Miresele anului 2006 (85)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Eu nu mai spal geamurile. Le-am spalat cu ocazia curateniei de toamna, pe care oricum am facut-o tarziu. Tot atunci am batut si covoare, tras toate de la loc, spalat perdeaua (ca numai la sufragerie am). Asa ca mai am de facut baile, sa sterg si frigiderul nitzel, restul revine sotzului (aspirat, periat covoare, sters praf, etc) asta chiar in 24. In schimb, cred ca mor pe baricade (a se citi in bucatarie).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Tocmai m-au sunat de la lucru sa ma duc in 28 ca prin rotatie trebuia sa fie o colega noua cu secretara si tipa nu mai vine la noi, asa ca musai sa merg eu, dar nu-i bai, ca mai merg in 4 ian si dupa-aia imi mai iau o sapt concediu pana pe 17, sic! Numa sa nu ma puna la incasat ca nu-mi trebuie stres din asta acuma.
Cu cadourile am cam terminat si noi, pe sotz l-am cadorisit deja cu o geaca care daca nu i-o luam eu, si-o lua el, la socri luam un aspirator, la ai mei pt tata un mp3 cu radio, mai mult pt radio, ca si-asa nu asculta el mp3-uri, dar ii trebuia ceva stereo ca toata ziua e cu el in urechi, la mama o masina de cusut, la sora-mea o pijama, o pereche de sosete groase si o pereche de manusi, la cumnatu o placa de sunet pt calculator, si la prietena lui un set Garnier cu crema de zi si lapte demachiant. Eu mi-am primit deja cadoul de la sotz, o caciula si o perna

22 cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mama ce de cadouri pe-aici. Eu i-am luat doar la sotz un trening. Azi mai dau o raita prin oras sa vad ce mai reusesc sa iau.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu sunt moarta de somn. ma culc tarziu, ma trezesc devreme
ma bucur ca v-a placut opera mea si a lui Clau, adic a pelerina.
nebunie, balamuc...caci doar au fost pitici de maxim 2 ani, era si normal...
Aly, Kitzy nu-i bai ca nu ne vedem....ma gandeam ca asa va fi, doar noi umblam teleleu...ca doar face altcineva pt. noi.
Kitzy insanatosire grabnica, lasa naibii curatenia, vezi de tine.
Aly ma bucur ca a venit dulapul. eu am spalat geamurile, perdelele, mai dau odata cu aspiratorul, sa las casa cutara.
Oana cu mai e cumnata ta? ma gandesc adesea la ea.
Perdele lasa ca noi nici acum nu avem in living. am zis ca pun doar draperi ca sa le prind, pai am ales un material care ma costa 9 mil. + barele alea de inox, si chiar nu vreau sa dau banii astia acum, sper sa mai gasesc si in alta parte, mai ieftin.
Ralu ma bucur ca aprimit o prima misto sotul tau. te-ai scos ca nu ai gaz. eu azi fac o ciorba de perisoare si lasagna.

Craciun pe la parinti, mai tarziu cu prietenii.
Rev. la Paltinis, tinuta sport, asa ca am scapat de ganduri. am si o camasa rosie, e totul organizat.tipul a cui e cabana cica pleaca din 27 sus, la schi. noi nu stim de cand mergem, sa vedem acum, poate din 29, depinde de pitic.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Da, si mie imi pare bine ca a venit, si a iesit chiar dragutzel pentru un dulap-depozit. S-a mai calmat si maica-mea ca am avut scandal cu ea cand i-am spus ca pun dulap pe casa scarii.
Si mie imi pare rau ca nu ne vedem, daca veneati si voi mai de sarbatori... Poate alta data.
Azi vreau sa-mi iau niste material pentru un top pe care as vrea sa-l port de rev, am vazut mai demult o lycra super faina argintie, sper sa mai gasesc. Am reusit sa-mi fac si programare la pensat pe azi, mare mirare, mai ales ca am sunat si tarziu. Sa vad ce rezolv cu cadourile, ma apuc sa-mi fac o listutza, sa nu umblu chiar de bezmetica.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Pe noi de Rev ne-au chemat niste prieteni la ei, dar chiar nu vreau sa merg pt sa se fumeaza in draci in casa aia si numa fum de tigara nu-mi trebuie mie acuma. Nici inainte nu-mi placea sa merg la ei, cand isi sarbatoreau ziua, dar acuma ca-s si gravi, cu atat mai putin, asa ca stam noi acasutza, poate ne uitam la un film, vedem noi ce facem si cand ne loveste somnul tragem pe dreapta, bineinteles dupa ora 12 ca sa nu dormim dupa-aia tot anul
Pana una alta, astept Craciunul, sa ne reunim familiile, sa fac bradul, numai ca pana atunci o sa fiu si eu ingropata in bucatarie. Cu mancarea o las mai usor, sarmalele le-am plasat la soacraeu mai fac o supica de pui ( am primit pui de casa din ala galben) si o salata de boeuf, vinete si oua umplute si eventual un platou cu de toate si gata si abia astept sa fac prajiturile, 3 la numar.

22 cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ce prajituri faci?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Prajitura cu crema de ananas, Krem a la Krem si Sumeghi ca sotzul e innebunit dupa astea si se fac si foarte repede.

22 cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio...e nasoala situatia...asteptam rezultatul necropsiei...sa vedem ce s-a intamplat de fapt!
oricum...toata lumea isi continua viata normal...ea e in concediu medical 2 luni...si e greu ca ramane singura acasa!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

la meniu....bunica ne face sarmalele iar noi le fierbem acasa

probabil, salata boeuf, fripturica, racituri, oua umplute...da astea mai vedem noi!
praji sunt importante
1. cheesecake (am cumparat ciresele pt pus deasupra)
2. tiramisu
3. muffins (ca am dat in boala lor...vreau sa fac cu mere si scortisoara)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput