Miresele anului 2006 (84)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza la fete! Va invit la o cafelutza speciala cu frisca in cinstea glicemiei si asa crescute in urma cadourilor pescuite aseara de prin ghetutze. Pun la bataie si un ceiuc bun de fructe pentru doritoare.

Noi am avut aseara musafiri (o prietena), asa ca si mosul a venit destul de tarziu, si eu acuma is cu ochii cat cepele. Pentru mine a adus o cutie mare de Fererro Rocher, combinatie de 3 feluri de bombonici, cele clasice plus inca doua feluri, unul cu fistic si migdale si unul cu cioco dark, abia astept sa le gust, ca aseara la ora aia n-am mai dat iama prin ele. Pentru sotzior cu camasa si evident, nu putea lipsi aportul 'glucozic': niste Snikers, Raffaelo si Duplo (toate preferatele lui - si cred ca mai tare s-a indragostit de ele decat de camasa). Bineinteles ca a trebuit sa facem pact ca se vor imparti toate 50-50 . Diseara mai urmeaza si alte dulcegarii. Deja ma gandesc cat se poate de serios sa vorbesc cu mosu' asta, sa-i spun la anul sa vina cu un mar, o portocala ceva, ca asa nu se mai poate.

Oana stiu ca esti pe drum, dar cand o sa ai timp, chiar is curioasa sa-mi explici modul de gandire al angajatorului (roman sau nu), ca eu zau ca am ramas 'sechelata' rau din America, unde trebuia sa dai socoteala pentru fiecare minut in plus peste program.

Fetelor, o zi frumoasa va doresc si daca aveti sarbatoriti in familie, sa va traiasca!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata si de la mine!
Aly multam de ceiuc, eu iau o cana mare
La noi mosul a venit cu alti mosi de ciocolata, asa ne-am inteles amandoi cu mosul sa vina numai cu dulciuri
Vreau sa va multumesc la toate pt felicitari, eu sunt foarte fericita ca o sa am o mica printesa, sper sa ramana tot asa. De ieri a inceput sa dea mai tare si cand stau in picioare, ca sa nu mai vb cand stau jos sau intinsa, tati o simte bine acuma la ce suturi imi da
De dupa-masa si pana seara face tumbe la mine prin burtica, in rest cred ca mai atipeste
Sper numai sa fie bine la controlul urmatoar si sa mi se ridice placenta pana atunci, ca de nu.....

20 cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Bun afetelor, eu as dori o cafea, am pierdut sarcina... Nu prea ma simt in stare sa vb acu despre asta, dar am simtit totusi nevoia sa spun cuiva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata!
Ancuta...Cred ca nu asta vrei sa auzi, dar sa stii ca imi pare rau. Spera ca data viitoare va fi bine si incearca sa treci peste moment. Nu stiu ce altceva as putea sa iti mai spun, dar sa stii ca noi suntem alaturi de tine si ne rugam sa fie bine la urmatoarea incercare. Sa nu te dai batuta, da?

Kitzy... cand a nascut Gio, Marco era bebe-ul nostru, al tuturor... Acum va fi si printesa ta la fel. Aveam nevoie si de o fetita pe aici, pana sa ne facem singure...

Gio, tot prin oras?

Alynutza, iau si eu cafea de la tine. Ca mie tare lene imi este sa fac. Desi ar trebui sa ma mobilizez un pic, sa fac ceva de papa pentru diseara, cand vine sotiorul de la munca. Dar nu stiu ce

Oana, te asteptam sa intri de la Mures! Maine trebuie sa vin la party aia cu pizza facuta de Marius, nu?N-am uitat


Krelia... tu esti cu dulciurile? Ce faci? Nu te auzim azi deloc? Sau esti o mica ?

Sarbatoriti/sarbatorite... avem? Daca da, la multi ani si de la mine! Daca nu... putem sa petrecem asa, noi intre noi...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ancuta, imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am fost la interviu...acum sunt gandita. orarul e de 8 ore, de la 9/17, dar pot sa merg si de la 8/16, sau sa lucrez numai 7 ore/zi. salariul pt. inceput e 300 euro net, si va creste in functie de cat de priceputa sunt. totul ok pana aici, doar ca daca intervin ceva conferinte, invitatii, macaronari importanti...eu trebuie sa fiu prezenta sa inregistrez conferinta. daca sunt in afara orarului de munca, nu se platesc, mai ales la inceput, pana vede de ce sunt in stare. cica nu sunt multe, nu e zilnic, si rar sunt peste program....dar nu stiu ce sa zic.
Cat am stat la italian in birou si am povestit tineam in mana suzeta lui marco...am gasit-o in buzunar.
este o meserie frumoasa, intalnesti oameni importanti, dar nu e de pers. care au familie si mai ales copii mici. macar de era un salariu care sa ma dea pe spate....sincer nu stiu. asta m-ar lua de maine, ca are nevoie de pers. care stiu limba italiana, si care au habar cum se face un articol. macar atat stiu si eu...restul se poate invata.
astept sa vina si Clau acasa, sa povestim....

am fost la magazinul Z si surpriza...cunosc vanzatoarea. am gasit haine bestiale, dar astept reducerile din 15 ianuarie.
vreau sa ma tund, am fost sa vad preturile la salonul lui Botezatu. sunt la fel ca unde ma tund eu, asa ca e musai sa-mi fac o programare. Piata, si ceva de papica...si cam atat.

fug sa citesc din urma si revin.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio eu in locul tau m-as duce, in luna aia de proba vezi si tu daca iti convine sau nu. Daca nu, nu te obliga nimeni sa continui, daca nu mergi nu stii daca iti va placea sau nu. Si salariul e relativ ok, nu bataie de joc. Sau, no, daca vrei sa gasesti ceva la gradi, mai asteapta.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

of Ancuta.....nu stiu ce sa zic....sa-ti dea DD putere sa treci si peste asta. cand te simti in stare...noi suntem aici, macar virtual sa te sustinem.
Aly, Kitzy ma bucur ca a venit mosul si la voi.
Ralu ce a zis socrella de concert? ce zici de ce mi-a zis dir. de la ziar? hai ca tu esti in lumea presei.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, nu stiu ce sa zic. Dar eu una, daca as fi in locul tau, cred ca m-as duce, vorba Alinutei, macar de proba, sa vezi ce si cum. Nu se stie ce se mai poate ivi intr-o luna. Poate isi dau aia seama cat esti de buna si dupa o luna iti fac deja o promovare de nu te vezi. Zic si eu...

Ma gandesc ca banii sunt cam putintei, tinand cont de ce am auzit eu despre salariile din partea aia de tara. La mine, de ex, sunt fete care fac pagini la ziar (mai vechi, e drept!) si care iau in mana in jur de 20 de milioane. La fel cum sunt reporteri pe teren care iau, la inceput, minimul pe economie, iar dupa un timp, inca 1-2 milioane acolo.

Oricum, in perioada asta ai sansa sa cunosti oameni multi, importanti ziceai tu.. si nu se stie de unde sare iepurele... Tu esti fata descurcareata si eu te vad undeva sus in scurt timp...

Nici programul nu e cine stie ce... Iar cu intalnirile alea in afara programului, te rogi sa nu fie prea multe, ca sa nu te incurce. Sau poate, mai apoi, isi dau astia seama ca ar trebui sa te plateasca si pentru alea.

Vezi si ce zice Clau. In concluzie, parerea mea este ca te poti duce sa incerci. Daca nu-ti place sau gasesti ceva mai bun, renunti si gata. Daca evolueaza in bine treburile, ramai si semnezi contract.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Soacra... hmmm... a ramas masca... Si i-au dat lacrimile.
I-a placut foarte mult, a fost foarte emotionata.
I-am dat si o cafea, am baut cu ea si un Angelli Cherry ne-am cam facut de cap...
Se pare ca deocamdata a revenit la sentimente mai bune. Prinde bine o pauza de asta lungaaaaaaaaaaaaaa....
A... i-am mai luat si o pereche de papuci de casa pufosi, 2 ciocolatele, niste biscuiti cu cioco si crema, buni de tot, portocale si banane.
In concluzie, a fost OK.
Am de gand sa o mai chem pe la mine din cand in cand, sa-i mai dau cate un paharel, cate un ness, sa o mai inmoi, poate reusesc de tot... pana la urma.
A... si m-a intrebat daca nu vreau sa fac un bebe, sa ma ajute sa-l cresc, ca ea abia asteapta.

Mergi la inceput