Miresele anului 2006 (84)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Azi e timpul pentru o extra strong, is chiauna. Berbantul a fost la cheful firmei si tot eu is aia nedormita. Pfui, da' tare rau m-am invatat. Numai sa-l simt langa mine in pat si dorm dusa. Daca nu-i, ma invart, ma sucesc, ma trezesc de 10 ori pe noapte. Dupa ce-a venit am dormit neintoarsa.

Oana tava e ok. Hartiutzele alea nu stiu nici la noi cat sunt, asa ca... habar n-am sa-ti spun daca e bun pretul au ba. Cu laptele condesat... tare ma tem sa nu fi luat tu lapte din ala pentru cafea. Eu am zis 'lapte condensat indulcit' e cu totul altceva, e un laptic gros, ca o smantanica. Nu stiu sa-ti spun cata grasime are ca eu numai in casa l-am preparat ca nu gasesc aici de cumparat (poate facem o afacere cu Ralu si ne trimite ea pachet), dar sigur trebuie sa aiba si zahar. Ce ai luat tu e in conserva?

Kreliutz merci de oferta, eu am vazut '4,3,2' la TIFF, de, firma sotzului a sponsorizat si-am avut invitatii. E trist, pe mine m-a pus rau de tot pe ganduri. Nu l-as mai putea vedea o data. Asa cum n-as mai putea revedea 'La vita e bella' (desi ala e cu totul alt gen de film).

Gio o fi avut baiatul o zi mai aiurea. Ca doar si noi adultii avem.

Ralu si noi trebuie sa facem lista pentru Mos, si habar n-am ce vreau. Va trebui sa ne gandim la ceva, ca altfel am fost amenintati ca nu primim nimic. Ai grija de tine cu sanatatea!

Daca avem Andree printre noi, sa ne traiasca cu numele, si sa traiasca si cunoscutii vostri care au numele de Andrei/Andreea (daca aveti).



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
si eu sunt chiauna de somn Alina. mersi de .

tuturor Andreilor si Andreelor!!!

un mare pt. Andreele noastre!!!!(poate isi fac timp si intra sa ne mai povesteasca despre ele)

la ora 12.30 mergem sa luam copilul de la gradi si plecam la drum...
asa ca am ceva treaba...sper sa mai intru inainte de plecare.
si o zi cat mai scurta.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio sa aveti drum bun si weekend placut!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Buna dimineata!
Gio, drum bun si sper sa ne mai auzim week-end-ul asta, sa nu ma lasi sa vorbesc de una singura pe aici...
Alynutza... pai tu nu te-ai dus la petrecerea de la sot? La sotul meu e prezenta onligatoriesi pentru partenere. Nu concepe patroana altfel. Sambata viitoare am si eu de mers.

Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Nu m-am dus. Nici la mine la firma, nici la sotz nu se merge cu partenerii la chef. Pana la urma, microrevelionul este petrecerea firmei pentru angajati. E o chestie intre colegi. Sa mai socializezi cu colegii.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

mie nu mi se pare corect. Adica de ce sa se distreze numai ei?
La mine la firma nu se organizeaza niciodata nimic. Pentru ca patronul ar trebui sa plateasca, nu? Or asta, pentru el ar fi ca si cum i-ai mai taia o bucata de gat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Fetelor care sunteti din Cluj....poate stiti o doamna cu experienta in cresterea copilului. Avem nevoie de op bona care sa mearga in Floresti. I se dau 7-8 mil pe luna la program de 8 ore. de la 8-la 16.Va rog mult sa va interesati daca nu stiti ceva. nu e nevoie de menaj, pentru asta e alcineva angajat. Copilul are 6 luni!!

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly, Ralu mersi mult.
am plecat, weekend fain sa aveti.

p.s.: cu siguranta intru de la mama.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

atunci ne-om auzi, Gio, cand poti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata si de la mine

offf aceleasi probleme sunt si aici...
am abonamentul pt transportul in comun
stiind ca ne luam masina si trebuie sa il anulez cu o luna inainte...acu 4 saptamani am fost la ei, le-am explicat, a completat domnul de acolo un formular...si mi-a zis ca o sa primesc o scrisoare oficiala iar de la 1 dec abonamentul meu nu mai e valabil si trebuie sa predau cartela
nu am primit nimic
asa ca m-am dus sa intreb ce se intampla...si mi-au zis ca ei nu au in sistem inregistrata nici o cere pentru mine...acu e prea tarziu...dar pot face o cerere sa anulez abonamentul cu 1 ianuarie
deci io sa mai platesc 50 euro pt decembrie
am facut cererea...ce era sa fac
am venit la servici am sunat la banca sa fac refuz la plata dar nu se poate pana nu rezerva ei suma...si asa va fi doar luni
am sunat si la firma astora de transport...i-am explicat unuia ce si cum...a zis ca nu se poate si m-am enerva
si i-am zis ca nu platesc...ca plec din De si ii astept sa ma gaseasca in lumea asta mare...si nici cardul nu-l dau inapoi
dupa ce am ascultat muzica in telefon 10 min...mi-a zis ca face o exceptie si sa ma duc azi inapoi sa dau cardul
ca deja rezervarile de sume sunt trimise la banca si nu mai are ce sa faca dar storneaza banii
sa vedem daca a fost asa...sau mi-a zis doar ca sa scape de mine
o sa vad azi cand ma duc
luni o iau de la capat...telefoane la banca si refuzuri de plata ca sa fiu sigura
ca daca imi iau banii nu ii mai vad inapoi veci....

Aly...e la conserva
Gio drum bun si weekend placut sa aveti!
Kreliut poate povestim in wee si reusesc si io sa vad filmul ala
Ralu si la noi e la fel...chefurile sunt pentru socializarea angajatilor...se merge singur

azi merg la doctor sa imi scoata atele, sper sa fie totul in regula!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput