Miresele anului 2006 (85)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy si al meu e mort dupa Sumeghi, dar eu n-o mai fac de sarbatori, ca abia am facut, inca mai am din ea. Drept ca sunt bune toate pe care le-ai ales si nu-s greu de facut (sumeghi da un pic de furca cu foile doar).

Oana eu la sarmale m-am abonat la mama, ca mancam doar la o masa (cred ca). In schimb m-am abonat la supa de gaina (de casa) pe care probabil o fac cu galuste ca taitzei nu mai am si n-am timp sa fac. O sa fac o fripturica de porc si vreau sa incerc o rulada de pui, sa vad ce iese. La capitolul antreuri mai slabutz, c-a zis sotzul sa nu fac multe, asa ca fac o salata de gheatza (tot ceva reteta noua) si o salata de telina (dar cu mai mult morcov si mar decat telina) si salata de vinete cand s-o termina astea. Praji fac islere, Gacio (cica fara astea nu-i sarbatoare), napolitana cu crema caramel si nuci si brownies capuccino.
Cred ca ai chef sa faci muffins acuma dupa ce te-ai dotat corespunzator . Tu cirese vrei sa pui pe cheesecake?

Edit: fug la cosmetica si pe urma in oras. Ne auzim maine!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly si eu oscilez intre Krem a la Krem si brownies cappuccino, sa vad care o sa castige Cu foile de la Sumeghi am avut si eu un pic de furca, una s-a sfarmat destul de mult, dar am reparat-o si nimeni nu si-a dat seama

22 cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

voi vorbiti de praji pe aici si meniu...eu lenevesc.
sarmale, vinete, salata de boef, supa de casa...astea vor face parte din meniu, mai mult decat sigur.
Supa de casa eu fac saptamanal, noi nu o prea servim, dar marco e innebunit dupa ea.ii plac indeosebi galustele. ieri a mancat 3 dintr-alea mari, un morcove, carnita si supica. M-am crucit, caci nici eu nu pot manca atat.
Oana ii va fi greu, mai ales ca va fi singurica acasa, banuiesc ca are si lucruri de bb prin casa....of doamne...usor nu-i va fi, dar DD ii va da putere si va trece peste.
Cel mai usor ii va fi cand va ramane din nou.

am mai scapat de un cadou. i-am mai luat ceva nepoatei, acum gata. mai raman bunicii, dar le vom lua ceva din Alba, dulciuri, panettone si sa mai vedem ce...haine au destule...poate niste papuci de casa, sa vad...

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

da Aly vreau sa pun cirese! ce zici? nu merge?
...si mi-a venit o idee...sa fac Tia Maria cu biscuiti digestivi cu vanilie...sa vedem ce-o iesi

tocmai ce am ascultat o colinda la Europa fm...si mi s-a facut dor tare de casa
of bine ca mai sunt doar 3 zile

Ralu? pe unde esti?...sunt singurica pe aici...

Gio si eu cred la fel...nu o sa mai fie atat de trista atunci cand va fi gravi din nou.



You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by kitzy

Prajitura cu crema de ananas, Krem a la Krem si Sumeghi ca sotzul e innebunit dupa astea si se fac si foarte repede.

22 cu Diana


cred ca stiu unde ma duc de Sarbatori... direct la Cluj aterizez

Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
praji sunt importante
1. cheesecake (am cumparat ciresele pt pus deasupra)
2. tiramisu
3. muffins (ca am dat in boala lor...vreau sa fac cu mere si scortisoara)[/font=Comic Sans MS][/navy]



ei... si de la Cluj la Mures, e doar un pas... Sa vedeti numai ce repede imi fac vant si ajung...

Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
O sa fac o fripturica de porc si vreau sa incerc o rulada de pui, sa vad ce iese. La capitolul antreuri mai slabutz, c-a zis sotzul sa nu fac multe, asa ca fac o salata de gheatza (tot ceva reteta noua) si o salata de telina (dar cu mai mult morcov si mar decat telina) si salata de vinete cand s-o termina astea. Praji fac islere, Gacio (cica fara astea nu-i sarbatoare), napolitana cu crema caramel si nuci si brownies capuccino.


Si dupa aia, de la Mures, in drum spre casa, din nou oprire la Cluj...

Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
Ralu? pe unde esti?...sunt singurica pe aici...


offf... pai de unde sa stiu ca esti pe aici? Am crezut ca faci nani deja. Noi am fost in Carrefour in seara asta si am ajuns destul de tarziu acasa. Adica pe la 22.30. Pana am scos si le-am pus toate la locurile lor, pana am papat ceva... A mai stat si sotul un pic la calculator. Am adunat rufele de afara... Si a trecut timpul. Asa ca am ajuns destul de tarziu la calculator.
Si-a luat sotul sistem de ala 5+1. M-a innebunit de cap. E tare bucuros acum. Dar nu l-am mai lasat sa le puna in seara asta. Ca altfel, sigur nu mai dormea. Ca de multa vreme viseaza la asa ceva.
In rest, am mai cumparat din cadouri. Am rezolvat cu darurile pentru cei 3 copilasi pentru care imi bateam mintea. Am mai luat si de-ale gurii.
Mi-am luat niste masline asa bune. Cica pentru Sarbatori. Si jumate le-am mancat deja, ca-s prea bune.
Mi-a adus sotul si cadoul de la firma pentru bradut - dulciuri de diverse tipuri. Asta pe langa prima. Sunt mai linistita acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

super Ralu daca ai mai rezolvat cate ceva...e linistitor
asa sunt si eu abi astept joi seara sa merg la ultima tura de cumparaturi
azi am ajuns jumate de ora sa cumpar niste dulciuri

si vestea cea mare: AVEM BRAD !!!

pana la urma a gasit Marius la Metro...cu asta ne-am linistit...da ne apuca altele


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

bravo!
sa-l stapaniti sanatosi!
ti-am zis eu ca pana la urma sigur veti gasi!
Oana, mi-am amintit: daca iti iese prin cale vreo farmacie, acolo, in Germania, poti intreba cam cat costa un aparat pentru testat glicemia (de ala pentru bolnavii de diabet!). Nu e neaparat acum. Chiar si dupa Sarbatori... Saru'mana!


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput