Piticlontzi de iulie-august 2004 (242)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Mey, ca aduserati vorba, ce mai fac mielushelele Papadicei ???

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Mai, hai ca mai sunt bune (din cind in cind) si certurile cu sotul...am primit la birou un super-buchet de flori...de unde rezulta ca macar spre batrinete invata si ei...

Gabriela 17+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Buna fetelor,

Am vazut-o pe Ilinca si pe fratele ei, foarte frumosi copii, sa-ti traiasca!!
Romancutza e super si costumul de asemenea!!

Am reusit s-o agat pe mama sa stea cu balaurul doua zile sa-mi pot si eu rezolva cateva probleme administrative, vad ca n-a murit nici unul (nici mama, nici Mircescu), doar ca al' mic sta agatat de mine ca un pui de cimpanzeu de muma-sa ma mai si cearta din cand in cand ca am plecat de-acasa!!

Tot racita, tot racita, azi am decis sa fac program de reducere treptata a temperaturii din casa, cred ca nu e tocmai normal sa stam toti la 27 grade celsius, vreau sa ajungem la 22 grade si atat.

Ieri Mircescu avea 4 kile (la cele 7 saptamani ale lui eu zic ca e super), vrem sa plecam la munte de Craciun ca in Bucuresti n-avem ce face. Sper din tot sufletul sa nu prindem un trafic din ala nebun, nebun, dar vorba Gabrielei... la ce noroc am eu de trafic...

Azi prestai ceva taxe si impozite la administratia financiara, am avut ocazia sa-mi intaresc convingerea ca in romanika daca un lucru poate fi simplu, neaparat trebuie sa-l facem complicat, du-te, intoarce-te si invarte-te, ce? vrei sa pierzi toata distractia? par egzample.. o taxa daca e in calculatorul din popa tatu, ea "se poate vedea" in calculatorul din dr taberei, dar nu poate fi incasata "decat" in popa tatu, ca poate-mi era dor de-un drum in oras, o coada mica la eroilor si-un cautat de loc de parcare...

Gabi frumos din partea sotului!! Al meu saracul n-are nici o sansa sa nu se implice 100%, dac' nu se implica, lucrurile nu se rezolva, daca nu se rezolva, la noi in casa e un mega balamuc, un mega balamuc inseamna de obicei ca nu ai fizic unde sa dormi , pe cale de consecinta ori te implici ori nu dormi deloc (nu se poate) ori dormi in alta parte (iar nu se poate )!

De exemplu, eu ieri pe la 22:30 prestam o mancare de fasole si multumeam aluia care-a inventat conservele

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Pentru ca m-ati intrebat de unde iau outze de prepelitza iata ferma: http://www.fermadeprepelite.ro/ si pe site au si distributia. Ultima data am luat din metro si acum m-am uitat mai bine pe eticheta.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Dana-Speel-condoleante!!
Aseara am avut si noi serbarea-inghesuiala maxima, nebuneala, eu n-am gasit loc decat pe scena, in spatele copilasilor si in fata tuturor parintilor. Ca urmare, cred ca am iesit in toate pozele de craciun facute copiilor de catre parinti
Radu a stat foarte calm si detasat pe scaunelul lui, n-a spus nici o poezie, a mai balmajit ceva pe la cantece, dar nu a vrut sa-si ia cadoul de la mos. Care mos a fost jalnic, i-a plictisit pe toti, dar mai ales pe copii.
Olivia- felicitari !!
Gabi-sunt super impresionata!! Daca mi-ar trimite si mie sotu flori cu ocazii d-astea imi deschideam o mica florarie Acu' tre sa recunosc ca el imi cumpara flori si fara ocazie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

i-am vazut pe maria, giulia si andrei. ca si comentarii, cristal, cuma m mai zis-o lasa-i fetei parul sa creasca ca nu-i drept tu sa-l ai lung si ei sa i-l ciuntesti...na, c-am zis-o!
andrei mi s-a parut ca s-a inaltat si cand am vazut ultima poza zic hopa, o ia pe urmele lui tati :)
giulia e supeer si mi-a placut mult poza in care-si ridica rochita in cap, pup mare ca tare mai sunt dragalasi si nevinovati

carmen, n-am reusit sa ma uit aseara la filme, tre sa-mi pun in telefon ca sa ma uit in seara asta...pai vb si eu cu mosu' sa-ti aduca comp ca tare-mi mai place cand esti activa pe aici


mey, am zis ca nu zic ca poate nu mai iese dar n-are *(sper) ce sa se mai iveasca. maine ne ducem sa semnam actele pt casuta aia, deci de maine am avea casa. ptiu, ca parca nu-mi vine sa cred. n-o sa ne mutam chiar acu ca mai vream sa mai facem una alta, ne-am gandit ca de 4 ianuarie ar fi probabil potrivit (dat fiind ca sotul incepe noul serviciu de pe 7).

pupic

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

AndreeaP - felicitari !!! Dai de beut maine, da ?!
Multumim de complimente !
Vazut Gizmo, un frumooos
Ina - pozili ???



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Olivia felicitari!!! Inseamna si mai multi bani sau numai prstigiu?
Andreea, sa fie intr-un ceas bun si sa va simtiti minunat in noua casa.
Gabi, sa iasa bine TT si cite o cearta prinde bine. Eu nici macar de ziua mea nu am primit flori, cica oricum primesc o gramada de flori nu are sens sa-mi aduca si el . Din fericire are alte calitati si il iubim asa cum este.
Am vazut-o pe Ilinca la serbare, o scumpa si pe Maria, dulce tare si ea si mi-am deschis pozele Guliei si ale lui Andrei, sper sa reusesc sa le vad. Nu reusesc sa vad filmele Mariei de la Iasi, nu stiu ce trebuie instalat si nu ma lasa.

Stefi de luni seara are febra asa ca sta acasa. Ma dispera febra ei, cedeaza la panadol, dar dupa 4-5 ore creste iar, dar pana la max. 38 de grade. Si doar ii curge un pic nasul, sper sa fie o usoara raceala si sa-i treaca repede. Maine are si ea serbare, vom merge si apoi gata gradinita pana la anul. Nu va spun ce harababura este in casa, cica fac curatenia de Craciun cu ajutorul Stefaniei, din fericire Matei este un cuminte si ne lasa sa facem treaba.

Pupici,
Andrea de Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Alice, spuneai ca ai facut o ciorba radauteana foarte buna dupa o reteta de aici, de pe forum. Poti sa-mi dai link-ul sau reteta ca nu prea mai am timp sa caut. Merci!

Pupici,
Andrea de Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Multumesc pt felicitari!! Andrea da inseamna si mai multi bani la salariu si program cum vreau eu (de genul pot veni la job o ora si apoi lipsi toata ziua si sint platita,asta ma incinta pe mine cel mai tare)!

Ma plingeam de serbare si iaca am avut si noi una dar nu la gradi ci la scoala unde mergem pt logopedie. Am si ceva poze, din pacate a fost nebunie..toti vroiau sa filmeze sa fotografieze..iar Luca s-a asezat pe scena in ultimul rind:)) In plus i-a fost cald si logopeda i-a scos pulovarul si a ramas in maieu...mey noroc ca nu ma cunostea nimeni..ca ziceai ca-i cel mai amarit de acolo...doar in maieuInedit a fost faptul ca serbarea au facut-o profesorii pt copii si parinti si nu invers:). Doar la sfirsit au cintat..Mosul nu a venit..cum sa vina?? Nu-i politically correct!.Au primit la plecare cite un Winnie the Pooh..Comentariu in masina:
Luca: mom this is not for me!
eu :why?
Luca :this is for babies..I am not a baby anymore!I am a big boy now!

revin

Mergi la inceput