita de 5 ani si era mai inalt cu un cap aproape decat Marco. Stefan a fost un cuminte, Marco nu-l lasa cu jucariile lui si vroia sa-l pupe si sa-l muste la greu. saracul copil, cand il vedea pe marco fugea din calea lui.
Cand il apuca nebuneala, pe copilul nostru, ieseam cu el la zapada, e innebunit dupa "pada muta, muta".
eu mi-am dorit un asa copil, dar sincer nu mai vreau...vreau sa fie cuminte, unde-l pun acolo sa stea....oare cand se va cumintii?
bai nu statea o clipa, il schimbat de 4 ori pe zi, caci stergea toata gresia pe acolo, butona tot ce prindea, a spart ceva cani, a dat jos tencuiala de la intrarea din terasa.....nu stiu daca ne mai primesc oamenii aiai.
Aaaaa...pofta de mancare...ciu-ciu. Nici lapte, nici mancare nu a prea servit. doar supa la plic, cremvusti, lapte putin si prin somn.
acum vad ca a papat si ciorbitza si tocana de pui cu galuste.
revin dupa ce mancam.....


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput