Miresele anului 2006 (84)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

a da...ca ai zis ca o duci la Fuego. sa ne zici cum reactioneaza.



deocamdata e foarte mirata si nu stie ce i se va intampla... ca eu nu vreau sa-i zic
si eu abia astept sa vad ce fata va face...

da' tu nu mai pleci dupa Marco?


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Ralu sa inteleg ca ea nu stie de concert...e supriza de Mos'?
intalnirea romantica e cu Fuego...ca soacra te aduce cu picioarele pe pamant sa nu uiti ca esti "fomeie maritata"
Gio...super, nu stiam ca ai terminat jurnalistica...si fratelo termina anul asta la Bucuresti...
bafta cu oamenii care aduc mobila...sa iasa totul perfect
iti tin pumnii la interviu(asa e, de obicei ei te intreaba care e suma pe care o vrei sau care e suma minima pe care ai accepta-o)
e bine ca te duci, asa si trebuie sa testezi piata
Aly, danke...ma bucur tare de zilele astea libere...stau si eu acasa un pic mai mult...sa vedem ce mi-o aduce mosul?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

[navy][font=Comic Sans MS]Ralu sa inteleg ca ea nu stie de concert...e supriza de Mos'?
intalnirea romantica e cu Fuego...ca soacra te aduce cu picioarele pe pamant sa nu uiti ca esti "fomeie maritata"
Gio...super, nu stiam ca ai terminat jurnalistica...si fratelo termina anul asta la Bucuresti...



Nu stie nimic, Oana. Stie doar ca am eu o treaba cu ea si ca ma supar daca nu ma ajuta Da, e un fel de cadou de Mos, alaturi de niste... dulciuri.
Oricum, sper sa nu fie mare nebuneala si sa reusesc sa vorbesc si intre 4 ochi cu Paul. Pentru ca i-am promis data trecuta ca ii dau ceva la urmatorul concert in Iasi. Si vreau sa ma tin de cuvant Deci... poti zice ca e si o intalnire romantica
Si soacra... nu cred eu ca ma trezeste asa usor la realitate. Nu-i va reusi.

Si eu am terminat Jurnalistica!


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ia uite, fratele meu, cati ziaristi avem pe-aici .

Gio, eu te inteleg perfect, ca si eu tot caut job pana la 16, da' de pomana, si sotzul ma tot ameninta ca nu pot avea si job 'provocator' si sa se si termine la 4. Din pacate, pana acum mi s-a confirmat. De ce nu s-o putea, domne, sa-ti faci treaba in alea 8 ore de serviciu si dup-aia sa mergi acasa la familie, eu tot nu reusesc sa inteleg.
De mos nu stiu ce primesc, de la socrii cred ca dulciuri, ca i-am prins 'cu matza-n sac' intr-o zi cand am mers pe la ei si tocmai veneau din Carrefour. Eu la sotz i-am luat o camasa, dulciuri mai subtirel, asa. La anul oricum m-am hotarat si eu sa sarim dulciurile (sau macar eu).

Oana, te astept luni cu impresii din bucatarie.

Ralu, fain cadou de Niculash i-ai luat socrelei.

No, fetelor, am fugit si eu spre casa! Sa va lase Mosul in cizmulitze tot ce va doriti!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly deci ai incalcat regula cu Mosu care aduce numai dulciuri ...si eu! anu asta
pai io intru de acasa...ca sunt "addicted" cu e-mailul si net-ul
peste tot am internet

daca vrei iti explic io cum e cu job-ul de 8 ore ...si de ce nu se poate termina in 8 ore.(ca stiu mult prea bine...sotul tau are mare dreptate, din pacate )
oricum macar noi nu avem copii si ne permitem sa stam pana seara tarziu

Ralu, bravo...asa sa faci...sa te duci sa vorbesti cu el
ca aici la Düsseldorf s-au decernat premiile Bambi(un fel de Oscar nemtesc) da am avut un proiect urgent si nu am reusit sa ajung la cina cu Tom Cruise ma gandesc ca nu o fi suparat doar era cu nevasta-sa

Gio sa ne zici maine ce ai facut...iti tin pumnii stransi poate iese bine...niciodata nu stii de unde sare norocul


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am niste draci. dupa o ora cat i-am asteptat pe montatori, aduc mobila in casa si constatam:
- coloana de la bucatarie e alta nuanta.
- pt. cuburile de hol nu sunt manere
- pt. masuta nu sunt piciaore
- montatorii astia nu stiu sa monteze corpuri suspendate pe perete.
pai sa nu o iei pe cretina aia la palme!!!! doar stia ce vrem noi.
corpul de buc. l-am trimis inapoi, si Clau a mers cu baietii sa ia picioarele de la masuta, ca le lasase la altcineva aici in Tm.
ce nu mi-am dorit sa stau cu mobila impachetata in casa, aia am.....vai ca-mi vine sa o omor pe asta, nu alta.

cel mai fericit e Marco, caci a luat chestiile care se baga in perete si umbla cu ele, mai vrea sa dea si in mobila, cred ca o iau razna azi si nu mai vine nici un mos.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio asa e cu muncitorii/montatorii astia...eu asta nu pot sa inteleg...adica platesti, si cumperi ce e mai scump/bun si ei isi bat joc de tine de parca ti-ar face pe gratis
si pana cand trebuie sa stai cu mobila impachetata in casa?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Coloana aia din bucatarie acum am desfacut-o. lateralele e nuanta care trebuie, usa mai deschisa. Nici tipa din Lugoj nu a stiut ca nu s-a uitat la ea. dar e smechera, cred ca vroia sa se scape de mobila asta si i-a trimis pe baietii astia care sunt specializati pe dormitoare, nu pe corpuri suspendate.
Oricum ne enervam si nu mai platim nici un montaj, corpul il refuzam, nu mai aplatim nici pe ala, care era 300 euroi.
Vorbeste Clau cu niste baieti, care au mai montat niste mobila la noi in bloc, poate ne rezolva ei.
Gata am terminat-o cu astia...si eu care vroiam sa iau camera pt. marco tot de la ei. chiar daca iau aceeasi mobila la un pret mai mare din alta parte, dar poate vine la timp si sunt mai seriosi.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bonsoir fetelor!!

la noi, Moshu' a venit cu....cablu rcs ..in sf am scapat de matzaraia intinsa prin casa....si cu cele 2 webcam, "biansur"...si cu milka crispy joghurt pt iubi..si cu pachetel milka cu bobo de cioco si cu canutza personalizata..pentru mine ..si cu praji in forma de iminioara, gargarita si soricel...tot pentru mine ....si ete ashe..creste glicemia aia de care vorbea Aly

ralu, nu am mai apucat sa ma duc la spectacol...era taman la mama naibii prin tineretului, iar la noi e crima pe strazi...plus ca ploua....asta e...stau acasa si memorez programe in tv ....

Gio, stii tu vb aia..padure fara uscaturi....mie mi-au gresit de vreo 3 ori masuratorile...cand la dressing, cand la camara...cand la geamul cu folie (ala rosu) din bucatarie...asa ca.....exista specimene din astea peste tot...din pacate...si toate se intampla pe banii si timpul nostru...ieri am avut una bucata mester care mi-a reparat un calorifer...curgea apa....azi am fost la mobexpert, am vazut o vitrina dragutica, care ar merge in sufra...plus niste polite babane...ma gandesc sa mai fac o achizitie ...nu de alta, dar iegzista neshte euroi care tb cheltuiti..ca numai maine nu-i poimaine si iar scade euro...si tb sa profitam acush...tin pumnii la interviu!

onutzu'..ce ti-e si cu wirelessu asta, fir-ar sa fie ...si eu vrusai sa-mi miau, dar...pana am descoperit ca avem rcs in zona (ca altfel imi puneam si net de la ei)..ne-am dus ca prostii la clicknet, si pt ca aveam 2 statii (desktop si laptop), ne-am luat modemul ala cu 4 iesiri de la ei....cu abon de 3 ani...abia astept sa se faca 1 an...chit ca pierd niste bani...dar cred ca renunt la marile lor servicii...ca-s de tot.....si ma bag la rds, taticu'..si-mi iau si wireless..si sa vezi cum vin puternic din urma ...

bay...gata, ma duc sa fac pe minitehnicus!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia e misto cu wireless.
of doamne...nu'mi mai aminti de mobila ca imi scot tepii. colac peste pupaza, i-a venit alta ideea de amenajat holul la sotul asta al meu si acum ne apucam de pus perete cu rigips si zugravit. sa vezi cum ma apuca pe mine Craciunul celalalt cu mobila din hol nemontata.

Euroi nu mai avem, am avut noroc si i-am schimbat cand era cel mai mare curs. trebuie sa platim la apartament o alta rata, asa ca am castigat cateva milioane in plus.

a venit si la mine mosu' cu un panettone cu cioco in interior, la Clau cu snickers si cognac, iar la marcolino cu catelul vorbitor de la fisher price si un puzzle. nu a fost el pre incantat de catel, am dat o groaza de bani pe le si degeaba. el e mai incantat de o masinuta la 10 lei pe care o face praf in 10 minute.

ne auzim maine dupa ce termin treaba prin oras.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput