Miresele anului 2006 (85)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza fetele!
Haideti la fierbinte si ceiuc, cred ca e ultima data cand le dau pe anul asta, pentru ca azi e ultima zi de lucru pentru mine in 2007 . Am aflat ieri ca de fapt s-a schimbat politica firmei in legatura cu concediile si ca eu am 22 de zile in loc de 21 si uite asa plec eu cu o zi mai repede in concediu . Tare ma bucur, ca si asa nu mai stiam cum sa le impart pe toate. Mai ales ca ieri am fost prin oras si am gasit polar si vreau sa-i fac la iubi un trening de polar de stat prin casa, asa ca imi trebuie timp singurica pentru croit/cusut, mai ales ca trebuie sa ma misc foarte repede sa apuc sa-l si spal. Mi-a venit si crema de corp pentru maica-mea, am rezolvat si cu cadoul pentru viitorul posibil cumnat, am luat cadoul pentru socrii. Mai am de luat inca niste cadouri pentru mama, la tata vreau sa-i mai iau niste manusi, la cumnata inca nu i-am luat si mai trebuie sa iau si pentru frate-meu si nevasta-sa, asa ca sambata dam o raita prin oras. Nu vreau sa ma gandesc ce nebunie va fi.

Kitzy si mie mi s-a rupt o foaie cand am facut Sumeghi prima data. Ferfenitza s-a facut, ca ai vazut si tu acuma ce fragile sunt si eu in desteptaciunea mea nemarginita am prins de ea s-o intorc (era pe dos sa-i scot hartia de copt) asa cum intorc orice pandispan. Dar am lipit-o deolalta si nu s-a cunoscut.

Oana merg si ciresele la cheesecake. Ideea e sa fie un pic acrisoare fructele ce le pui deasupra, pentru ca e dulce crema. Dar tot n-am inteles, faci cheesecake clasic sau Tia Maria? La Tia Maria poti folosi cu incredere biscuiti digestivi cu vanilie, nu poate fi decat bun. Eu nu am gasit decat digestivi simpli.

Ralu sa-si stapaneasca sotzul sanatos cadoul! Si carevasazica tu iti petreci sarbatorile pe drumuri?

Fug, ultima data cand fac afurisitele alea de rapoarte pe anul asta... Da' sa stiti ca mai viu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aly multumesc de ceiuc, prinde extrem de bine la cat de infundata is! Sper sa-mi treaca pana la Craciun.
In sfarsit ai si tu zilele libere pe care le tot asteptai, la femei ar trebui sa dea liber mai devreme pt ca ele au o gramada de treaba acasa, n-au timp sa-si toceasca coatele pe la lucru, nu? Dar asta din pacate nu e si in viziunea barbatilor.
Ralu si zici ca vii la Cluj pe la prajituri?

22 cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza si de Timisoara!!!
Copilul a fost dus de Clau la gradi, asa ca eu sunt inca in pijamakle. ar trebui sa fac curat, dar am o leneeeee....
Aly super ca e ultima zi de lucru. nu te mai auzim pana nu reintri?
Oana ma bucur ca ati luat bradut. cat a fost? Natural?
Ralu la Tm sa nu vi ca nu ai ce sa primesti. dar daca tot ajungi la Cluj, e aproape si Alba Iulia si de acolo nu pleci cu mana goala.
Kitzy ce mai faci? cum esti?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio ce bine-ti merge
Eu sunt tot fonfanita, stranut, dar altfel ma simt bine, innebunesc daca mai stau in casa, maine cred ca dau o raita la mall sa-mi iau ingredientele pt praji.
Azi vreau sa ma apuc de baie si de perdele si cam atat numa ca lenea-i mare si la mine

22 cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly...io am probleme mari
din poze imi place Tia Maria, mai mult cum arata ...asa ca ma gandeam sa scot lichiorul din reteta...sa inlocuiesc biscuitii cu cacao cu cei cu vanilie...pun cirese deasupra si spre sa fie bun
ce zici? am probleme grave nu?

Ralu, la anu te ajut cu mare placere...dar anula sta nici sa vrei nu mai am cum...in timpul saptamanii ai vazut si tu cand ajung acasa...
io stiu dumul casa - servici...in weekend mai stiu si ate drumuri
da rezolvam la anul
ma gandesc oare joi cum o sa fug de la birou? cred ca pe geam
Gio...bradutul e artificial si a costat 180 ron, 2 m
...mi-a zis Marius ca a vazut brazi superbi naturali anul asta


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy eu ieri am fost in Real si am stat 30 min. la coada la casa. am zis ca nu mai merg in hipermarketuri.
Oana am vazut si eu brazi superbi de import, pretul nu-l stiu. Noi anul trecut am dat pe el 300 lei. scump, dar a fost bestial.

mi-am facut curaj...fug la treaba.
pe mai tarziu.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana parerea mea e ca prea amesteci lucrurile. Daca iti place Tia Maria fa-l pe ala, daca vrei cheesecake clasic cu fructe, il faci pe ala. Oricum, Tia Maria nu mai e Tia Maria fara lichiorul de cafea, ca de fapt, de acolo ii vine numele, Tia Maria fiind un lichior de cafea cu care se face prajitura. Bine, ca eu am pus Angeli ca n-avem chef sa dau 60 de lei pe un lichior numai ca sa-l pun in prajitura. De cremoase, sunt cremoase amandoua si fiecare e buna in felul ei. Pentru sotzul meu, cheesecake-ul cremos cu capsuni e in top. Inca o chestie: nu te-as sfatui sa modifici nimic din ingredientele 'lichide', ca afecteaza structura finala a cremei.

Gio o sa mai intru si de acasa, dar mai rar.

Off, ma tot bazaie sefu, sa simt ca azi e ultima zi de lucru, nu?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio sa stii ca la Auchan n-am stat niciodata la coada la casa, nici macar acuma inaintea sarbatorilor, am avut cel mult o persoana in fata, asa ca nu ma deranjeaza sa merg acuma la cumparaturi.
Aly lasa ca trece repede ziua de azi. Si cred ca de sarbatori nici una n-o sa dam prea des pe aici

22 cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Oana parerea mea e ca prea amesteci lucrurile.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




Aly ai dreptate...nu e momentul pt improvizatii...
a fost asa un gand razlet

si io sunt la fel...ma freaca astia de imi sar capacele...sa simt ca sunt ultimele zile lucratoare din an....pana si vineri la ora 11 am o sedinta planificata
cred ca si la ora 19 o sa mai avem discutii...

Aly...ne consolam cu ideea ca apoi pana la anu' nu mai auzim nimic legat de servici


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata!
Oana, cand poti, nu-i problema. Ma intereseaza pentru maica-mea. Dar daca a stat pana acum fara, sper sa mai reziste o vreme. :)
Da, fetelor, vin pe la voi. Ca eu si-asa nici nu ma pricep sa fac, nici timp suficient nu am. Deci... ce sa ma mai complic? Si oricum la Cluj imi place mult de tot. Si cred ca neamurile mele de pe acolo tare s-ar mai bucura. Ca de cate ori ne cheama... Da' cand se ne ducem? Timpul asta...
Gio, am vazut Alba din tren, pe drumul Sighisoara-Arad. Mi s-a parut un orasel asa micut.... de ziceai ca=i Pascaniul meu natal. Evident, ca o simpla privire din tren nu reflecta realitatea. Dar mie asa mi s-a parut. As putea sa ma arunc si pana acolo de la Mures-Cluj :))
Aly, eu sper sa mai intri si de acasa. Ca doar 5 minute nu moare nimeni. Nu ne lasi sa-ti ducem dorul aproape o luna... Sa-ti fac urarile de pe acum? Sau mai bine te las ca sa te mai vedem pe aici si zilele viitoare? :D


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput