Miresele anului 2006 (85)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, acum ma uit la poze...
Apoi sper sa reusesc sa vad si eu 4-3-2...
Noapte buna!


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neazta!!!
poftiti la o sau un ceai de fructe. cornulete, biscuiti si prajiturele avem de asemenea.
daca tot sunt treaza cu noapte in cap, macar astea sa vi le ofer.
[ si sa aveti o zi buna.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Gio mersi de cafea. Ce sa zici si cu piticii, trebuie sa te astepti la din astea, mai ales la grupa mica si prima serbare. Oricum, a fost un 'fulguletz' mortal .
In sfarsit mi-e gata si dulapul, zilele astea sper sa apuc sa fac curat si in camera-'depozit' sa pun in dulap ce e de pus si restul in beci. Azi vreau sa mai dau o fuga in oras dupa cadouri, era programat pe ieri, dar daca asa a fost cu mobila, asta e. Sper doar sa ma 'paleasca' inspiratia pana la 4 cand ies, ca altfel nu stiu ce ma fac. Ieri seara am avut un program administrativ intens (bagat haine la masina, gatit, calcat la greu) de-am ajuns sa ma gandesc ca oare cine le-a pus si pe femeile astea sa ceara drepturi egale cu ale barbatilor, ca dupa ce stau 8 ore si la birou, acasa nu le scuteste nimeni.
Am fost aseara si dupa bradutz, dar n-am gasit nimic sa-mi convina 100%, asa ca mai merge sotzul o data si ma pune in fata faptului implinit .

si o zi buna la fete!



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata! Gio eu iau un ceiutz. Nici eu nu pot veni la intalnire duminica, am treaba pana peste cap, nici nu stiu pe ce sa pun mana, sper sa ma fac bine pana atunci ca sapt asta sunt in concediu medical
Am cules de undeva o viroza destul de nasoala, ieri am tot ce-am mancat, n-am putut tine nimic in stomac, ma doare si pieptul, mi-a dat doctora ceva medicamente si sirop, sper sa ma fac bine.
Sambata sotzul mi-a spalat geamurile si covoarele, mai raman perdele sa le fac si baia si in rest o sa mai fie aspiratul si stersul pe jos, numa sa ma pun si eu pe picioare. Sunt rupta de oboseala, noaptea nu pot dormi bine,ma doare capul de-mi plesneste, abia astept sa-mi treaca. Ma duc sa pap si eu ceva ca tocmai am venit de la analize.

21+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy da-o-ncolo de curatenie, tu mori de rau si-ti arde de spalat perdele si bai? Potoleste-te ca vin si-ti dau bataitza!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly azi sigur nu fac mare lucru, doar o supica ca sunt un pic mai bine decat ieri, macar nu mai mi-e rau, sper ca pe zilele viitoare sa ma simt mai bine. Capul inca ma doare, sunt infundata, azi sper sa-mi stea medicamentele in stomac. Ma duc sa pap ca bb-itza da semne de foame

22+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Pofta buna si ai grija de tine!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Merci! Mai ai si tu un pic si intri in concediu, cred ca abia astepti. Pana la urma ce faci de Craciun?

22+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Pai de Craciun stam acasa, vizite, chestii, cred ca vine si matusica impreuna cu viitorul sotz sa-l cunoastem mai bine. De revelion era problema. Oricum la cabana aia nu cred ca mergem, aseara mi-a zis sotzul ca-i dupa Sibiu (initial se vehicula ca-i inainte de Sibiu), plus ca e noua si inca nu i-au facut fosa septica deci pentru orice trebsoara mai importanta decat pishu se merge in curte, ma rog, nu eram eu oricum incantata de idee, asa ca am gasit motiv sa nu mergem. Acuma ramane de vazut daca organizam la noi ceva sau mergem in alta parte. deja e asa tipic pentru noi sa mai fie cateva zile pana la Rev si noi sa nu stim ce facem, ca nici nu mai pot sa ma stresez.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata!
Am venit dupa mirosul de cafeluta...

Gio, super Marco! Mi-a placut la nebunie. Vad ca pana la urma a "suportat" sa stea cu pelerina pe el. Iar tu esti aproape o croitoreasa perfecta Daca mai exersezi niste chestii, s-ar putea sa-ti schimbam incadrarea din "aproape pefecta" in "perfecta".

Kitzy, ai grija de tine. Da-le naibii de treburi. De asta nu mai poti? Nu se intampla nimic daca nu faci toata treaba din casa. Mai bine sa fie nefacuta, dar sa nu-ti mai fie tie rau

Alina, bun motiv ai gasitDar decat sa te duci si sa nu te simti prea bine, sa fie si departe, sa mai fie si cine stie ce viscol sau vreme rea, mai bine cauti alta solutie.

La mine nu este gaz, deci nu pot face de mancare. Asa ca mai adun prin casa si mai am niste chestii de spalat. Daca tot m-am trezit asa dimineata...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput