Inimioare de iulie - august 2005 (17)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Buna dimineata fetelor! M-am bucurat sa aflu vesti proaspete despre voi, chiar daca nu toate sunt bune. Cele care treceti prin momente dificile va doresc sa ajungeti cat mai curand la liman si viata sa vi se rearanjeze pe un fagas placut. Oricum sunt sigura ca, copilasii vostri sunt cea mai buna alinare in asemenea clipe.

M-am delectat cu pozele cu Robert si strumfii Laurei la sanius. Absolut superbi toti! Sa va traiasca si sa va aduca in continuare multe bucurii.

Cryna sa stii ca Robert al tau vorbeste chiar bine fata de Ana mea. Ea, pe langa faptul ca scurteaza cuvintele de cap (mai sare prima silaba), mai si inlocuieste pe f cu Sh iar pe v cu b. In aceste conditii "elefantul" devine "shantul", floare este "shoaie" iar "vreau" este "beau" si lista e luuuunga. Noroc ca eu le stiu si le pricep, dar pt restul lumii multe trebuie sa le traduc.

Cu sarcina merg bine si nu prea. Adica bebe e ok, am 12 saptamani si DPN 4 august, dar eu am ceva probleme cu o rana pe col pe care nu am apucat sa o tratez inainte de sarcina si daca nu isi face nici tratamentul asta efectul probabil ajung la cerclaj Sper sa nu fie asa, nu stiu dar mi-e teama de stat in pat ca de fier rosu. Fetele care ati avut asa ceva mai dati-mi detalii, va rog. Anis unde esti?
Pe langa asta am si niste greturi mai nasolae decat la prima sarcina care inca se tin de capul meu asa ca la greutate eu sunt tot la minus, deocamdata, nu ca as fi nerabdatoare sa ma ingras, dar as vrea sa scap de greata

In rest Ana e plina de dragalasenii care ma topesc. Si eu vreau sa o dau la gradi din primavara din 2 motive. In primul rand pt ca , vorba Corbioanei, parca o cere, iar in al doilea rand pt ca nu as vrea ca primul impact cu virusii din colectivitate sa fie in toamna, cand o sa fiu cu bebe mic acasa. Am ca exemplu experienta neplacuta a cumnatei mele care de la 2 luni i-a tot dat antibiotic celei mici pt ca baietelul era mereu racit de la gradinita. Planul meu e ca primul contact cu gradinita sa fie in primavara, in vara sa o mai trimit o saptamana la Praid si poate din toamna scapam mai usor. Voi ce ziceti, e bun planul meu?

Va pup si va doresc o saptamana frumoasa!

Cami si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Albinutzza ma bucur ca va simtit mai bine si ca ati scapat de tratament.

Monai sa stii ca te inteleg in privinta plecarilor fara copil. Uneori parca ne-ar prinde si noua bine o pauza doar in doi, dar ne-am obisnuit asa de mult sa o luam cu noi peste tot(la nunti, botezuri, onomastici, cumparaturi, concedii etc) si ne simtim asa de bine impreuna ca parca nu-mi mai place sa merg nicaieri fara ea. Sau daca plec mi se face un doooooor. In afara de asta e deja marisoara si ne intelegem foarte bine, daca ii dau argumente pe care ea le intelege coopereaza foarte bine. Este si incapatanata, nu am nici un succes cu un simplu "nu" sau "nu e voie" dar daca ii explic cu rabdare si pe intelesul ei ne intelegem fara probleme.

Cami si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Andre_ea, sa fii sanatoasa, fericita, iubita alaturi de baietii tai, si poate cine stie mai vineun bb, pupici de la noi



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La multi ani, Andreea! Sa ti se indeplineasca toate visele, sa fii sanatoasa, iubita si foarte fericita!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

La multi ani Andreea

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna fetele!Iata ca azi am putin timp sa dau un semn.Ieri a fost un balamuc la mine la munca si nu am putut sa va spun ce am facut la dr.In principiu totul este super.Codruta nu a scos nici macar un sunet la vaccin,nu-mi venea sa cred.Am intrebat-o pe dr daca e normal sa fie asa de plangacioasa.A zis ca deocamdata,inconstient ea simte aparitia celei mici,plus rasfatul si sa o mai lasam ceva timp pana vedem daca trebuie facut ceva.In rest este ok din toate puncetele de vedere.
In ceea ce o priveste pe Stefi...mai avem putin si intram la regim.Are 10.400kg si 71 cm.A zis ca este un super copil,asistenta nu o vazuse decat o data,dar a recunoscut-o imediat.A zis ca efectiv nu a putut sa o uite.Avem voie si noi acum carnita,banana,iaurturi...ma gandesc ca daca continua asa in scurt timp o va intrece pe sora-sa.Cam atat despre noi,acum sa incerc sa vad ce mai faceti si voi.
Irina super ca ai reusit sa-ti faci abonament la piscina.Si ca mai ai si timp sa profiti de el.Va invidiez!Si va pupam duulce!
Delia sanatate multa si sa speram ca nu vor lua cei mici!Va dam pupici sa treaca repede!
Albinutzza multumim pt informatii tie si sotului.Iar daca va fi cazul,bine ca stim unde sa apelam.Felicitari ca ati depasit mom dificil!Va pupam ca ati fost cuminti si ati scapat de medicamente.Asteptam cu interes si noi sa stim ce va alege Maria!Sa va traiasca finutul sau finuta!
Mona multumim pt gandurile bune!Felicitari pt cumintenia Sariciului!
Cryna vreau si eu leacul cand il vei gasi pt a tremina cu obrasniciile copiilor!In rest ma bucur ca sunteti bine!
Ioana intoarcem cu drag pupiceii!
Cami sa speram ca va da roade tratamentul!Eu nu stiu prea multe despre serclaj,dar daca va fi musi,important este sa fiti bine tu si BB.Pupam cele 2 fete si burtica!
Andre_ea cu intarziere dar din tot sufletul nostru iti dorim La Multi Ani,sanatate si tot ceea ce va doriti sa se realizeze!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Voi ati facut vaccinul de la 30-35 de luni la pitici? Eu m-am gandit sa il fac pe la 34-35 luni credeti ca are ceva? Si inca ceva se face Infanrixul simplu acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Monica vaccinul de doi ani jumatate se face acum sigur ca da. Infanrixul simplu e cel pe care trebuie sa-l faci, nu mai este si alt vaccin, pt ca ai mers pe schema de vaccinare de la GSK faci Infanrix (rapul la DTP) si atata tot, asta l-am facut si noi, am mers pe aceeasi schema. Nu stiu la care alt vaccin te referi. Eu i l-am facut lui Andrei in decembrie cand a facut doi ani jumate. Succes! Si fara reactii!

Ioana si Andrei Spiderman, 2 anisori jumate!!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Da Ioana la asta ma refeream. Perioada este 30-35 luni si ma gandeam sa il fac prin aprilie mai adica la 34-35 luni ptr a nu umbla pe imunitate acum in perioada rece. De ce zic asta ptr ca la 1 an jumate cand am facut varilixul(prin noiembrie) apoi a racit nu imediat la o luna si dr mi-a zis ca nu trebuia sa ii fac vaccinul in perioada rece cand organismul lupta sa se apere de viroze, gripe etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Monica, nu stiu ce sa-ti zic, dar daca perioada spune 30-35 luni probabil nu degeaba este mentionata. CHit ca ai nostri pitici au facut deja doi ani jumatate chiar in perioada rece, nu vad niciun impediment sa i-l fi facut atunci. Mie tocmai mi-au zis sa vin atunci sa-l facem sa ii ofere protectie, de raceala oricum nu scapam...
Cred ca trebuie sa te sfatuiesti cu medicul vistru pediatru si sa hotarati impreuna cand il faceti, noi asa am facut ne-a sfatuit sa-l facem chiar atunci cat mai repede.
Ma gandesc si eu sa-i cumpar varilrix lui Andrei sa i-l fac inca nu i-am facut dar trebuie sa asteptam luna asta ca am facut deja infanrixul si e prea repede. Varilrix am facut si eu acum un an (zoa dbla desigur).
Sanatate multa!

Ioana si Andrei Spiderman, 2 anisori jumate!!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput