Miresele anului 2006 (86)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio...reducerile au inceput progresiv de dinainte de Craciun ca io toata cadourile lam luat cu 15-35% reducere

...acu asta e...nu am cum sa ajung inainte
da ma bucur ca mergeti voi
asa o sa am o gramada de info pa cand ma duc eu!

Kitzy, e scumpa mobila...dar e misto...si daca cumparati doar un pat, nu e asa mult
ori daca stii pe cineva care face la comanda...puteti merge voi cum modelul(of iar nu am apucat sa fac poze la mobila sa iti arat...dar ma spal de pacate in februarie )

Aly...nici eu nu stiu daca as mai pleca sigura...chiar daca am mers de 2 ori pe luna acasa, nu mai vreau sa vad avioane ceva vreme

vorba ta...dupa ce te obisnuiesti impreuna e mai greu
noi aveam 1 an de cand ne mutasem impreuna atunci cand am plecat eu

pe Marius l-as lasa...dar eu simt nevoia sa stau acasa ceva timp
cred ca atunci cand pleci cu sotul/sotia e mult mai simlu...nu mai esti tot timpul cu gandul de plecare acasa.

am sters ce am postat mai devreme, ca erau niste lucruri confidentiale acolo


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 23 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly la piata verde sunt facute numai de mantuiala, am fost cu alta ocazaie acolo si lucruri de mai proasta calitate cum is acolo n-am mai vazut nicaieri.
Am fost si la Casa Augustin, n-am gasit nimic, la Modena mergem sambata, la Elvila n-am gasit,la EeDivan ma abtin ca-s patita, asa ca se tot restrange aria. Macar de-am avea un Ikea.

24+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mda, asa-i ca-i greu cu mobila asta. Din cate am inteles o sa vina Ikea si la Cluj, dar nu stiu exact daca anul asta sau la anul. Frate-meu si-a adus toata mobila de la Ikea din Bucuresti, am mai auzit lume care a procedat asa, se pare ca e noua moda acum. Eu pana una-alta nu renunt la mobila facuta la comanda.

Oana asa cred si eu, ca e mai usor daca esti cu consortul dupa tine. Probabil daca reusea Gabi sa vina si el in State as mai fi stat. Dar pe de alta parte, nici n-as fi muncit cat am muncit daca era si el cu mine. Acuma nu s-ar mai pune problema sa plec si nici sa plece el, din pacate, is tare dependenta de el, nici sa dorm nu pot bine daca nu-i langa mine in pat.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

si noi avem o gramada de prieteni care au fost la Bucuresti la Ikea dupa diverse lucruri
cred ca merita...

si din Cluj mai bine mergi in Ungaria ca e mai bun drumul...si oricum totul e atat de frumos impachetat incat nu cred ca e prea greu de transportat

Aly io parca retinusem ca Ikea o sa deschida al 2-lea magazin in Ro anul acesta la Cluj sau Timisoara
ce bine ar fi


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 23 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Eh, acuma nu merg pana in Ungaria dupa un amarat de pat. Mai bine luam pal si-l confectionam singuri, dar este undeva la noi in Gheorgheni unde ne-a zis ca ne face la comanda numai sa mergem cu schita cum vrem sa fie patul.

24+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

am mai aterizat si eu un pic...
si la munca vad ca forumul merge f greu. Nu=mi dau seama care e faza.
Acasa nu mai mergea deloc inainte sa plec. Sper sa isi revina, totusi.
Gio, am terminat doar mazarea, ca snitelele n-am mai apucat. Le fac diseara, cand ajung.
Vad ca voi sunteti prinse in discutii despre mobila... :D
Eu nu ma bag de data asta.


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Pai normal ca nu merita sa mergi doar pentru un pat. Undeva in Clujul asta tot gasiti voi. Si astia de la Casa Augustin fac dupa schita, dar din cate tin minte eu de cand am cerut de la ei oferta pentru bucatarie, aveau preturi maricele.

Pana vine Ikea la Cluj, s-ar putea sa mai am de mobilat o singura camera .

No, fetele, eu v-am ca ma tirez. Intr-un final s-a facut ora 4.
Ralu multumesc pentru link, am reusit sa citesc 'Alchimistul'.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Eu de la ikea nu as lua toata mobila. nu are asa calitate buna.
Bine ca nu sunt incantata nici de asta italieneasca pe care o avem.
Insa, se gasesc lucruri misto si mai ieftine la Ikea. daca aveam masina mai mare, Clau ar fi plecat cu o canapea de la ei, din Budapesta.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio culmea e ca cei pe care ii stiu eu nu au cumparat mobila
adica stii tu cum e cand o iei de la 0...si nu ai nimic
si ei ne-au zis ca le-a convenit...cel mai mare lucru ca dimensiuni fiind o masuta pt living...
au cumparat incepand de la pahare si furculite...pana la perdele si prosoape


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 23 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

mai bantuie cineva pe aici cu mine?
sau ma retrag si eu si dam stingerea?


Foto Ralu

Mergi la inceput