Inimioare de iulie - august 2005 (17)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

Raspund PREZENT repede ca sa nu-mi dea lumina-na.
Noi suntem bine. David are deja 3 saptamini de cind a renuntat la pampersi in favoarea mersului la baie, atit ziua cit si noaptea. Nu a invata insa la 'treaba mare' cum sta treaba, ba chiar incepe sa plinga daca insist cind se screme sa-l duc la baie asa ca o il mai las sa nu devin un stres pe capul lui.
Mamicilor care trec acum printr-o despartire le imbratisez cu drag si le doresc multa sanatate si sa fie puternice.
Ma retrag momentan, o sa vin si in week-end la servici, week-endul viitor am inventar, asa ca e 'minunat'la mine la servici.
Va pup si revin cit pot de curind.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Salutare fetele


Am venit si eu sa va spunem ca suntem bine, Ana merge la cresa , ii place deocamdata (avem doar o saptamana) si sper sa ii placa in continuare.Dimineatza ma trage de mana si zice "Mami ...hai gada " adica mami hai la gradinita ! In primele 2 zile abea a luat-o bona la pranz...ca nu voia sa plece acasa !

Ela e cu scoala....deja e domnisoara mare ! Mergem in continuare la dans sportiv, facem lectii si handbal ! Sa nu ne intrebati cum se imbina toate astea ca uneori nici eu nu mai stiu cum sa fac. De invatat invata foarte bine.

Fetele ....Irina, Nicoll...divortul este o trauma, dar sa stiti ca NOI putem trece peste orice pentru copii nostri ! O sa aveti perioade de liniste, de tristete sau de depresie ! Sunt perioade normale, care pleaca si vin...insa copii ne tin in viatza si ne dau multa putere .

La mine a trecut deja un an si jumatate de cand m-am despartit si un an fix de cand s-a pronuntat divortul, si sunt OK !



Brianamica , mamica de 2 fete cucuiete

Daca aveti nevoie de sfaturi si suport ....sa imi scrieti ! Putem face si un "club"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Imi pare tare rau de ce li se intampla Irinei si Nicoletei. Le urez din tot sufletul tot binele din lume.

Imi pare rau ca unele fete s-au retras sau vor sa se retraga.

Si eu sunt foarte ocupata, dar nu vreau sa ma retrag doar daca se inchide subiectul.

Intru si eu destul de rar, dar cu multa placere.

Si acum sa scriu cate ceva despre noi.

Mos Craciun a cam exagerat anul acesta cu cadourile spre marea bucurie a copiilor. Casa e plina de jucarii, insa nu imi pare rau, pentru ca anul asta cred ca am nimerit jucarii de care nu se plicitsesc in 5 minute. Mai ales cutia de LEGO si trenuletul THOMAS le plac foarte mult.

In rest am fost in multe vizite unde copiii s-au simtit foarte bine, Medeea a tinut multe show-uri si a distrat lumea.

De revelion am fost la cabana noastra cu inca doua familii. Medeea a stat doar o zi pentru ca afara nu prea putea iesi, fiind foarte frig si in cabana era greu si pentru ea ca se cam plictisea, si pentru noi, sa o pazim incontinuu de soba si de scari. Adi in schimb s-a simtit tare bine, a dansat cu mamica lui, ca tati nu prea e amator de.

Am avut si doua petreceri, una cu ginecologii cu care ne-am distrat de minune si cu care ocazie, dupa multi ani mi s-a confirmat ca sunt o buna dansatoare. Toata lumea s-a simtit foarte bine, desi nu m-as fi asteptat. Cealata petrecere a fost cu tot personalul de la Clinica de neonat, de la medic la femei de serviciu, majoritatea cu sotii (ca noi suntem aproape numai femei, avem un singur baiat -registrator). A fost bine si aici dar nu ca la primul, si i-am dat dreptate sotului meu ca la petrecerile cu colegii nu e bine sa mergi cu sotii

In rest suntem destul de bine, doar ca ne racim pe rand, acum suntem racite eu si Medeea dar nu e decat o viroza usoara.


VA UREZ LA TOATE UN "AN NOU PLIN DE BUCURII SI MULTA SANATATE!"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

imi pare tare rau Magda.
ma bucur ca mai apareti pe ici si colo.

va pup

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Saptamana asta a fost un calvar pt noi. Luca a facut marti noapte 40.1, l-am impachetat, novocalmin si a trecut, apoi urmat seri, 2 la rand a dormit numa in fund, tusea groaznic si imi zicea ca e frica sa se aseze. Plus nu manca, voma tot, arata groaznic, tras, alb la fata. Asa ca joi am ajuns la Matei Bals, prin cunostinte, la infectioase. Ne-a luat sange pt analize, exudat, si ne-au trecut pe tratament. Binenteles ca se auzea ceva la plamani (nu stiu daca zic bine, ralii) asa ca au pus branula si stai la perfuize. De joi suntem pe tratament cu antibiotic, cortizon, si glucoza. Suntem mai bine, mult mai bine, are culoare, mananca, maine e ultima zi de tratament. Diaognosticul a fost laringo-faringita acuta si pneumonie interstitiala. A avut un virus nenorocit (adeno virus sau asa ceva) care ne-a terminat. Binenteles ca si Maria e bolnavioara, ea nu asa rau, are bronsiolita. N-am dormit mai deloc, de-asta nici nu am scris!!! Abia azi noapte am dormit si noi in sfarsit!!!
Fetelor aveti grija cu gerul, nu exagerati cu statul afara. Noua de la asta ni se trage, ca am stat pe un ger cumplit vreo 2 ore juma!!! E bine sa-i scoatem dar sa nu exageram.




Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Albinutzza multa sanatate pt bondarei si pt voi, sa scapati repede de probleme. Imi pare rau ca ati avut asa probleme si sper sa va reveniti curand. Va transmit pupici de la mine si Ana

Eu nu stiu ce sa zic, sper sa nu cobesc, dar nu am avut deloc probleme cu Ana iarna asta in afara de cativa muci care au trecut de la sine. Asta in comparatie cu asta-primavara cand i-am dat antibiotic cam in fiecare luna de eram deja disperata. E adevarat ca in septembrie am fost la Praid o saptamana, la salina. Oare a fost suficient pt o asemenea modificare sau pot exista si alte explicatii? Fetele din domeniu, Delia, Diana, poate ma lamurit si pe mine.

Cami si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna fetele si o saptamana cat mai reusita!Am intrat sa va salut si sa va spun ca noi suntem bine.Este drept ca Codruta pomeneste cat de des de tati,dar...mergem inainte.
Briana sigur ca pentru copii reusim totul!Din ceea ce ai spus tu despre divort sper sa nu ajung la depresii.Momentan nu este nici un semn,sunt constienta ca asa e cel mai bine pt linistea si mersul inainte al nostru si atunci sper sa nu clachez.Imi place sa cred ca sunt o fire cerebrala si cred ca sunt alte probleme cotidiene la care sa ma gandesc si pt care sa gasesc solutii.Din acest punct de vedere consider ca nu am de ce sa privesc in urma.
Albinutzza sanatate multa pt puiuti si sa terminati cat mai repede cu tratamentul!
Delia multumim pt gandurile bune!Felicitari pt mosul cel darnic si pt perioada sarbatorilor in care se pare ca v-ati distrat cu totii!
Va pup acum,fug la treaba si mai trag cate un ochi.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

, multa sanatate. off, stiu cum e ca am patit si noiasa ceva. o sa fie bine.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Salutare si La Multi Ani!

Mai bag si eu capul pe usa sa ne vedeti. .
Va doresc tuturor un an plin de sanatate si fericire.

Irda, Cami, Diana, sa aveti niste sarcini cat mai minunante si nastere usoara .

Albinutza, sper ca copiii sunt mai bine.

Teo a avut o viroza in perioada sarbatorilor pe care am tratat-o intr-un final cu antibiotic ca tot facea febra. Acum iar e cu mucii in batista. De-abia astept sa treaca iarna asta, poate mai scapam si noi de raceala. Si eu am fost racita in acelasti timp cu el. Acum iar sunt. Deh, ii tin companie.

Nicoll, Irina, va doresc numai bine si multa liniste. Chiar am fost socata cand am citit despre voi si nici acum nu pot sa cred. Nu pot decat sa-mi imaginez ce e in sufletul vostru. Dar stiti cum e, timpul vindeca ranile. Ia uitati-va la Brianamica ce barbata e. Imi place .

Laura, ce-ti mai fac strumfisorii? Cum mai e la cresa? Apropos, strumfii au implinit azi 50 de ani de cand au fost desenati de un belgian. Imediat m-am gandit la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Hello fete cucuiete,

va multumim din tot sufletul pentru gandurile frumoase, la fel ca si Nicol va spun ca sunt convinsa de faptul ca am luat decizia cea mai buna, nu-mi doresc decat sa fim sanatoase si sa avem multa liniste... Cateva lacrimi mai curg pe obraji atunci cand Ioana in jocurile ei vorbeste cu tatal ei pe care-l adora!!! Ma uit la ea ca este disperata, ii spune vecinului nostru care se mai joaca cu ea "tata"...isi doreste si ea pe cineva bun de joaca toata ziua, cum era taica-su!!!ehhh, asta este, este un capitol care se va incheia curand!!!

Albinutza scumpa, sper ca sunteti mai bine, va pupam cu mult mult drag!! Si pe nasa!!

Mamini, sper sa ne mai dai vesti despre voi, nu de alta, dar ni se cam face dor!!!!

Dede, sunt de acord, la petrecerile intre colegi.... sotii n-au ce cauta!

Briana, ma bucur sa aud ca v-ati acomodat din prima cu gradinita!!! Super tare!

Vali, si noi de o saptamana ne-am obisnuit cu olita, punem pampers numai la culcare si cand plecam pe undeva. Cu treaba mare si noi avem probleme, il plange si-l jeleste , mama mama cand il facem la olitza!!! Ah, vroiam sa te intreb ceva: spuneai ca trebuie facut un demers special pentru a obtine dreptul de a iesi cu copilul din tara fara sa avem nevoie de acordul tatalui, ce anume????

Diana, Cami, felicitari pentru sarcina, sa fiti sanatoase si sa aduceti pe lume bebelusi sanatosi si frumosi!!!

Va pupam cu mult drag


Mergi la inceput