Miresele anului 2006 (86)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu scurt...
Oana si eu am luat oglinda telescopica, pahare de vin, de apa, farfurii, jucarii pt. pitic, masa cu scaune tot pt. Marco. sora-mea si-a luat perdele si restul cam ca si mine.
Cand mergem la Viena, vreau sa intram si in Ikea, sa vedem cu ce ne mai alegem...

gata, fug la tv.
, pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Am pregatit si ceiucul si va astept la povesti.
Azi merg sa vad daca imi confirma diagnosticul la coloana si sa vad ce tratament primesc.
Abia astept weekend-ul, desi stiu ca o sa treaca super repede si nici nu avem nu stiu ce planuri marete, poate vine matusica sa mergem sa cautam rochitza de mireasa, sau poate dam o fuga la Baisoara la sanius cu prietenii, mai vedem. Dar poate imi mai revin si eu, ca deja eu nu ma mai suport asa pleostita in fiecare zi. Cum ajung acasa imi vine sa ma bag direct in pat.
Gio si noi ne-am plimbat de ne-a venit rau prin Ikea din SCS, dar n-am luat nimic pana la urma. As fi luat niste lenjerie de pat, era la oferta si frumoasa si f. buna calitativ, din pacate la ei se poarta 'fiecare cu lenjeria lui' si era toata de o persoana si fara cearceaf.
O zi buna la fete!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata!

io ma declar fan Ikea exact pentru lucrurile pe care le-a enumerat Gio

Aly...au si de 2 persoane...doar ca la ei lenjeria e formata din plic pilota plus 2 perne ...cearsaful il cumperi separat cu/sau fara elastic
...dar si mai misto decat atat vand material la metru si iti faci ce vrei si cum vrei tu

Gio cum stai cu info pt Viena?

eu inca tot nu am facut rezervarea pt Luxemburg
da vorba lui Aly parca sunt pe alta planeta dupa sarbatorile astea




You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 22 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana sincera sa fiu, n-am vazut la ei material la metru, cred ca nu m-am uitat eu cu atentie. Eu is cam tipicara cu asternuturile, asa ca dupa ce am dat kicx cu cele cumparate de-a gata, am luat material si le-am facut singura.
Cat despre pleosteala de dupa sarbatori, se pare ca e generalizat. Ieri a fost o prietena pe la mine si se plangea ca si colegii ei toti is pleostiti si fara chef de nimic.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'neata!
am luat ceiutul, merci!
aseara, iar nu am pregatit cafeluta...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
hai ca am rezolvat si eu din treburi si am ajuns acasa.
Aly este material lA METRU, PE LANGA PERDELE SI LENJERII DE PAT. eu am gasit si lenjerie de 2 pers., doar ca nu corespunde plicul cu pilota noastra.(scuze ca am scris cu majuscule, dar nu mai sterg acum)
Oana cred ca stam la paprika din granita cu Austria. e 44 euro/noapte.
Noi am vrea sa plecam joi noaptea pe la 2-3 sa fim dimineata in Viena. toata ziua o pierdem la SCS si prin centru(daca mai apucam) si pe urma ne intoarcem la otel paprika. de acolo plecam sambata la Pandorf, este la o aruncatura de bat, pierdem ziua pe acolo, seara la Paprika si duminica venim cu calm spre Timisoara. poate mai oprim prin Ungaria, sa vedem.
Chestia e ca-l lasam pe Marco acasa si sper sa nu mor de dorul lui 3 zile. Dar shopping cu el nu putem face.
Ralu, Aly mersi de .

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio eu n-am zis ca nu este, am zis doar ca nu l-am vazut, asta e. Am gasit si la noi material si am vazut ca au adus si din ala de bumbac satinat, dar din ala o sa iau mai incolo, ca deocamdata am lenjerii de pat destule.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu am 2 lenjerii din bumbac satinat. sunt bestiale.
am noroc cu cumnata si italianul ei. au fabrica dintr-asta la sebes, asa ca ma aprovizioneaza cu pilote, perne, lenjerii,etc. si tare faine si de calitate sunt.In Italia sunt printre cei mai scumpi, dar noua ni le da pe gratis.
astept sa apara noua colectie, poate imi gasesc material pt. draperii in living. am gasit aici ceva misto, dar ma costau 9 mil. asa ca mai bine mai stau putin si le iau pe gratis.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ciao!
Am sosit si eu acasa de pe drumuri, am fost pana la mama, apoi pe la mall si apoi acasa. Ma bag si eu la capitolul lenjerie de pat; a mele majoritatea is de bumbac, toate cumparate, am una negru cu rosu care e plusata, tine cald si bine pe anotimpul asta, am vreo 2 din alea creponate, care inca se tin binisor, dar nu prea le folosesc, una de bumbac bestiala am primit de la soacra, e galbena-portocalie cu margarete albe ( eu sunt innebunita dupa portocaliu) si pana acuma n-am dat chix cu nici una, toate s-au comportat bine.
Gio alea satinate nu-s alunecoase?
Maine de la 13 am programare la eco, is asa de curioasa daca e tot fetitza si vreau sa vad cum arata, sper sa se inteleaga ceva de acolo.


24+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

noi cred ca o noapte o sa stam la hotelul pe care mi l-a aratat Aly ca sa fim in Viena si sa vizitam
iar a doua noapte o sa stam la Paprika, ca Pandorful e doar langa si dupa shopping o sa plecam spre Budapesta

dar eu mai am timp...inca vreo 3 saptamani...asa ca va astept pe voi cu impresii din calatorie si cu povesti/poze

ref la Ikea dimensiunile sunt cam problematice...la plicul pt pilota ma refer

voi de care aveti...eu imi doresc una din puf 90% si 10% pene
i-am luat una la fratelo de 200x200 si e super calduroasa si usoara


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 22 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput