Miresele anului 2006 (86)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza fetele!
Mersi de portia dubla de cafea si bunatati, mama ce rasfat pe capul meu. Am ajuns eu mai devreme, dar pana mi-am indeplinit 'ritualul' de dimineata (spalat cana, sters ochelari + ca a trebuit sa-mi curat nitzelush si nadragii, ca-i o mizerie afara si eu am un talent nemaipomenit de a ma stropi pana la urechi) si m-a mai si abordat un fost coleg emigrat in Canada pe mess sa mi se laude ca va fi tatic anul asta... uite ce tarziu apar.

Ralu mersi de link. O sa cercetez ce este interesant pe acolo.

Oana chiar ca e aiurea cu astia ai tai de la firma. Oricum, va admir, sunteti curajosi. Eu n-as fi putut pleca. Dupa alea 6 luni in State mi-am promis ca nu mai plec niciodata nicaieri fara iubi meu pe o perioada asa lunga de timp. Si nu l-as lasa nici pe el. Stiu ca la un moment dat a avut o oferta sa plece la un hotel in Italia, dar cu tot cu mine.

Cu nuntile... asta e, trebuie mers. Noi cam avem anuntata o nunta si pe la anul, cumnata-mea. Macar dupa aia scapam de nuntile celor din familie si raman doar prietenii.

Va doresc o zi cat mai buna!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Iarasi portie dubla de ceai si pe deasupra si bunatati, merci Ralu si Gio!
Si eu tot tarziu intru, am fost pana la mobexpert si ambient sa ne uitam dupa pat de dormitor, dar n-am vazut nimic pe placul nostru. Adica la mobexpert am vazut, dar nu pe culoarea care ne trebuie si nu fac la comanda, asa ca o sa mergem undeva sa dam comanda la ceva, ca deocamdata dormim pe saltea si incepe sa-mi fie greu sa ma ridic dimineata.

24+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Va zic si eu un 'neata scurt. Merge forumul ca dracu' la mine. Am 20 de minute de cand astept sa se incarce pagina asta.

Iau repede un ceiut cald de pe aici.

Fug sa-mi termin de facut mazarea si snitelele si dupa aia o tai la munca.

Sper sa ne auzim mai incolo.

V-am pupat! Aveti grija de voi!


ps - Kitzy, nu te mai juca asa, cu salteaua!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy sunt ceva reduceri la Mobexpert? noua ne trebuie o canapea, sau ceva fotolii pt. hol. la ambient e mobila faina, pabcat ca nu e in Tm.
Oana eu te admir pt. ce faci. zic si eu ca si Aly, nu cred ca as fi putut sta asa de mult plecata de langa Clau. sau cine stie....depinde ce conditii si salariu imi ofereau. e bine cand nu sunt copii, multe se pot face.
Aly vrem sa mergem la Viena, am citit si la subiectul cu pricina, dar as mai vrea sa-mi explici putin cum e cu parcarea, pe culoarea galbena e interzis parcatul?
Vrem sa mergem la SCS si la pandorf. inca nu stim unde sa ne cazam, caci nu stiu daca si vizitam ceva sau facem doar shopping. sunt si magazine pt. copii la SCS? in afara de C&A, H&M, zara. M-ar interesa daca ai vazut cumva magazinul TOYS'R'US, e numai cu jucarii.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio cand vreti sa mergeti?
...si io ciulesc urechile la info...ca vreau sa trec si printr-un program de shopping in Austria cand ma intorc acasa


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 23 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Dupa 15 ianuarie, inca nu stim data exacta.
am vrea sa mergem cu masina si sa fim vinerea dimineata in Viena.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

noi cred ca o sa ajungem prin 1-2 februarie
abia astept

inca nu am m-am uitat de cazare, dar am retinut hotelul de la Aly(merci de info), si cred ca o sa ne cazam acolo pana la urma


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.

AMR 23 zile


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio sincer n-am vazut sa fie reduceri, la canapele si alte mobile nu m-am uitat, dar nici n-am vazut sa scrie mare pe undeva ca fac reduceri. La mobexpert au mobila faina, dar e tare scumpa.

24+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana te inteleg ce spui, asa mi-am dorit si eu sa plec in State, mi-a fost greu si sa plec si acolo, dar a fost calea cea mai scurta ca sa-mi implinesc visul. Dar si eu am avut toata sustinerea din partea lui Gabi, cu toate ca eram impreuna doar de putin timp. Poate intr-un fel a fost mai bine asa, inca nu stateam impreuna, inca nu eram atat de obisnuita sa-l am langa mine cum sunt acum. M-am mai gandit pe urma la plecare, dar ar fi fost o conditie esentiala sa plecam impreuna. Apoi nu m-am mai gandit. Faza cu Italia nici nu mai retin exact cum a fost, dar stiu ca n-a fost o ocazie nemaipomenita, ca altfel cu siguranta plecam.

Gio nu retin exact daca era magazinul de care intrebi, poate ar sti mai bine sa-ti raspunda fetele din Viena. S-ar putea sa fi fost, ca e un shopping center imens. Si cum eu nici nu eram prea interesata de chestia asta la momentul respectiv...
Sa-ti explic si cum e cu parcarea. De la orice hotel sau info point din Viena poti lua harta gratuita a Vienei. O sa vezi ca in centrul Vienei fondul pe harta este galben, iar in rest este un fel de portocaliu. Ideea e ca in zona care e marcata pe harta cu galben nu ai voie sa parchezi in strada decat in weekend, in zona marcata cu portocaliu poti parca in strada cu conditia sa nu fie semnele de oprire/stationare interzisa. Mi se pare ca si in zona galbena se poate parca in zone speciale, dar iti trebuie ceva tichete de parcare care se cumpara de unde se iau si biletele/abonamentele de metrou. Oricum, sa aveti mare grija unde va lasati masina, ca acolo le ridica nu se joaca (am vazut chiar noi o adevarata 'desfasurare de forte': cred ca erau vreo 7-8 masini de ridicat chemate intr-o zona unde nu era voie sa-ti lasi masina si erau cateva masini parcate acolo).

Kitzy pai mai incercati si in alta parte, ca doar nu numai Ambient si Mobexpert is in Cluj. Vedeti la Elvila, ca ei fac si pe comanda, mai este Modena, puteti sa va uitati si la Piata Verde si pe stradutza aia care leaga Dorobantilor de 21 Decembrie, de iese acolo la Somesul, langa Piata Verde, cum intri pe straduta din Dorobantilor, pe dreapta este un magazin cu mobila si acolo fac si pe comanda.






Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana am inteles ca in febr., nu mai gasesti nimic. toata luna ianuarie sunt reduceri.
Kitzy da e scumpa mobila, dar e si frumoasa.
ralu ai gatat mancarica? spor la munca sa ai.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput