Miresele anului 2006 (86)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

No, am rezolvat si cu medicul. Macar asta n-a fost asa prapastioasa ca si primul la care am fost si mult mai pe gustul meu, adica mi-a zis ca n-are rost sa ma indop cu medicamente, mi-a spus ca fizioterapia ce am facut-o a fost prea 'shocanta' pentru problema mea si de aceea n-am simtit ameliorari, ca toate procedurile alea se dau la probleme mai grave si la oameni mai in varsta. Ea zicea ca-mi recomanda gimnastica medicala, cica trebuie sa-mi si fortific muschii care sprijina coloana ca si asta ar fi o problema, inotul, si eventual o data pe an sa mergem undeva intr-o statiune balneara. Acuma mai ramane sa gasesc pe cineva care sa-mi dea niste exercitii bune. In momentele astea mi-e tare dor de profa mea de sport din gimnaziu, cu ea am facut ani buni de zile gimnastica medicala, e o tipa super si chiar stia ce e de facut. Numai ca n-am cum sa ajung pana in Bucuresti.

Revenind la povestile noastre: Gio pai asa e super fain, daca ai de unde primi si de calitate si gratis.

Kitzy nu-i alunecoasa lenjeria de bumbac satinat. E doar foarte fina, racoroasa si foarte placuta la atingere. De obicei, eu o folosesc vara pe a mea. Eu am renuntat sa mai cumpar, singura cumparata si care e ok e aia de bumbac satinat, dar care a si costat ceva banuti, restul super naspa, una dupa prima spalare a intrat stramb la apa, din cauza ca n-a fost bine pus materialul la croit, la alta cearceaful e imens si fata de plapuma prea mica, plus ca mie imi trbuie la o fata de plapuma 2 cearceafuri si 4 fete de perna (si alea doua mai mici, doua mai mari, ca perna mea e mai mica), asa ca pana la urma cea mai buna solutie a fost sa-mi cumpar material si sa le fac eu.
Oana habar n-am din ce e pilota noastra. Eu am vrut sa iau una din aia '4 anotimpuri' de la metro, dar intre timp ne-a facut socrela cadou o pilota. E usoara si calduroasa, nu m-a interesat din ce e facuta. Nici n-as vrea s-o schimb acum, eventual sa iau ceva tot de dimensiunea asta, ca altfel iar ma apuc de facut lenjerii de pat.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

of ce m-a enervat o mamica de la spiridusi. doamne cata rautate exista pe lumea asta.

Aly ma bucur ca te-ai mai linistit. sper sa gasesti ex. corespunzatoare si sa se vada si rezultatele cat mai repede.
Kitzy nu e alunecoasa lenjeria. eu o folosesc si iarna, nu tine frig, din contra...e putin racoroasa la prima atingere.
Tin pumnii sa vi cu vesti bune de la eco.
Oana eu am pilota 4 anotimpuri, nu mai stiu din ce e facuta. nu din puf...caci tare mai transpiram sub aia. Oricum noi folosim doar partea pt. primavara/toamna. Cred ca am muri de cald daca am pune-o toata pe noi. a mea e de 2/2,5, asa ca nicio sansa sa gasesc plic la ea in Romania.
Vara de obicei folosim lenjeria italieneasca, in loc de plic ei au un cearceaf. iarna ei pun un fel de pilota colorata deasupra cearceafului. dar la cum dorm eu de dezordonat...ramaneam cu cearceaful si Clau cu pilota.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Si eu tot pilota 4 anotimpuri am. Iarna le tin pe amandoua si vara pe cea subtire, de multe ori ne invelim cu cearceaf ca cat de cald e.

25+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata! Va las cate o cafea cu muuuult lapte si ceiutz pt cine vrea.
Ralu cum de-a fost asa liniste din partea ta noaptea trecuta?

25+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Doamne ce bine ca-i vineri!
Kitzy mersi de cafea.

Gio sper si eu sa gasesc pe cineva sa-mi arate exercitii.

Maine vine matusica sa-si caute rochie de mireasa, asa ca o sa ma apuce nostalgia, ca merg cu ea. Au picat planurile de sanius, dar nu-mi pare prea rau, o sa avem vreme in alt weekend.
Incep sa ma stresez cu hainele pentru nunta ei, ca ieri am fost sa-mi caut material de pantaloni si n-am gasit decat chestii super subtiri. Sper sa gasesc ceva cat mai urgent, sa nu raman chiar pe ultima suta de metri.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Pe mine sigur m-ar lua nostalgia

25+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

Kitzy vad ca tu ai fost prima aici...merci de cafelutza, dar eu vreau un ceai ca am inceput sa tusesc

Aly...super fain ca mergeti impreuna la cumparaturi...si daca devi nostalgica poti chiar proba o rochita

...sa ne povestesti si noua cum ti se pare totul acum cand tu deja ai "experienta"


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 21 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata Onutzel!
Baga ceai cald cu miere si lamaie, sa treaca repede.
Mie mi-a fost dor de gustul de cafea, asa ca pun jumate cafea, si jumate lapte sa n-o agit asa tare pe Diana ca iar ma bate
Ce m-as duce si eu cu cineva prin magazine de rochii de mireasa, dar n-am pe nimeni sa se marite acuma. Eu una n-as mai proba rochii, dar imi place sa le vad pe altele imbracate in mirese.

25+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Nu cred ca m-as apuca nici eu sa probez rochitze, asta e, vremea mea a trecut, dar tot imi place sa ma uit la ele. Sambata trecuta cand am fost in oras sa-mi caut hainitze pentru nunta chiar am vazut o rochitza frumoasa (ea vrea ceva crem si care sa aduca mai mult a rochitza de seara decat a rochie de mireasa) si am vazut si cateva hainutze ce sa-si ia deasupra, ca totusi e iarna. Acuma ramane de vazut ce ii va place si ei. Oricum, va povestesc luni experienta.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly deci te asteapta un weekend superrrr...

cum e vremea pe acasa? frig? zapada?
aici sunt 6 grade pe care le-am simtit destul de tare...la cateva ore dupa ce plecasem de la -8....cand am ajuns aici aveam senzatia ca e primavara

Kitzy cand mergi la eco? azi?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 21 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput