Piticlontzi de iulie-august 2004 (242)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Mai ce liniste pe aici.....intre timp am fost si la petrecerea de Craciun, toti au plecat acasa..noi plecam vineri mai devreme.
Roxana c-am uitat...l-am vazut pe Pat la ultima petrecere cu Mosu..mi se pare mie sau vroia el sa fie primul la toate De Craciun aveti deci musafiri?
Vazut si Gizmo si zapada...imi place caciulita lui..
Camen nu ai raspuns la intrebare
Andrea spor la curatenie ! Sa treaca repejor febra!
Daria, vazut Giulia..eleganta ca intotdeauna...Dar ea de ce stie maghiara si tu nu...de cind vreau sa te intreb...
Lia unde-s pozele cu copii?:))
Gabi fara nervi ca esti sensibiloasa! Frumos gestul sotului...
Andries parca la Busteni aveati voi pe cineva. Deci si tu tot ca mine...mai bine asa decit sa ne fie copii bolnavi,nu? He,he funny ce povestestesti tu acolo despre Ro...
Cristalinule..muncesti pe brinci?
Ioana nu esti deja in vacanta? La raport!
Anca esti ok?

edit..Irina ce tare faza cu iesitul in toate pozele copiilor!!Ai si dovada?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaa !
Kim - nu ai adus poze ???
Giulia stie ca eu nu stiu romaneste Ea stie ca io stiu doar maghiara, desi de cand stem doar noi doua, ii vorbesc si romaneste si o corectez si-i citesc, dar i-a ramas asa pe creieri ideea
Amironeanu - cum e Stefi ??? Sper ca mai bine. Multa sanatate la voi !

Eu beau o cafea tare ... am o groaza de lucru ... Raportam ultima zi de gradi pe anul asta ... Giulia va suferi crunt ca ea nu merge la serviciul ei mic-mic ...
Cine vine la semnat condica ???



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

io;))

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna dimineata...

Olivia, pana acum, azi ma relaxez (!) ca nu mai pot, pe seara tre' sa fac bagajele pen' ca maine plecam in vacanta...sper sa ma odihnesc si io un pic ca am cearcanele pana la buric!...
Felicitarile noastre calduroase, la mai mare!!!

Le-am admirat pe Ilinca artista si pe Giulia cu fustita in cap, pe Gizmocea in zapada...mai ce dulci sunt...(de sarbatori ma apuca nostalgiile...:)))
Gabi, io m-as certa in fiecare zi daca mi-ar aduce flori. La noi metoda asta nu merge...eventual ma aleg cu o legatura de patrunjel si una de ceapa verde...
Andrea, spor la curatenie. La noi functioneaza la scazutul febrei metoda aia cu alternat siropurile la 4 ore (ca stiu ca e recomandata de doctori). O data Panadol o data Nurofen. Sanatate multa!
(sper sa nu fie cazul sa repet prea cvurand experiente din astea...:)))
Ina, vrem poze!...:)
Andreea Philip, pai daca e pe asa tre' sa ma tund si io, ca par lung nu ii las...
Dar promit ca nu o mai tund la zero!...:)
Andries, poti sa-ti inchipui ca-s asa de dusa cu capul ca atunci cand te aud povestind mi se face dor de un bebe mic mic...!?...
("ma numesc monica si am o problema..." )

La noi gradinitele au luat vacanta marti, dupa serbare, asa ca imi ia mult mai mult sa ajung la servici (ca deh, stau departe...la 5 minute de mers...:))

La serbare a fost show, astia mici sunt senzationali. Le-a luat o ora la educatoare sa-i aseze la locurile lor.
Maria e absolut lipsita de inhibitii...ceilalti copilasi stateau pe scaunele, sau unii la mame in brate...Maria s-a dus si-a luat jucarii si "facea cafeaua"...se ducea pe la ei cu o cescuta in mana si ii intreba daca vor cafea.
Cand a venit mosul au inceput programul care a fost lung, Mariuca a spus frumos poezia. Noroc ca au filmat unii si am cumparat CD-ul cu serbarea de la ei...ca John ramasese cu gura cascata...:)))
Dar n-a fost deloc impresionata de mosu'...cand s-a facut liniste l-a intrebat ce face si daca nu vine sa stea langa ea..
Insa s-a gandit la asta (mosul asta era cam firav ...:))) si ieri cand s-a trezit mi-a zis "mami, stii ca mosu' e batran, batran!"

In schimb i-a casunat pe fetitele cu rochii "de printese". Le-a alergat de le-a zapacit...:)))
Asa ca ea a dansat cu o fetita si a facut pe"printu'", in ciuda protestelor vehemente ale unui coleg de grupa care ii tot explica "nu intelegi ca tu esti printesa, nu esti print!!!".
Am fost pe faza asa ca nu s-a lasat cu paruieli si chiraieli dar era pe aproape...:)))

Imi pare rau ca nu pot sa inregistrez toate perlele pe care le scoate. Ieri s-a trezit dupa-amiaza din somn "mamiiii, mamiiii"
"ce e mami"
"ched ca-mi cheshte nasul!!!"....
"cum asa?!"
"ca lu' pinocchio....da' eu n-am mintit!!!"
S-a jelit un pic pana s-a trezit si s-a dumirit ea ca nu ii creste nasul

In alta ordine de idei, eu tot incerc a telefonul pe care il am eu de la Felicia, suna dar nu raspunde nimeni...
Papadicile sunt in tara de sarbatori, Ionu' se plimba pe la Magurele, le-a lasat sa faca cozonacii si a fugit...:)))

Si pentru ca maine plec in vacanta si nu stiu daca reusesc sa intru pe Dc cu laptoapa cu dial-up, va uram de pe acum Craciun Fericit si un an nou plin de bucurii si impliniri:
http://good-times.webshots.com/photo/2349836530101722968BUjLfA

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

scuze, viteza e de vina;)) ilinca si-a dat drumu` la limba de cind cu gradinita, acu vorbeste non stop da` cam stilcit, deh, recupereaza;)) de talentata e talentata, danseaza si cinta din orice pozitie si la mijloc ie numa` gena ma-sii:D:D ashe... ionu` se chinuie cu scoala, daca n-ar scrie foarte urit nu ne-ar da batai de cap si probabil ne-am plictisi:D asta m-ai interbat, nu?;))

quote:
Originally posted by kim222
Camen nu ai raspuns la intrebare



Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

vacanta placuta si sarbatori fericite! sa vii cu poze multe si sa va distrati bine!

quote:
Originally posted by cristalina

Buna dimineata...

Si pentru ca maine plec in vacanta si nu stiu daca reusesc sa intru pe Dc cu laptoapa cu dial-up, va uram de pe acum Craciun Fericit si un an nou plin de bucurii si impliniri:
http://good-times.webshots.com/photo/2349836530101722968BUjLfA

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi




Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Salut!!

Ieri pe la 18 Victor avea 38, iar pela 2 noaptea mi-a trantit un 40 si ceva de nu m-am vazut si asta dupa paracetamol/nurofen 5ml alternativ...drept urmare am avut parte de niste mega urlete pen'ca i-am facut frectie, Doamne ajuta ca i-a scazut iar la 38 si a putut sa doarma.

Diagnostic: viroza luata de la serbare, ca de' la serbare au venit si copiii care in mod normal stateau acasa pe motiv de boala, dupa ce s-au inghesuit si s-au pupacit in culise si pe scena...azi vorbeam cu directoarea de la gradi si imi spunea ca mai are foarte putini copii la gradi...oare de ce?

Acum astept cu viu interes sa vad daca sambata mi-o trage si Mircescu, ca pana sa faca febra aia, frat-su l-a tot vizitat la el in camera...mai am o slaba nadejde ca n-o sa faca asa ca l-am expediat pe Victor la mama cu febra cu tot.

Mda, eu care ma laudam cu un copil sanatos, uite ce-mi face, are o reactie atat de violenta la boala, el ori e sanatos si nu are febra deloc, ori face direct 39 si in doua ore urca la 40, cale de mijloc nu am vazut la asta mare, ala mic n-as vrea sa aflu prea curand ce soi este.

Monica de ce nu zici maica asa? Ca-l ambalez p'al mic si il trimit la voi...cat vrei tu o zi, doua, o saptamana, daca vrei o iau la schimb pe Maria am unde s-o culc pare ca nu se lasa paruita cu una cu doua deci nu mi-e teama ca ar putea Victor s-o asupreasca...

Faza aseara; Victor cu toata febra a observat ca mai are ceva pe sub cuc, il lamureste ta-su ca alea sunt "outze" si ca toti baietii au outze. Bun, Victor de colo: "si eu am si tu tati, si tataie si Dinu si Anghel si Razu si Iulia?"
Raspuns: "Nu, Iulia n-are, ea e fetitza"
Replica: "De ce? Ca Iulia e prietena noastra ea nu e ca alte fete..."
Concluzia este ca Iulia e "in clubul lor".

Va pup si va urez vacante placute, sarbatori cat mai bune si mai fericite, multa sanatate bolnaviorilor si poate ne mai auzim pana-n Craciun! Noi am vrea sa mergem la Busteni la ai mei (au acolo o casa) dar asa mi-e frica sa plec cu unul bolnav pe drum si cu al doilea potential bolnav...poate-l trimit pe husband cu Victor macar.



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Eu la 40 ii bag novocalminu'n fund urgent! Impachetari si frectii nu am produs pana acum si sper sa nici nu fie vreodata nevoie!

Andries, multumim pentru oferta...ce zici de 2 la pret de una...?!
Nu vrei sa le trimit pe amandoua si am io grija de Mircescu?! :)))

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Crez' c-as putea... da' numai dupa ce ma mut la curte, sa am si eu o casa mai mare, Maria cu Victor se bat la parter si Oana doarme la mansarda!! Aoleo...ce m-oi face eu cand mi-or tranti ai mei cate doi nepoti de caciula?

Lui Victor nu poate sa-i bage nimeni nimic in fund mai bine frectie decat supozitor cu novocalmin.



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sanatate tuturor bolnaviorilor si vacanta placuta celor care pleaca la distractii !!!

Cristal - adik n-ai pozeee ???



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput