Miresele anului 2006 (85)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Onutzu sper ca nu te-ai suparat pe mine ca te-am luat asa. Mai ales ca eu fac o gramada de improvizatii si multe retete le modific. Dar astea doua chiar sunt niste prajituri care merita facute 'ca la carte' . Ai sa vezi. De ce am spus ca se schimba consistenta continutului: prima data cand am facut cheesecake-ul (ala cu fructe) am facut lapte condensat indulcit din 140 de gr. de lapte praf, ca nu stiam cat iese. Mi-a iesit mai mult decat imi trebuia pentru praji, si restul ... l-am aruncat intr-un final. Compozitia a iesit perfecta, nu s-a crapat la copt, nimic. A doua oara, nu stiu cum mi-am calculat eu ca-mi ajunge laptele condensat daca il fac din 100 de gr. de lapte praf, dar a iesit mai putin. Am zis ca nu are nimic, dar a avut, ca toata mi s-a crapat prajitura si la copt si dupa, in timpul racirii. Norocul ca e suficient de cremoasa si am reusit sa o repar cumva. La Tia Maria si cheesecake-ul de ciocolata am folosit chiar putin mai mult lichior decat spunea reteta si a fost super ok, ba chiar nici n-a crapat deloc deloc, desi spuneau ei in revista ca se poate intampla. De aici am dedus eu ca-i importanta tare cantitatea de lichide. De ce sustineam totusi sa nu amesteci retetele: fiecare crema are ingrediente diferite, si gustul e diferit. Si... gata, ca te-am pisat destul .

Cu bazaitul... ma asteptam, cam asa se intampla de vreo 2 ani, nu vedeam de ce asta ar face exceptie. Nu-i bai, ca mai am 3 ore si un pic, si nu mai aud de ei pana la anul.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Ralu...noi suntem acasa...esti bine venita oricand(exceptie perioada Rv-ului cand plecam)...asa ca te astept!
Aly nu e nimic o problema...sfaturile sunt constructive...o sa fac pana la urma cheesecake-ul doar ca in loc de capsuni am sa pun cirese...si am sa fac si poza de data asta
mi-e cam groaza sa fac laptele ala condensat...ca nu stiu daca o sa imi iasa
sper sa mai intrii pe aici...ca mai e mult pana la Craciun ca sa ne uram toate cele inca de pe acum


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Hai, nu-ti fie groaza, ca nu-i mare scofala. Credeam ca ai gasit acolo de cumparat si nu mai faci in casa. Oricum, daca urmaresti indicatiile din reteta, n-ai cum sa dai gres. De intrat mai intru, insa nu stiu cand, asta e problema. Am de facut un trening si trebuie terminat pana vineri sa pot sa-l si spal, asta pe langa cumparaturi, curatenie, gatit...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ralu nu e chiar micut, sunt 80.000 locuitori. pe langa Timisoara e mic, chiar mai micut putin decat Sibiul. dar e un oras frumos, in plina dezvoltare.
Oana sper sa-ti iasa prajiturile. eu zic sa ceri nr. Alinei, in caz ca nu esti sigura pe ceva.
Kitzy fain ca nu e coada la voi. Realul e deschis non stop, eu am fost dimineata si degeaba, fulllll.
Aly hai ca mai ai putin si gata munca pe anul asta.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Da, chiar ca mai este putin, putin de tot.

Fetelor, voi faceti vreuna castane? Coapte, fierte?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly mi-ai facut pofta de castane. si anul asta nu am mancat.of...in Italia le gaseam la supermarket si le coceam acasa. aici de unde sa iau?
eu te de acum, caci imediat o tai de-acasa.
spor la treburi si sa ne auzim, macar de colinda.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio si la noi Realul e deschis non-stop...asa ca o sa mergem pe la 12 noaptea sa evitam cozile daca o fi posibil
Aly ma mai uit de lapte condensat...poate am noroc si gasesc
spor la croitorie
eu fac castane coapte cand gasesc la magazi...dar de obicei sunt de vanzare!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Am o reteta de carne cu castane si vreau s-o fac pe rev. Cred ca le fac fierte pana la urma, ca pentru doua manutze de castane nu ma apuc eu de copt. Asta in cazul in care nu bolunzesc de tot pana atunci si-l trimit pe sotz sa vada daca nu-s oamenii cu castane coapte in piata...

Gio ne mai auzim pana la Craciun.

Oana ti-am trimis un PM.

No, fetele, v-am ca plec mintenash. Ne mai auzim zilele astea, dar nu stiu cand. Spor la treburi!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

si eu ti-am trimis Aly!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


pana acum am avut ceva de terminat (ceva de lucru) si n-am mai reusit sa intru pe aici, nici sa vad vreun film, nici sa spal, nimic...
in seara asta am fost in Billa si cred ca am facut printre ultimele cumparaturi. Ce era mai important, am cam luat. Dar am si cheltuit... destul
Noapte buna!


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput