Miresele anului 2006 (85)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

De Craciun noi stam acasa, i-am chemat pe socri si parinti la noi, de Rev cred ca stam treji pana la 12 si dupa-aia la somn ca eu nu rezist mai mult si mai ales acuma nici nu ma mai chinui sa rezist.
De plecat nu plecam nicaieri, nici chef nu am sa merg undeva.

22+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Si noi cred ca tot in zona casei ne vom invarti. probabil ne vom duce pe la ai mei parinti, pe la bunicii mei si cam atat. Ca pe 26 si pe 2 sunt la munca, deci...

Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

miercuri, joi si vineri...atat a mai ramas pana la concediu
...si am o gramada de hartii pe birou care trebuie rezolvate
...dar fie ce-o fi ma duc la tenis azi!

Gio...pelerina a iesit super, iar Marcolino a fost foarte mumos!

eu tocmai ce am spart o caruta de bani pe cadouri ...si inca nu am terminat
pt Marius am luat un pulovar si o camasa de la Zara...mai caut si un fular ca sa se asorteze
pt mama...o geaca, un tricou, un pulovar si un fular...iar Marius vrea sa ii cumpere un troler daca o gasi unu mai frumos
la fratelo ii dau bani ca vrea sa isi cumpere laptop(cu el am rezovat cel mai usor )
la bunici cafele, dulciuri, capoate de casa...si la calalta bunica o sa ii cumpar ghetute!

Ralu...nu ai sughitat...nu gasim un brad ca lumea nicaieri...si nu ne place nimic...asa ca pana la urma ori luam unu natural anul asta...ori il imprumutam pe a lui mama

de Rev plecam in Maramures la o cabana...unde daca o fi zapada abia astept sa ne dam cu sania trasa de cai si sa bem vin fiert...dar nu am cu ce sa ma imbrac...adica in blugi dar totusi imi trebuie o bluzita rosie


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ioi, Ralu ce nasol. Cred ca n-ai nici un chef de munca atunci.

Kitzy si eu rezist putin, de aia am reticente in a tine cheful la noi, ca eu la 1-2 m-as duce la culcare si nu poti scoate oamenii afara din casa.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

:)) :)) :))
nu, Oana, n-am sughitat deloc :)) :)) :))

pai eu ce vina am?

vina in Iasi, ca sigur gasesti ceva pe placul tau... Alta solutie nu iti pot oferi.

In ceea ce priveste cadourile, pai cred ca tu si Gio stati cel mai bine la capitolul asta.
Eu-s in aer cu totul...
Am luat pentru bunicul meu un aparat de ras, stiu ca isi doreste foarte mult. Si cum pe 1 ian e si ziua numelui sau, i-am luat.
Mama stiu ca vrea foarte mult un set de oale de inox. Si cred ca pana la urma i-l iau. Adica si pt ea si pentru tata, sa fie la un loc, sa scap usor cu ei. Nu e cine stie ce cadou, dar daca si-l doreste...

Maine e si ziua tatalui meu si nu stiu ce i-as putea lua

Pentru fratele meu am luat pana acum un parfum si mai vad eu ce pun acolo.

Sotul tocmai m-a anuntat ce prima frumusica a luat. Asa ca are voiesa-si ia un sistem 5+1, ca m-a innebunit de cap. Si separat, ii voi lua eu si un pulover de care stiu ca vrea.

Raman de rezolvat bunicile mele, bunica lui (dulciuri si papuci de casa, capoate probabil, inca n-am o idee clara) si soacra-mea (cred ca o bluza, ceva de genul asta). Socru-meu si cumnatu' nu se pun la socoteala.

A... si eu... trebuie sa ma gandesc si la lista pentru mine. Dar zau daca stiu ce sa cer. Ca sa nu mai zic ca si fratele m-a intrebat ce vreau si nu stiu ce sa-i zic.


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

[font=Century Gothic]Ioi, Ralu ce nasol. Cred ca n-ai nici un chef de munca atunci.



in mod normal, cu inca niste zile in plus, luate intre noi, la intelegere, pe 26 si 28 dec ar fi trebuit sa fiu libera. Dar in urma acelui scandal de care am mai zis, nu vom mai avea liber prin rotatie. Ramanem cu sambata, duminica, luni, marti - de Craciun si de Revelion la fel. Si gata. Pacat ca si acum, pe final de an se termina la munca asa, intr-o stare incordata si o liniste de mormant. Asta e... A fost alegerea altora, nu a mea...

Pana la urma, nasol e ca nu va fi de munca, dar trebuie sa ne ducem. Si chiar daca ies din casa numai pentru 1-2 ore, ziua se duce aiurea. Si nu as putea sa plec undeva in afara Iasului. Asta ma scoate din sarite.

Ei, in fine, nu e prima, nici ultima data cand se intampla asa, deci supravietuim...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Ralu anu trecut am zburat in De in 2 ianuarie
eu + o doamna + pilotul si stewardess-a
asa ca anu asta...concediu fate pana in 6 ianuarie

mai da voi sunteti harnice rau
noi am chemat o tanti sa spele geamurile...de dat cu aspiratorul nu e o problema...prin baie mai sterg eu...iar perdele momentan nu avem (asta e partea buna!)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

:))
nici eu n-am perdea :)) :)) :)) dar sper sa imi cumpar, totusi, zilele astea. Geamurile le sterge sotul, m-am scos.
Dar in rest, sa nu crezi ca m-am omorat facand ceva.


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

io le cumpar numai la anu in 2008


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

asa ma gandeam si eu initial. Dar daca trece si 2007 si nu-mi iau, atunci sigur nici in 2008 nu cumpar. Deci, de voie, de nevoie... :))

Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput