Miresele anului 2006 (83)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Alynutza, si eu sper sa nu fie ceva serios cu el. Inca nu am amanunte si stau cu grija. :(

Merci, Gio, de sfat.


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio si pensia mea acum in decembrie trebuie platita, a sotzului in aprilie. Asta e, e nasol ca-i fix in luna cu cheltuieli multe, dar anul trecut atata a insistat sotzul pana am mers si-am facut-o, vorba lui, daca tot stai si te gandesti atat, niciodata nu-i ok.

Ralu tin pumnii sa fie ceva minor. Intr-adevar, Tantum verde e bun pentru dureri de gat.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
Asigurari... intr-adevar la noi mai prost la capitolul asta. Cu casa nu stiu ce asigurare ar merge, ca doar n-o sa ma apuc sa-mi dau in judecata parintii sau pe frate-meu in caz de ceva. Masina are full CASCO, costa ceva, dar e mai bine sa fii asigurat ca nu se stie. Amandoi avem pensii facultative, combinate cu asigurare de viata, adica avem beneficiar pe polita si in caz de deces primeste beneficiarul banii. La un moment dat ziceau astia ca vor reduce din impozit pana la 200 de euro daca ai pensie facultativa, sa vedem, ca daca-i asa, mai facem cate una. Asigurarea medicala (nu aia de la stat) inca nu mi se pare ca merita, is destul de scumpe si nu ofera mare lucru.[/font=Century Gothic]


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year




Aly asigurarea pt casa zic eu ca e ieftina si merita...depinde normal de valoarea casei...si nu trebuie sa te judeci cu nimeni...vine cineva de la asigurare, evalueaza stricaciunile si te despagubeste...asta e tot
probat si testat de mama


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Ralu, ai grija de tine si multa sanatate bunicului!
Kitzy...am vazut un patut frumos la Ikea...daca va aventurati pana in Ungaria puteti luam mai multe si hainite mai ieftine...ca sa va merite drumul
Gio...e super asa cu asigurarile
la anu' le mai inmultim si noi
la sfarsitul asta de saptamana ma duc pe la C&A sa vad cum stau lucrurile pe acolo
Aly o sa cercetez piata azi daca apuc sa ple in timp ultil de la servici
sorry uitasem ca mama ta sta deasupra...dar daca va faceti amandoua atunci e perfect!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Neata gagici!! Sunteti ok??
Pe mine ma omoara programul asta de munca fara nici un program... a sunat telefonu' aseara la ora 10 si m'am intors azi dimineata pe 4, prin urmare e 10 juma, abia facui ochi si tre sa plec iar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Ancuta-Maria

Neata gagici!! Sunteti ok??
Pe mine ma omoara programul asta de munca fara nici un program... a sunat telefonu' aseara la ora 10 si m'am intors azi dimineata pe 4, prin urmare e 10 juma, abia facui ochi si tre sa plec iar



bine ai venit in clubul celor cu program super-prelungit
in ce domeniul lucrezi?

eu cateodata am impresia ca doar un pat imi lipseste si ma mut aici cu totul...nu stiu de ce platesc chirie pt un loc in care doar dorm


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Eu am plecat! Mai am ceva facturi de rezolvat si iar la lucru

18+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

quote:
Originally posted by ooana

quote:
Originally posted by Ancuta-Maria

Neata gagici!! Sunteti ok??
Pe mine ma omoara programul asta de munca fara nici un program... a sunat telefonu' aseara la ora 10 si m'am intors azi dimineata pe 4, prin urmare e 10 juma, abia facui ochi si tre sa plec iar



bine ai venit in clubul celor cu program super-prelungit
in ce domeniul lucrezi?

eu cateodata am impresia ca doar un pat imi lipseste si ma mut aici cu totul...nu stiu de ce platesc chirie pt un loc in care doar dorm


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip





eu sunt interpret... si ma cheama ba la o politie, ba la un spital.. si inca ma minunez, dupa atata timp, cum puii mei vin atatia romani aici fara sa stie o boaba engleza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

gata!....
am refacut situatia aia...de e urma careia va spuneam aseara ca am avut un mini-shukar ...dar..deh..asa e cand esti "poliglot" si faci de toate pt toti...le mai si zapacesti..le mai pierzi..si uneori le arunci direct la tocatorul de hartii ...

vad ca ati dat-o pe asigurari ...saptamana viitoare ne bagam sinoi la asta "obligatorie"...ca pana ne-am hotarat noi...bine c anu am lasat-o pe mai incolo, sa ne bage ei unde vor...asa...o sa vreau si pt casa..iar pe aia facultativa..o las pt mai incolo...

ralule, baga tantum ca si mie mi-a ajutat...si ceai fierbinte de lamaie (nu cu...ci de...adik, apa fiarta si lamaie stoarsa...un fel de limonada fierbinte )...ca pe mine m-a ajutat, sa stii...
sanatate multa, pt bunicul tau!

oanuleee....taci cu c&a , ca te bat! ...

Gio, si eu vroiam wireless, da' pana ne-am hotarat...ne-am tot invartit si am luat net de la clicknet..si o kestie, care nush cum se keama...modem cred...sau ma rog...un "ceva" din care pleaca semanlul de net si care are 4 iesiri de retea..2 sutn ocupate de desktop + laptop..asa ca..mai pot primi 2 doritori .....e drept ca nu ma pot plimba cu klaptopul pe unde vreau dar...e haios cum stam amandoi la birou..unul lg altul, pe site-urile noastre...zici ca suntem la netcaffee ...si cand mai si vb pe mess...

Aly,


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ralu uitasem...insanatosire grabnica bunicului tau. sper ca nu e nimic grav.
Aly asa e cu asig., face si mama ta, si e ok.
Oana sa te uiti please de ceva costum de sky pt. baieti de 2 ani. eu pe site nu am gasit haine. dar cred ca perioada de reduceri incepe de la mijlocul lui ianuarie, ca peste tot in Europa.
asig. aia pt. fewmei insarcinate nu mai stiu cum era si cat cotizai, cert e ca da nasteai normal iti dadea o suma de bani, parca 10 mil., iar cu cezareana 15 sau 20mil. nu mai stiu exact.
Oricum dr. meu..a facut un contract. intre el si maternitate, asa ca iti da factura, bon, tot ce vrei. o nastere normala e 7 mil., cezareana 10 mil. din banii astia da si el la maternitate si plateste taxele. cica sa evita spagile, unele erau sume modice, altele prea mari. mie mi se pare ok asta, mai ales daca ai o asig. privata, cred ca se poate deconta.
Ancuta nasol cu orarul asta...dar e banoasa meseria asta. cel putin in |Italia te platea super bine, si la ora se plateste. si cum e plin de romani care fac tampenii....se castiga bani frumosi. dar nu ti-e frica sa nu te recunoasca pe strada si sa sara la tine?
Krelia si noi am avut modem de la UPC, stiu cum e. asa e si cu wireless-ul, tot cu modemul seamana, doar ca e legat la compul fix si cu laptopul ma plimb prin casa sau la vecini, daca e cazul. si merge super bine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput