Miresele anului 2006 (85)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Foto din aceasta seara, pe ninsoare


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

faine poze ralu. pai la voi a fost zapada ca lumea, nu ca aici.

eu cu piticul in mall si pe urma la Metro, toti 3. i-am cumparat blat de lucru, cu diverse suruburi, piulite, are ce lucra pustiul meu. e ditamai cutia si trebuie carata pana in Alba, ca e de mos, si pe urma inapoi.

noapte buna, pe maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, ai ce aduna de prin casa de acum inainte... Poate te plictiseai si simteai nevoia sa-ti mai gasesti o ocupatie... :)

Pai da, a nins serios. Pe la 2-3 s-a oprit si in seara asta, cand am iesit si noi din casa, iar a inceput tare de tot. Se vede din poze. Si acum inca mai ninge.
Noapte buna!


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza gagici!

Haideti la o fierbinte si un ceiuc de fructe.

A trecut si weekendul asta si mai am 4 zile pana la concediu. Sper sa treaca repede.
Pana la urma vineri n-a mai venit nenea cu mobila, numai ce m-a incurcat, ca tot am stat sa-l astept, nu m-am putut nici pregati pentru chef, ca no, nu puteam risca sa vina cand eram eu la dus. In fine, cu chiu cu vai am reusit sa ma si pregatesc, nu mi-a iesit freza cum am vrut, am apelat la freza de rezerva, si n-am intarziat decat 45 de minute . La chef a fost relativ ok, adica nu prea am dansat nici eu, colegii astia ai mei nu-s dansatori deloc iar mie nu-mi mai place sa dansez singura, asa ca mai mult am stat de povesti cu ei. A fost si tombola si-am plecat acasa cu un panettone si o lumanarica cu margelutze de la Bamboo. Cu condusul a fost super ok, nici o emotie, nu m-am incurcat la nimic, parca ma nascusem frate cu volanul in maini . Nu am resimtit deloc perioada in care nu am condus. Sambata in schimb n-am mai avut ce cauta la volan, noaptea a nins, asa ca m-am lins pe bot de drumul pana la bunici, ca nu indraznesc sa conduc pe zapada.
A fost fain la porc (daca nu pun la socoteala oboseala crunta, ca dormisem 5 ore) mai ales ca am primit si o veste minunata: se marita matushica (sora mai mica a socrelei mele, care e doar cu cativa ani mai mare decat sotzul). Asa ca in ianuarie mergem la nunta. Deja imi fac probleme cu ce o sa ma imbrac, ca n-am mai fost la nici o nunta de iarna.
Duminica am cam dormit toata ziua pentru recuperari, dimineata oricum n-am fost buna de nimic, m-a durut groaznic capul. Si... cam asta e tot.
Hai ca fug la treaba, dar mai vin!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata, Aly!
Merci de cafeluta...
Dar ce pustiu e pe aici!!!

La noi inca mai ninge... E tare frumos afara...
Iar eu ma pregatesc de mers la munci. Adica la... stat degeabaMor cand stiu ca ma voi plictisi o zi intreaga...

Sa aveti o saptamana buna si spor la treburi!


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza ... pe la pranz...
acu' poci pt ca sa va zic si eu ca a nins si in capitala ...de ieri d epe la pranz a inceput...nu e foarte mare stratul...soselele sunt ok....doar pe case ce s-a pus zapada...si pe masini...

abia astept sa se termine saptamana asta..maine sa scap de petrecerea de sf de an...si apoi sa-mi vad de ale mele prin casa..ca de cand tot zic sa impodobim si noi bradu'...(pana la urma tot mi-am mai luat niste briz-brizuri noi de pom )..

sambata am fost ca nebunii in oras dupa cadouri....cred ca va imaginati ce furnicar am putut gasi ...si tot nu i-am rezolvat pe toti.....nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi pe 22...23...poate chiar si pe 24..noroc ca n-o sa mai fiu aici....

noi de vreo 2 zile mancam mancare gatita...de altii [:D}...din "supermarketuri",...alaltaieri am luat niste pilafut tare bun cu niste pulpe de pui pt iubi...iar eu am avut pofta de ciulama cu mamaliguta ...iar ieri, mi-a adus consortu' un pui intreg pe rotisor d ela cora...pe care l-am garnisit cu niste cartofi "natur" de la microunde cu putin delikat...dar...sorici...tot nu refuz ...
sambata am mai cutatat casa de praf, cu responsabilul de aspirator ...marea curatenie de Craciun ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Deci pana la urma a nins si-n capitala?

Noi n-am rezolvat mare lucru cu cadourile. Urmeaza saptamana asta. Nici nu vreau sa ma gandesc.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


noi suntem ok, pelerina e superba, ii e buna, doar ca nu o tine pe el. sper ca la serbare sa stea cu ea, daca ii vede pe toti asa imbracati.

azi m-am tuns, la salonul lui Botezatu si sunt tare incantata de noul meu look.

fug sa ma pregatesc, am emotii, asa ca scriu mai multe dupa serbare.
si o sapt. buna si scurta sa aveti.

aaaaa...Aly, Kitzy noi cred ca venim in Cluj duminica, vrem sa colindam mall-urile. poate ne intalnim scutrt la o . daca nu...va inteleg, ca veti avea treaba, nu ca noi...musafirii ce suntem.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio fain ca veniti la Cluj. Din pacate nu cred ca ne putem intalni acum la cafea, ca daca nu mergem la tara dupa afumaturi, am un program super incarcat, nici nu stiu cum il descurc.
Asteptam poze de la serbare si cu noul look.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Agitatie mare, copii plangand, asa ca pana la aurma a cedat si al meu si a trebuit sa urc cu el pe scena. pe urma vroia la tati, asa ca l-am potolit cu suzeta. erau pitici care plang de obicei si la gradi, ei bine s-au apucat toti dupa ei, ca la nebuni.
Cand a venmit mosul./..marco a fost primul la el si-si astepta cadoul. a avut de stat in fata lui, dar nu l-a deranjat.
poze aici:
http://family.webshots.com/photo/2201894750065845318VrQfzS
sunt si de ieri cateva, la inceput.
din pacate, cu freza, nu am poze, ca iubitul meu sot numai pe pitic l-a pozat, nu si pe mine.
, pe maine.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput