Miresele anului 2006 (85)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Mi-am auzit cumva numele?
Azi e vineri si la mine
Am fost aseara la microrev dupa cum va spuneam ieri, a fost foarte bine, de bantzuit nu m-am bantzuit ca n-aveam nici spatiu nici chef, dar m-am tot plimbat pe la mese sa povestesc cu lumea ( asta mi-a amintit de vremea cand eram mireasa)
Muzica buna, mancarea foarte buna, servirea de nota 10, am stat doar pana la 12 ca eu la 7 dimineata trebuia sa fiu in picioare. Mai nasol a fost cu fumul, cum am venit acasa am bagat hainele direct in cosul cu rufe. Una peste alta, a fost mult mai bine decat ma asteptam.
Aly restaurantul unde a fost revul, se afla in Gheorgheni, in spate la parcul de pe Delavrancea, nu in centru cum am crezut eu.
Gio ai mare grija cand iesi afara ca nu-i de joaca cu cainii astia.
Kreliutz samburelul e bine, ieri s-a cam agitat, cred ca dansa in ritmul muzicii abia astept sa ma duc la eco.
Ralu ti-am trimis PM

21 cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cainele care m-a prins de picior aseara, tocmai a sarit la o doamna. asta a luat o piatra de jos si a dat in el. norocul ei a fost ca era pe camp si a avut cu ce da dupa ei. of...cred ca nu au venit hingherii azi, caci animalele astea sunt tot in jurul blocului.

Aly weekend placut. distractie faina diseara si spor la treaba maine cu d-nul porc.
Kitzy ma bucur ca te-ai simtit bine. fumul nici eu nu-l prea suport, si am fumat inainte de a ramane gravi. urasc sa ies undeva ca vin cu hainele putind de fum. la noi se fumeaza doar in bucatarie si cand sunt deja 2 fumatori nu e de stat acolo. daca ar fi fumatul interzis peste tot ce bine-ar fi.sa fumeze lumea pe strada.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Kitzy, v-am zis ca e ceva iesit din comun, nu? :))

La porcul meu de maine nu se inscrie nimeni??? :D Haideti, cat mai este la oferta. Ca dupa aceea... nu va mai dau nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ralu eu nu sunt cu porcariile astea. pot sa-ti urez spor la munca, dar daca nu mergi si-ti trimiti sotul.....

ma pun pe croit pelerina piticului. cica e lat de 1,40 materialul si eu am luat 1 m. mai bine luam 1,40 ca lungime, macar aveam un patrat si iesea ca lumea. asa va iesi mai scurta in parti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

in ce stadiu e pelerina???
la noi viscoleste tare de tot...
parca vad ca porcul meu scapa maine de cutit...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

pelerina e doar cu gaura pt. cap. i-am dat-o pe el si trebuie taiat mult din fata si spate ca e lungaaaa.....asa ca sper sa iasa bine intr-un final.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

mai muncesti la ea la ora asta? sa de-acum lasi pe maine?

auzi, Gio, ce facem maine de mancare?
ca la mine, in afara de ciorba aia, bate vantul prin frigider...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'neata!
Unde sunteti?
Va invit la o bulgareala...

Ninge de aseara fara oprire. Azi-noapte a viscolit. Acum ninge linistit si e multa zapada...

La 6 dimineata ne-a sunat bunica. Nu l-a mai taiat azi pe domnul porc, din cauza viscolului. Asa ca nu va mai pot servi cu nimic...

Ma duc sa fac ceva de mancare.

La 4 joaca Ro la handbal si apoi iesim, cred, prin oras...
Sunt asa fericita ca este zapada... Parca abia acum a venit iarna cum trebuie...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Ralu nu am mai lucrat pe ea.astept ajutor, pe Clau bun la toate. la croitorie nu l-am testat inca si e musai.
daca ai vedea cu arata frigiderul meu te-ai ingrozi...gol pusca.
am pus la foc supa pt. Marco si am scos o punga de vinete. Clau e la pranz, eu nu prea mananc, asa ca azi nimic.
Maine ceva gratare, peste, ca de obicei duminica.

si la noi a nins, am fost afara la zapada, la intoarcere am venit eu cu masina si mi-a alunecat...era sa ma bag in zid. ca norocul am trecut la fix pe langa el si am facut cale intoarsa caci in garaj mi-a fost frica sa ma bag. e in panta si cred ca intram direct prin usa. asa ca am lasat masina la scara, de frica cainilor, care nu s-au zarit pe nicaieri.

dupa ce se trezeste piciul mergem prin oras. cam atat deocamdata.
si spor la treburi.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Priviti aici...
Gio, eu fac o fripturica la punga magica... Niste cartofi prajiti si castraveti de la otet...
Cam atat pe azi...
A... si acum fierbe o tocanita de ciupercute...
In rest n-am chef de nimic.
Astept acum handbalul si dupa aceea sper sa iesim in oras.


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput