Miresele anului 2006 (84)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
am ajuns si eu pe-acasa si astia cu mobila nu. am fost sigura ca nu vin devreme si nu termina pana aduc piticul de la gradi.
am luat un bat si pt. noi nu am gasit nimic sa-mi placa. si am fost peste tot, de la Mall, la tarabele ieftine. asta e...poate de Craciun.

eu maine merg la un interviu. nu stiu orar de munca si salar, dar merg. este vorba de un ziar Azienda Italia. cum am terminat jurnalistica si stiu italiana am zis sa trimit un CV si azi m-au sunat.sunt curioasa ce-mi ofera.

Kitzy felicitari pt. Diana!!! sa ramana tot asa, sa nu ai surprize la controlul urmator.
Si eu am avut putin de tot placenta mai jos, dar nu au fost probleme.
Krelia nu te uit, camera piticului e rezolvata.
Oana concediu placut si sa ne auzim cu bine din Ro.
Ralu sper sa vindece cat mai repede sotul calculatorul sa te avem iar printre noi.
Aly si eu tot din 21 dec. sunt in concediu, ce coincidenta.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata, fetelor!
Am intrat cu Opera, da' si asta face figuri Am niste draci...
Iar am dormit toata dimineata. De vopsit nu mai poate fi vorba. Pentru ca la ce vreme este afara, eu nu ies din casa cu capul proaspat spalat. Asta e... Ramane pe zilele urmatoare. Ca pana sambata e musai sa ma rezolv.

Da' intalnirea romantica... care era? Cu soacra sau cu Fuego?
Astept sa ma sune in curand soacra, sa o chem la mine... Ea nu stie, saraca, ce-o asteapta.

Ploua si bate un vant de te ia pe sus... Si eu ma pregatesc sa ies.

Kitzy! E cea mai tare veste pentru mine!Vorba Oanei, si eu speram sa fie roz! Ce ma bucur!

Gio, ai terminat Jurnalistica? Nu stiam... Bafta la interviu! Poate e ceva fain si merita!
Si sper sa rezolvi si cu mobila azi!

Kreliutz, eu zic sa nu ratezi, daca ai sansa sa mergi la o chestie asemanatoare. Eu acum caut o solutie salvatoare, sa ma duc si la concertul pe care il tine sambata iar la Iasi. Sa vad cum impac si petrecerea de la sot si concertul

V-am pupat pe toate! Ma duc sa mai strang ceva pe aici...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana bafta la bucatarit! Sa ai drum bun si mini-concediu fain!

Gio, bafta si tie la interviu! Eu zic sa te gandesti si tu la o suma care ti s-ar parea convenabila, la cate interviuri am fost eu pana acum, toti voiau sa stie cat vreau eu, nici unul nu a vehiculat vreo suma.

Ralu, cam asa patesc si eu cand is in concediu, pe toate vreau sa le fac si pana la urma nu reusesc mare lucru.

abia astept sa vina mosu' diseara.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
abia astept sa vina mosu' diseara.[/font=Century Gothic]


si eu, si eu!!!
nu am mai facut listuta, da' mi-am exprimat oarecum... dorintele... Acum, sa vedem ce o fi...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Eu nu mi-am exprimat nici o dorinta, oricum asta e mosu' ala de la care iti explodeaza glicemia . Ala seriosu', cu dorinte, listutze si alte asemenea vine in ajun de Craciun.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am sunat la asta cu mobila, cica inca nu au plecat din Lugoj, oricum monteaza doar cuierul, caci in bucatarie trebuie sa decupeze, etc. si cica nu a stiut si astia pe care-i trimite nu se pricep. si sa nu strice dulapul. deci tot raman cu cutii in casa, plus ca nu au sosit manerele...imi vine sa-i . dar ce naiba sa fac daca ne-au facut oferta buna si tot de la ei am luat toata mobila???

Aly cam asa e...vor sa stie ei ce salariu vrei. sa vedem acum ci-o fi...eu nu-mi fac sperante, dar nu se stie niciodata. Nu am experienta in domeniu si mai vreau si orar pana la ora 16.
Ralu inca esti alaturi de noi...ma bucur.

mosu asta chiar nu ne aduce nimic noua...dulciuri nu am avut chef sa cumpar...caci nu vreau sa urce acul cantarului. Clau mananca putine, asa ca daca nu am gasit nimic din ce vroiam...m-am enervat si am pasat totul lui mos Craciun.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Ralu inca esti alaturi de noi...ma bucur.



da, inca n-ati scapat...
ma tot chinui de vreo 2 ore sa intru si pe alt site si nu-mi reuseste. Doar aici, pe forum, ma pot "misca". Dar si aici, destul de greu.

M-a sunat soacra si la 16.30 e la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ce o pui sa faca ralu?
bine ca merge forumul, chiar daca greu de tot.

ma duc si eu dupa pitic si la intoarcere iau si montatorii, nu stiu cum sa ajunga. sa vedem de unde si cum il recuperez pe Clau, caci el e cu aliniamentul, inaltimea, etc. la cum trebuie puse cuburile.
, pe mai tarziu.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

ce o pui sa faca ralu?



pe soacra?
nimic...
ii dau o cafea, o urc in taxi si o duc la concert la Fuego...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

a da...ca ai zis ca o duci la Fuego. sa ne zici cum reactioneaza.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput