Miresele anului 2006 (84)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mda, ninge, e frumos de tot. Tot orasul e blocat, ambuteiaje si nebunie in trafic. Plus ca noi maine mergem la porc. E clar ca nu conduc .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

vreau si io zapadaaaaaa
siimi e dor de casa, de mama, de o aventura cu punga pe deal...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Daca stiam ca va intristez, nu ziceam nimic

19+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
Creca te-agiti degeaba, ca din cate am retinut, Oana numai sapta viitoare are musafiri



e clar, m-am tampit de tot in cazul asta...

Auzi, Oana, si chiar ma gandeam dimineata cand mai ajungi tu la Mures azi, sa fii si in forma pentru diseara... Nu, zau ca nu-s intreaga la minte... Da' las pe saptamana viitoare atunci...


Ancuta, sa-ti fie de bine somnul!


Kitzy, bun venit in fun-club! Tocmai ce ne plangeam pe aici de nesimtirea unora...

Vreau si eu zapada!!!!!!!!!! La noi e frig, dar nu ninge... Vreau si eu! Vreau si eu!!!


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Bye fetele, weekend placut!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Ancuta m-am operat saptamana trecuta si am mers la scos de ate...
...deci si tie iti este dor de casa...si mie

vreau acasa la zapadaaaaaaaaa
eu iubesc perioada asta chiar inainte de Craciun...e superb
dar mai rezist pana miercuri...si joi dimineata la 7 imi iau zborul

Aly...pune intr-o punguta putin soric si pentru mine

am rezolvat cu abonamentul dupa indeplungi discutii telefonice cu idiotii care nu vorbesc deloc engleza
luni oricum mai trebuie sa fac refuzul ala de plata ca sa fiu eu sigura
le-am aratat io cum sta treaba

Ralu, oricum...daca mai treci pe langa mine(a se intelege Tg-Mures) fara sa dai nici un semn de viata, te pap cu fulgi cu tot


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Onutza, prea curand nu cred sa mai ajung in partea aceea de tara... dar niciodata sa nu spui niciodata, stii cum e...
Crezi ca sa ajung la TM visam? Si totusi... am ajuns. Asa ca nu e mare lucru sa urc intr-un maxi-taxi si sa ajung la tine. Mai ales ca al meu (de fapt socrii!) au niste prieteni de familie in Tg Mures. Acolo au petrecut ei Revelionul acum vreo 2 ani parca.

Apropos, imi zicea cineva in seara asta ca la Mures ningea tare de tot dupa-amiaza.

Si la noi a nins frumos, dar apoi s-a transformat in lapovita si s-a cam topit zapada. Poate, totusi, mai ninge zilele astea. Eu mai sper.


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am facut 6 ore pe drum, incredibil. am prins zapada, polei, ploaie si vreo 2 accidente. am stat blocati o ora.
acum suntem la cumnata, marco e super incantat de fete si de toate cadourile primite de mos Nicolae. sa vedem cum reusesc sa-l duc acasa.
aici e un frig, zapada....am incercat sa-l inavatam sa se dea pe gheata, dar nu am reusit.

Oana sper ca a decurs bine scoaterea firelor. naspa cu abonamentul.
restul nu mai retin ce ati spus...am citit pe sarite...a despre petrecerea de la firma. eu am mers cu Clau de cateva ori, in ultimul an, nu. el era singurul insurat. in Italia, ii ziceau colegii si seful sa ma ia cu el, am fost doar de 2x, pe urma nu....el statea si cu colegii...eu mai mult singurica, mai schimbam 2-3 vorbe cu ei, dar atat.
asa ca e mai bine asa...fiecare merge la petrecerea firmei singur si se va simti mult mai bine.

va , vrem sa mergem si noi la . maine ne asteapta o zi plina. programul de 1 dec. si Mall-ul proaspat deschis.
weekend fain sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

La multi ani tuturor romanilor!!!



aseara l-am culcat tarziu, pe la 12, era copt de somn. Clau a iesit cu prietenii, s-a intors la 5 azi dim. Marco a plans mult azi noapte, nu stiu ce a avut...or fi maselutele...nu stiu....si nu am avut nici Calgel.
dim. s-a trezit la ora 8.30 si mi-a cerut lapte. a baut 100 ml, l-am imbracat si l-am trimis sa se joace cu socrella.
Dupa ce l-am trezit si pe petrecaretul familiei, am ancat, si marco a bagat o felie de paine cu unt si am plecat in oras.
...frig...noroi....l-am dat pe trenuelte, am luat steag, si cam atat...parada a inceput acum...dar marco deja . asta dupa ce a papat 3 galuste cu supica.
noi nu mai iesim ca ne-a inghetat toate cele. dupa ce mancam, mergem in mall. si diseara la artificii.
sper sa nu raceasca, ca stranuta putin si tuseste. la ce frig e aici...si la cat vorbeste pe-afara...nu ar fi de mirare. I-am bagat suzeta ca sa taca si sa nu intre aer rece, dar vezi de treaba.fularul nu-l tine pe gura.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata, fetelor!
Si... La multi ani! de ziua noastra...

Gio, acum vreo ora ma uitam la tv la transmisiile de la Alba Iulia si ma gandeam ca voi sunteti pe acolo...
Auzi, da' Clau a sarbatorit in avans ziua nationala?

Eu am stat azi-noapte si m-am uitat la un film pe calculator si m-am bagat in pat tocmai la 3 si ceva... Dar imi permit, nu? Ca doar sunt ca si in concediu deja (nu ca inainte n-as fi stat eu toata noaptea treaza!)... Ma mai duc maine la munca, dar sper sa scap repede de tot, adica in maxim 2-3 ore.
Mai am vreo 7 filme copiate, sa ma uit la ele si deja am ochit sa mai "aduc" si altele...

Oricum, azi m-am trezit la 12 (si asta pentru ca aia cu interfonul gaureau la vecini!), am baut acum o cafeluta si ma gandesc ce treaba as putea sa fac prin casa. Sunt singurica pana pe dupa-amiaza, sotul e la munca.

Poate diseara iesim si noi in oras un pic, desi... asa frig parea cand am scos nasul pe geam...

Ma chinui sa aflu ce as putea sa fac de papa pentru azi, da' n-am nici o idee


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput