Miresele anului 2006 (84)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Oana, tinem pumnii sa scapi si azi cu bine la medic.

Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ralu in cazul nostru fiecare se distreaza cu colegii lui. El s-a distrat acum, eu peste 2 saptamani. Ce sa zic, si daca firma unde lucrez eu nu facea chef pentru angajati, oricum nu m-as fi revoltat sa merg la el la chef. Adica firma respectiva face chef pentru angajatii ei, ce treaba are cu sotii/sotiile angajatilor? Chestiile astea se fac in ideea de 'teambuilding' si cum sa te 'teambuild-uiesti' cand trebuie sa stai dupa fundul sotzului/sotziei ca normal, trebuie sa-l/o intretii, ca nu-ti cunoaste colegii. Cu partenerul de viata nu te opreste nimeni sa te 'teambuild-uiesti' cand si cum doresti. Mie mi se pare normal asa.

Oana naspa faza cu abonamentul. Vad ca-i mai complicat decat la noi, ca la noi doar mergi si ti-l cumperi cand iti trebuie, cand nu-ti mai trebuie nu mai cumperi si gata, fara cereri de reziliere si bla blauri. De lapte nu stiu ce sa zic, are si zahar? Scrie si-n engleza? Ar trebui sa fie 'sweetened condensed milk'. Uite niste referinte. Oricum, ar trebui sa fie consistent.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Ralu in cazul nostru fiecare se distreaza cu colegii lui. El s-a distrat acum, eu peste 2 saptamani. Ce sa zic, si daca firma unde lucrez eu nu facea chef pentru angajati, oricum nu m-as fi revoltat sa merg la el la chef. Adica firma respectiva face chef pentru angajatii ei, ce treaba are cu sotii/sotiile angajatilor? Chestiile astea se fac in ideea de 'teambuilding' si cum sa te 'teambuild-uiesti' cand trebuie sa stai dupa fundul sotzului/sotziei ca normal, trebuie sa-l/o intretii, ca nu-ti cunoaste colegii. Cu partenerul de viata nu te opreste nimeni sa te 'teambuild-uiesti' cand si cum doresti. Mie mi se pare normal asa.

Oana naspa faza cu abonamentul. Vad ca-i mai complicat decat la noi, ca la noi doar mergi si ti-l cumperi cand iti trebuie, cand nu-ti mai trebuie nu mai cumperi si gata, fara cereri de reziliere si bla blauri. De lapte nu stiu ce sa zic, are si zahar? Scrie si-n engleza? Ar trebui sa fie 'sweetened condensed milk'. Uite niste referinte. Oricum, ar trebui sa fie consistent.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




perfect de acord...la fel gandesc si eu
sa ma duc la cheful unei firme, pentru mine ar fi stanjenitor ca nu as cunoaste pe nimeni...si din cauza asta nici Marius nu s-ar putea distra ca ar trebui sa stea cu mine
noi de fapt lucram in aceasi concern...dar firme diferite...si nici macar asa nu mergem impreuna

nu scrie in engleza deloc ca m-as fi descurcat eu
dar inclin sa cred ca e pentru cafea
mai caut , nu ma las pagubasa asa usor!

aici nu se prea acepta cash...orice se plateste prin virament bancar...si de aici sunt problemele...plus ca astia daca vad ca nu esti de aici...cred ca fac ce vor ei...da le arat eu ce inseamna sa fi din "estul Europei"...asa cum le place lor sa ne numeasca


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

fetelor, asa cum expuneti voi problema, ma face sa va dau dreptate...
doar ca in cazul nostru, este o firma relativ mica, angajatii nu sunt numerosi si chiar ne simtim oarecum, ca in familie... Anul trecut, sotul meu era proaspat angajat acolo si tot a fost fain... Anul acesta, cu atat mai mult sper sa fie frumos. Si daca la mine tot nu se face, macar de pe urma lui sa profit si eu.

Cam gata, ma pregatesc si eu sa plec, totusi, la munca. Chiar daca stiu ca urmeaza o noua zi de stat degeaba (cam asa e de la o vreme, dar inca n-am gasit explicatia).
Week-end placut daca nu ne mai auzim! Aveti grija de voi!

PS - Kitzy, Ancuta?????
PS - Redai... ce mai faci? Acum am vazut un mesaj postat azi de tine...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana asa, arata-le lor! Laptele asta de care zic eu se foloseste exclusiv pentru prajituri. Ar trebui sa scrie ceva pe el, eu stiu...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Oana, mi-am amintit!!! Vezi ca diseara sunt la tine, la pizza!

Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

Oana, mi-am amintit!!! Vezi ca diseara sunt la tine, la pizza!

Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun





Creca te-agiti degeaba, ca din cate am retinut, Oana numai sapta viitoare are musafiri


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

Oana, mi-am amintit!!! Vezi ca diseara sunt la tine, la pizza!

Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun





draga mea, peste o saptamana, este invitata special ...acu sunt inca in De


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Salut fetele!! Aici sunt.
Am dormit nu mai putin de 14 ore , asa, brusc, dupa ce m'a plans de insomnii.
Oana, de ce medic?? sambata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Aci-s si io!
E o zapada la noi si ninge asa de taree o placere sa stai pe-afara.
Ieri toata ziua n-am avut net pt ca desteptii de la Upc au incurcat borcanele, habar n-am ce-au facut, am fost la ei sa-mi schimb abonamentul si de atunci pauza totala si aseara am sunat la deranjamente si dupa ce-am asteptat aproape 10 min la tel melodia aia tampita s-a catadicsit cineva sa-mi raspunda Asa ma enerveaza fazele astea cand toti isi baga picioarele undeva. Si in plus am venit nervoasa si de la lucru, bineinteles ca musai sa fie cineva care sa-mi strice ziua, dar imi trece mie pana mai tarziu, ca imediat ma bag la curatenie si uit

19 cu posibil

Mergi la inceput