Miresele anului 2006 (86)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Salutare!!!
Ralu pai nu esti libera in a 2-a zi de Craciun?

Noi tot in vizite o tinem.
aseara am dormit si noi cu piticul, caci dupa 3 nopti dormite la mama, imi era dor de el.
acum asteptam sa se trezeasca si sa mergem la socrul.
In rest toate bune, prin jurul casei suntem.
Sambata plecam la Sibiu,. asa ca ne mai auzim pana atunci.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Nu, Gio, nu s-a mai aplicat varianta cu liber azi. Am fost vreo 4 ore la munca si ne-am uitat pe pereti 6 oameni, o zi intreaga. Dar... obligatia e obligatie, asa ca n-am avut ce face.
Apoi am fost la niste prieteni, intr-o vizita scurta, care pana la urma s-a transformat intr-una prelungita, de vreo 4 ore si ceva. Abia am ajuns acasa nu de multa vreme.
Maine ma asteapta inca o zi de stat degeaba, pana la 7 seara, de data asta, nu doar pana la 5.
Si apoi vineri, sunt libera.
Cam asta e raportul pe ziua de azi.
Ma duc in patut in curand. Nu de alta, da' am cam amestecat bauturile si incep sa imi fuga ochii pe tastatura...
Noapte buna!


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Hello, fetelor!
Vad ca ati ramas pe baricade.
Am scapat si noi cu bine de vizita nasilor, pana la urma a fost ok, piticii lor super incantati, luni dimineata nu mai voiau sa plece. Asa am aflat c-a fost ideea lui nasu-meu, nasa-mea saraca si-a facut o gramada de probleme, dar adevarul e ca acum aveau drum incoace (au mers dup-aia la bunici 2 zile) si noi ii tot chemam pe la noi de ceva timp. Asta e, am tras tare sa termin aproape tot pana duminica seara cand au venit ei, am avut spatele flenduri, dar pana la urma ne-am bucurat sa-i vedem.
A venit si moshu, cu o gramada de daruri, dar cea mai mare surpriza a fost de la sotzior, ca mi-a luat un telefon mobil (al meu era cam vechisor, ca-l am din 2004). Si de luni seara o tinem tot intr-o vizita si musafiri.

Oana sa stii ca nu iese foarte inalt cheesecake-ul. Eu am forma de 26 cm diametru, nu stiu cat e a ta, dar nici mie nu-mi iese mai inalt tare de doua degete (crema ma refer). Tia Maria iese mai inalt, dar ala se si face din 600 de gr. de branza. Oricum, ma bucur ca a placut si s-a mancat.

Va la gramada si incerc sa mai intru zilele astea.
Sarbatori fericite in continuare!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:


Ralu pe Tonomatul de pe 2 e Fuego ...si canta colinde si alte melodii...am dat la maxim cu 5.1 ...si m-am gandit la tine

...noi pe la colindat pana dimineata la3 dupa care colindatorii au stat la noi pana la 7...suntem cam nedormiti ... si apoi am "suportat" musafiri seara de seara pana dimineata...deh asa e la casa noua

Mosu' a fost bogat ...mai bogat decat am crezut eu...o sa va povestesc eu ce cadouri am primit!

Aly si a mea e de 26...deci mi-a iesit bine...Marius zicea ca seama cu o turta
mi pare rau ca nu am apucat sa fac o poza...ca am fost putin i criza de timp...am bagat-o la frigider si m-am ocupat de altele si pur si simplu am uitat ....iar cand mi-a venit familionul n-am mai zis stati ca io trebe sa fac o poza si apoi va servesc...
...da lasa ca am si un tiramisu in program dupa Rev...si sper sa apar si io cu o poza

Gio ma bucur ca v-ati distrat, colindat, plimbat...iar Marco cred ca e super incantat de surubele si toata trusa primita...e ocupat acu...are de lucru


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

[navy][font=Comic Sans MS]
Ralu pe Tonomatul de pe 2 e Fuego ...si canta colinde si alte melodii...am dat la maxim cu 5.1 ...si m-am gandit la tine



eu abia m-am trezit
nu am vazut...
sper sa fie in reluare la noapte...
asa-mi trebuie daca dorm in nestire...

La multi ani de Sf Stefan, daca e cineva sau daca aveti pe cineva!

Eu ma pregatesc de mers la birou...


edit: mda, m-am uitat acum in program si nu este in reluare... sper sa-l gasesc macar pe net...

edit2: am gasit inregistrarea pe net m-am linistit...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Hello!!!
acum m-am vopsit, nu am fost de Craciun vopsita, macar sunt pe Rev.
Aly ma bucur ca ati avut un mos bogat si ca a fost ok vizita nasilor. ii asteptam si noi pe ai nostri, cica vin cateva ore, daca tot suntem in Alba.
Ralu nasol ca ai mers pana la job degeaba. Si eu l-am vazut pe Fuego de dim. la mama.
Oana pana la 7 dim.?noi ne-am culcat la 5, dar tot nu mi-am revenit. sarbatorile astea mai mult te obosesc, decat sa te relaxeze.

poze din ajun:
http://family.webshots.com/album/561357902ashPDc?start=60

fug sa-mi culc copilul, ca momentan nu e nicio bunica disponibila.
[pup

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bonjour gagici!

sper ca ati avut un Craciun frumos, cu multe daruri si cu distractie maxima!
Nu am avut timp de nici unele...de pe 21 de cand am vb ultima oara si a fost ultima zi de munca, pana aseara cand ne-am intors acasa...
la munte a fost fain...am fost cu ai mei si cu fratelo si cu nevasta-sa...am facut pregateli...apoi pe 25 am tremurat ca piftiile in fata gratarului...a' am beut zaibar ..fiert..mama si ce bun fu ...ieri dupa ce am ajuns acasa, am dat fuga la parintii lui iubi..de la care am mai plecat pe la 12 noaptea......deh...obligatiunile....si acum abia am reusit sa despachetez si eu din bagaje...sa le pun care incotro....bine ca azi e sarbatoare ca nu aveam nici un kef sa spal hainele murdare......mai tarziu cred ca mergem la patinoar..sa vezi acolo...aia lumii cu ditamai fomeia pe patine......

Moshu' a fost tare darnic anul asta....a adus multe cadouri frumoase si folositoare ...

pupix..ma duc sa-i pun la sot niste salata ca tipa de foame ce ii e ..


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'neata, Gio, Krelia!
eu... la munca, dupa cum va ziceam...
azi, mai nasol decat ieri...
ieri tot a mai fost cate ceva de facut si program scurt...
azi nimic de facut si program normal
maine, in schimb, e tura mea libera, deci stau acasa pana miercuri!
si tot maine sper sa apuc sa ma vopsesc si eu... Vorba ta, Gio, daca de Craciun nu, e bine si de Reve...
a... am vazut si eu inregistrarea cu Fuego... si am constatat ca, de fapt, emisiunea nu a fost in direct dimineata la tv, ci inregistrare de la sfarsitul lunii noiembrie...
ma gandeam eu cum sa fie in direct, ca el azi se pregateste sa decoleze spre America
odihna placuta in continuare!
ne auzim pe seara...


ps - krelia, sper ca ti-ai hranit sotiorul intre timp... Doar nu il lasi flamand si de Craciun


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ralu...iti dai seama ca nu m-a lasat inima sa-l las nemancat..saracu' om ...

..mey fetelor, sa stiti voi, vorba lu' Gio..sarbatorile aste mai rau ne obosesc decat sa ne relaxam....pai eu..de pe 23 pana pe 25 am tot trebaluit...pun-te masa...scoal-te masa..pregateli, bra..cadouri..etc..ieri cand in sf am ajuns si noi acasa...hai afara cu prietenii la film...azi..alta runda..sa ne vedem cu ei..vin la noi la cina ..nu e alta, dar tb sa terminam sarmalele si friptura..nu?...intre timp, puna rufele murdare la spalat, ca nah...ieri fu sarbatoare..maine tre' sa ma uc sa au avansu' la rishtorant pt petrecerea lu' coana mare si sa au comanda si de un tort ceva....pomaine cica..cumparaturi pt revelion...da' cred ca zic pas..sa mearga baietii ...si tot asa...apai noi cand ne mai odihnim..ziua..ca noaptea dormim ...mie deja mi-e somn...pe bune...si n-am decat vreo 3 ore de cand m-am trezit ...
...si filmele astea pe care le astept nu se mai downloadeaza odata.....


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'neata, Krelia...
si eu ca tine... abia m-am trezit si pic de somn... nu stiu ce, Doamne iarta-ma, am, ca dorm in nestire...
azi sunt libera, dupa cum va ziceam, asa ca ma plimb prin casa, de colo-colo...
sotiorul a venit si el acum de la munci, l-am trimis sa plateasca intretinerea, sa ne luam de-o grija si cu asta...
si apoi el ar vrea sa iesim la o plimbarica, dar eu nu ma dau scoasa din casa, nici macar pana in fata blocului... e frig afara si eu am o lene... Mai bine imi pun sa ma uit la filme... Ca-s vreo 7 copiate pe stoc si ar cam fi vremea sa reimprospatez lista... Sa nu ramanem pe 2008 tot cu astea vechi...
Si mai tarziu, cred ca voi spala si niste rufe, daca nu-mi piere cheful pana atunci.
mai am o gramada de mancare si nu stiu ce sa fac cu ea... Cred ca pana la urma ma duc si-o dau pe undeva de pomana, ca doar n-am s-o arunc. De Reve, nu mai fac absolut nimic... Ba chiar ne bate un gand sa o intindem spre ai mei parinti pe 31 si sa ne intoarcem pe 1 seara sau chiar pe 2 (ca atunci sunt la munca!)... Inca suntem in discutii pe tema asta. Dar noi ne decidem brusc, pe moment.
Oricum, urmeaza inca 2 zile de leneveala maxima...
V-am pupat!


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput