Miresele anului 2006 (84)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Haideti la si ceai.
Ieri am adormit ca o gainutza, la 10 dormeam dusa.
Gio bafta la killarit!
Oana te asteptam sa ne povestesti cum te-ai distrat.

O zi buna la fete!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza gagix (ca mai am 20 de min pan' la 12)
...ce linistite sunteti......

Gio, doamne ajuta sa fie bine acolo, la dintisori!

raluque, da! ..io vreau sorici, carnatii poti sa-i pastrezi ca nu-mi fac cu okiu'..si alte "porcarii" pe acolo, ce mai ai (toba, lebar..etc)..no me enteresa ...da' soriiiiiciuuuu'...soriciu, nene-i baza!

Ancuta...buna cinstea asta virtuala .... a mers la fix, sa stii!

restu' gastii?


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Sa va mai zic "neata"? Sau trec direct la buna ziua?
Eu m-am trezit de curand... Si acum imi beau cafeluta.
Afara e o vreme de tot kk-ul... frig si ploua marunt, e intunecat. Nici nu ma mai mir ca am dormit atat. Eu tot speram sa se faca dimineata si sa se lumineze...

Kreliutz, hai ca iti trimit niste sorici, acum, cat mai am pe stoc si nu-i termina sotul... Mie si-asa nu-mi plac. Toba am avut saptamana trecuta, s-a terminat de atunci, deci ai scapat. Alte chestii nu am. Dar sa stii ca nici carnatii nu-s de aruncat. Sunt facuti de bunica. Si... stii si tu ca bunicile intotdeauna fac numai bunatati, nu? Dar daca nu vrei, nu te oblig, las' ca-i pap eu.

Aly, ce faci? La munca?
A... acum era ora cand trebuia sa plec si eu la munca. Ce misto e sa stai acasa si sa nu-ti pese... Mai ales pe o vreme ca asta.

Gio, te-au killer-it de tot? Sau au mai lasat ceva din tine?

Burticile? Una cred ca doarme dupa petrecere, iar cealalta se prgateste de mers la eco...

Eu ma duc acum sa pun la foc o tocanita de cartofi, cu niste carnita. Altceva n-am chef sa fac, daca tot e sarbatoare. Si apoi ma bag in pat sa ma uit la filme... Nici nu am de gand sa strang patul, stau sub plapumioara.

Ne mai auzim azi!

PS - Kreliutz, mi-a venit o idee. Cand o sa ai un pic de timp liber, sa zici. Am "cercetat" forumul, in cautarea de vechi miresici 2006. Si asa am aflat ca unele au bebe, altele vor avea... Ma gandeam sa facem modificari in listuta, sa fie mai la zi... Ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

......te-ai gandit tu..asa....frumos, elegant si cu glezna subtire? ...

ok..sigur, nici o problema...daca trebuie sa modificam listutza...o modificam....desi....ar trebui sa luam si acceptul miresicilor pe care vrei sa le "modificam"...caci, poate ele nu vor sa fie prezente ca ... mamici/gravidute...ci doar ca miresici......

dar, daca tu ai vb cu ele...si e totul ok...te ascult.......

repet.....e doar o opinie personala...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

mai, eu n-am vorbit cu ele...
da' sa stii ca tu ai dreptate in felul tau...
ma gandeam insa, ca atata vreme cat ele figureaza in alte listute cu bebe, nu vad ce le-ar putea deranja... Eu cand am modificat la fetele de Iasi, nu au fost probleme niciodata... si am vazut ca la Mirese 2005 se modifica atunci cand sunt noutati de genul asta... :) Cum zici tu... :)



edit: eu ti-am trimis listuta pe PM. Mai departe, cum vrei tu... :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

Aly, ce faci? La munca?
A... acum era ora cand trebuia sa plec si eu la munca. Ce misto e sa stai acasa si sa nu-ti pese... Mai ales pe o vreme ca asta.




La munca, dara, nu ca altii care lenevesc sub plapuma si huzuresc de bine.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
La munca, dara, nu ca altii care lenevesc sub plapuma si huzuresc de bine.



Lasa, nu ma invidia, ca acusi iti vine randul
Profit si eu acum, cat pot...

Mai, eu cred ca pe Gio au exterminat-o aia la stomato, de vreme ce nu mai apare... Ori acum e in plina terapie de refacere, la shopping?

Oana???? 'Neata!!!!!



Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am scris un mesaj pe laptop, dar s-a blocat si merge tare greu, asa ca am trecut pe cel fix.
scosul maselei a decurs bine, nu m-a durut nici injectia, nici extractia, nici dupa si sunt deja aproape 3 ore. sper sa nu mai vizitez dentistul anul asta...sa-mi adun banutii pt. implantul din ianuarie.
am fost si la camera de munca...am stat la un codalau...pt. un nou angajat de-a lui Clau...va plati el pt. asta cu varf si indesat.
dupa cum vedeti sunt intreaga.

ralu bine ca mi-ai zis...eu curat trebuie sa fac...sa vedem cand.
fetele si o zi buna va doresc.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

stiu ca am dreptate ...tocmai din pricina asta ti-am si spus...

quote:
Originally posted by ralnied1

mai, eu n-am vorbit cu ele...
da' sa stii ca tu ai dreptate in felul tau...


...probabil acolo au cerut ele sa fie...niste listute unde sunt prezente in mod activ...cine stie, nu cunosc.....
insa, ma gandesc ca, de vreme ce ele sunt prezente pe DC, dar nu si pe mirese...poate chiar nu se mai regasesc aici, este decizia lor personala...si, hai sa incheiem subiectul ca dezgropam mortii si...nu e "estetic"
so, cine vrea sa prezanteze la listuta situatia actuala..este liber sa o faca cand vrea....eu nu mai iau decizii pt nimeni

quote:
ma gandeam insa, ca atata vreme cat ele figureaza in alte listute cu bebe, nu vad ce le-ar putea deranja... Eu cand am modificat la fetele de Iasi, nu au fost probleme niciodata... si am vazut ca la Mirese 2005 se modifica atunci cand sunt noutati de genul asta... :)


sigur, arunca pisica in curtea mea ....eu o sa pastrez lista aceea....ca prea frumos ai facut-o ....(intre noi fie vb..se vede ca stai acasa, in plapuma )..si, la nevoie/cerere..o voi folosi...

quote:

Cum zici tu... :)
edit: eu ti-am trimis listuta pe PM. Mai departe, cum vrei tu... :)



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ralu sper ca stii ca glumeam si eu ca sa mai treaca timpul, cum se spune. Ca nu-s nici eu foarte stresi si de joi in doua saptamani e ultima zi de lucru pe anul asta.

Gio bine ca ai scapat intreaga de la stoma.

Onutza se vede treaba ca a petrecut zdravan ieri si acuma se reface .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput