Inimioare de iulie - august 2005 (17)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

La multi ani pentru toti Ionii si Ioanele, mamici, tatici, pitici!

Fetelor, viata merge mai departe, fiecare are proiecte diferite, DC isi face din ce in ce mai greu loc in viata noastra. Acum avem copii mari, suntem experte si nu mai simtim asa des nevoia de a intra aici.
Magda, Vali, va asteptam oricand cu un cuvintel, chiar daca timpul nu va mai permite sa fiti mereu alaturi de noi. Va pup pe amandoua si dublu pe pitici.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Buna fetele si La multi ani!
Iarta-ma Mamini, stii du de ce.
Am fost in Romania si a fost super insa copiii mei mi-au pus capac.
Au fost groaznic de obraznici.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

Motivul principal pt care nu mai pot intra pe aici este faptul ca nu am timp. Luna aceasta este tare incarcata, practic voi fi nevoita sa stau la birou pina la seara la opt ajung acasa , imi pup copilul adormit si mai lucrez si acasa cit mai pot. In week-end nu ma lasa David sa stau pe pc, va da-ti seama ca atunci e calare pe mine si imi solicita toata atentia. Plus ca m-am ambitionat ca in fiecare week-end sa fiu eu cea care gateste, pe linga facut curatenie si cumparaturi ca pina acum. Vreau sa o menajez pe mama mea cit mai mult posibil pt ca nu se simte bine, are probleme de sanatate , in fine, asta e..
Cam asta ar fi dar asta nu inseamna ca nu imi mai arunc din cind in cind cite un ochi pe aici sa vad ce mai faceti. Cind am timp o sa mai scriu caci am cu ce ma lauda , ca si voi dealtfel. Multumim pentru pupicurile transmise !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Irina, ai PM daca poti intra
Mersic de urari. un pupic mare de la Oanici ca asa am auzit ca si-a zis singurica acum vreo cateva luni. noi ii spuneam Oani si intr-o zi spune ca "vrea si Oanici" nu mai stiu ce anume
Vali, ma bucur ca nu renunti. te inteleg. si eu nu imi vad capul din lipsa de timp.
Mamini, sper ca nu renunti de tot la DC.
Cami, imi pare rau ca nu te simti bine. o sa treaca in ceva vreme
scumpa fata ta.
eu nu renunt inca la DC .asa mi-e dor de vorbaria noastra chiar si cea legata de alte subiecte decat despre copii. atunci simteam ca suntem prietene si aveam inca un punct comun, un bb in burtica(unele inca unul mai mare)) de varsta apropiata. acum nu vb deact despre copii si atat. si asta asa cam intr-o doara. intelegeti ce zic. pacat.
uite ca am avut timp si dispozitie la pauza sa scriu un pic. mi s-a dus pauza ca mai avea de scris totusi...

va pup si haideti scoateti capul din barlog,please

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Dragele mele,

am reusit in sfarsit sa mai intru si eu pe forum, zilele acestea n-am mai fost asa de aglomerata la munca, ca atare iata-ma!!!
Vreau sa va imbratisez pe toate, caci tare mi-a fost dor de voi, sa va urez un an minunat, plin de realizari si fericire!!!
Unele dintre voi deja ati citit ultimele noutati, am fost foarte scurta si la obiect si in subiectul postat de Nicoll_mada ( pe care o imbratisez dublu si-i doresc multa multa putere si sa treaca cu bine peste obstacolul acesta) si anume... divortul!!!
Sincera sa fiu nici eu nu ma asteptam ca visul frumos sa tina atat de putin, dar.... asta este!!! Nu voi intra foarte mult in detalii, pur si simplu vom pune capat relatiei noastre care din pacate nu va putea continua nici ca o simpla relatie de prietenie de dragul Ioanei, pentru ca dumnealui a renuntat la absolut tot.... Ori amandoua la pachet, ori el nu mai este tatal Ioanei.... si bineinteles ca va ramane cu ce si-a dorit: nimic!! Tin sa precizez ca din punct de vedere al partajului, nu avem ce imparti, ca atare aici este simplu, nu va avea loc nici un proces de partaj....

Asta este, noi ne-am impacat cu ideea, este mult mai importanta linistea noastra sufleteasca decat "ce spune lumea"!!! Si voi face tot posibilul va Ioana sa primeasca o educatie cum se cuvine si sa nu-i lipseasca absolut nimic. De dragoste va avea parte dublu, voi avea grija sa nu simta lipsa tatalui ei si sper sa n-o afecteze lipsa lui.

Ea oricum s-a obisnuit ca tatal ei sa vina doar periodic acasa, asadar nu se simte absenta deocamdata.

Va pupam cu mult drag pe toate si sper sa aud numai de bine de la voi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna fetele!Iata ca si eu imi fac aparitia.Noutati prea multe nu avem,doar ca am trecut prin dureri crunte de dintisori cu cea mica.Si ca o mama "adevarata" nu am gandit sa-i dau si eu in afara gelului calmant mai nimic.Astfel incat am avut niste nopti transformate in "zile".Noroc cu o colega ce mi-a amintit de Nurofen si asa am incput sa dormim.In rest Codruta retine din ce in ce mai multe poezii,scrie in limba ei "acte si fatui(facturi) ca mami si amandoua sunt tare dulci.
Irina intoarcem si noi pupicii si imbratisarile si cu siguranta ma gandesc la voi.Asta-i viata,mergem mai departe si asiguram micutelor tot ce trebuie.E drept ca nici la noi nu se simte lipsa tatalui,Codruta spune ca e la serviciu.Momentan nu ii spulber iluzia,dar incet,incet ii voi spune ca tati plecat,ca va veni sa le vada cand are timp.II voi spune ca nu mai sta cu noi,ca e departe,fara alte amanunte.I-o voi da ca exemplu pe sora mea care e in Italia si care vine cand poate.Eu cred ca nu poate intelege mai mult pentru moment.
La mine la serviciu ne reorganizam locatia,nu stiu daca voi mai putea intra zilnic,dar cat de des voi putea voi intra.Sper sa nu dureze o eternitate perioada fara net,altfel macar in week-end voi intra de acasa.
Pupam toate fetele si toti copilasii!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Buna fetelor! Va dau na-na daca va mai aud ca renuntati la Forum. Stiu ca e greu sa intrii tot timpul, dar un: " buna! Suntem bine!" cred ca poate fiecare sa scrie din cand in cand. Traim o viata prea agitata in care cu greu mai ai timp sa iti faci prieteni sau sa tii stransa legatura cu cei pe care ii ai. Noi ne-am imprietenit in cele mai fericite momente din viata noastra. Am trait impreuna temerile si bucuriile unei sarcini, am trait impreuna emotiile nasterii fiecarui copil si apoi pas cu pas am fost impreuna cand nu prea stiam cum sa crestem un copil. Ar fi pacat sa nu pastram acesta prietenie.
Va pup pe toate mamicile si pe toti puiutii.

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Irina si Nicoll imi pare rau pentru ceea ce am citit despre voi. Viata nu e intotdeauna dreapta, dar... fruntea sus! Sunt convinsa ca veti fi niste mamici minunate si puiutii vostrii vor suferi cat mai putin.

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

La multi ani pt. noul an! Sa aveti parte de copilasi sanatosi, armonie in familie si multe bucurii!

Noi suntem bine, bb 2 e f. bine, se pare ca vom avea 2 aniversari intr-una , dupa spusele dr. Am avut ceva probleme si am stat in pat destul timp. Acum e cat de cat ok. Au disparut si greturile, dar am inca repulsie fata de anumite alimente..

Irina, Nicoll, imi pare tare rau pentru ceea ce traiti acum. Sunt alaturi de voi sa treceti cat mai bine peste aceasta incercare.

Vali si alte fete care nu mai pot scrie, va asteptam in continuare cand aveti 5 minute libere. In ultimul an si eu am scris f f rar, dar tot mai citeam din cand in cand. Suntem inca un grup si ne leaga puiutii nostri .
Mamini, imi pare tare rau ca ti-ai inchis contul, sper sa revii asupra deciziei tale si sa-l deschizi. Si postezi cand poti. Sa ai un an usor, sa-ti poti duce la capat toate planurile ( ca tare frumoase mai sunt). Pupam veverita mica si pe mami ei!

Sper si eu sa ne revenim cat de cat. Ca inainte nu va mai fi, dar putem incerca. Ganditi-va ca sunt grupuri de mamici cu puiuti din 2003 care inca pastreaza activ subiectul lor. Putem lua exemplu .




Diana 13+ si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna fetelor!
Diana,Cami ma bucur ca burticile sunt bine!Sa dea Dumnezeu sa creasca sanatoase,iar voi sa va simtiti cat mai repede bine,sa treaca greturile complet si sa papati bine sa aiba BB-icii de unde sa ia ce le trebuie.
Noi suntem bine,in mom in care ajung acasa fetele,chiar si cea mica,au guritele pana la urechi,atat sunt de ranjite ca a venit mami...Sunt topita dupa ele si recunosc ca de la ele imi iau toata puterea de a merge zambind mai departe.
Mai,suntem din ce in ce mai putine si eu stau de multe ori si ma gandesc unde sunt toate fetele care faceau parte din grup pe timpul sarcinii si imediat dupa?Stiu ca toata lumea e ocupata,treburi si griji sunt,dar 5 min macar pt 2-3 randuri trebuie sa existe.Haideti fetele,redeschidem catalogul?

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput