Miresele anului 2006 (83)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly, deci in jur la 20...stiu ca trebuie si hartie, da cred ca nu e mare lucru
o sa vad io pe aici ce gasesc!
sa vad daca ma urnesc...ca am asa un chef sa vin acasa si sa lenevesc, sa ma odihnesc
daca mai imi amintesc ceva te mai bat la cap...

Gio...firma o plateste dar pt mine e totuna...ca doar tot din banii mei se plateste, a fost ca un bonus...puteam opta pentru bani daca chiar doream
noi cu asigurarile inca nu stam foarte bine, zic eu
trebuie sa ne facem asigurare la casa,nu e scumpa deloc si daca ai vre-un nebun deasupra e foarte indicata...pana si daca inunzi tu iti acopera pagubele
daca aflii ceva de asigurarea pt sa imi spui, ca sunt interesata...si mai vreau asigurare de pensie privata, ca nu ma pot lasa pe mana astora...nu sunt prea optimista cand ma gandesc la pensia pe care o sa o avem


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

am uitat de asigurarea care o avem pt masina
...si sa nu uit am vazut un Golf portocaliu...ca acu' mi-a atras atentia...arata mortal!!!
sigur o sa te prinda foarte bine culoarea


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'neata!
da' sa nu credeti ca abia acum m-am trezit... Am deja o ora de cand ma plimb prin casa, pana sa ma decid, in cele din urma, sa fac niste snitele din piept de pui, ca altceva nu stiu ce sa mai fac...
La noi nu mai este zapada, in schimb bate un vant rece si e asa frig....


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Eu cu Alin ne-am apucat de dimineata sa facem masuratori prin camera, vrem sa vindem coltarul extensibil pe care dormim si sa ne luam o saltea ( deocamdata ) si sa bagam si patutzul de bb si ne-au iesit numa bine calculele. Ne-am hotarat pt patut de lemn, eventual o sa punem si niste aparatori pe zabrele sa nu se loveasca, vreau unul cu 2 nivele la saltea, acuma ma uitam dupa carucioare, dar majoritatea au 10 kg sau peste si daca mai pui si bb iti rupe spatele
Am vazut si ceva mai usoare, dar sunt pt copii peste 6 luni. Grea decizie.....

18+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana pai daca gasesti acolo pe la 5-6-7 euro tava, ii ok. Hartiile alea nu pot costa o avere, da-le-ncolo ca totusi is niste hartii. Am tot vazut, dar n-am retinut cat costa si de cumparat n-am cumparat. Nu te mai omori si tu atata daca vii acasa, odihneste-te mai bine.
Gio foarte bine ca hibernezi. La noi erau -3 grade azi dimi, asta e, ce sa facem, e iarna.
Ralu la noi ieri a batut un vant, de te lua pe sus, si rece mai frate, nu gluma. Parca ma ustura si nasul cand respiram.

Asigurari... intr-adevar la noi mai prost la capitolul asta. Cu casa nu stiu ce asigurare ar merge, ca doar n-o sa ma apuc sa-mi dau in judecata parintii sau pe frate-meu in caz de ceva. Masina are full CASCO, costa ceva, dar e mai bine sa fii asigurat ca nu se stie. Amandoi avem pensii facultative, combinate cu asigurare de viata, adica avem beneficiar pe polita si in caz de deces primeste beneficiarul banii. La un moment dat ziceau astia ca vor reduce din impozit pana la 200 de euro daca ai pensie facultativa, sa vedem, ca daca-i asa, mai facem cate una. Asigurarea medicala (nu aia de la stat) inca nu mi se pare ca merita, is destul de scumpe si nu ofera mare lucru.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

da...am uitat si eu de Full Casco. pt. apartament nu a fost scumpa rau...am trecut pretul la toate electrodomesticele, parchet, geamuri, mobila, haine....si am platit vreo 200 euro/an parca, la generalli.
pensie privata? si Clau se gandea la asta...hmmmmm...
oricum e fain la asig. de viata ca o parte din bani se capitalizeaza, asa ca e super ok.

Oana tavi si hartii pt. diferite praji cumpara din Germania, gasesti ieftine si multe modele.
Kitzy patutul meu are 3 nivele. e super fain asa...cand a fost bb mic era sus de tot...acum e jos de tot. neaparat iti trebuie aparatori la patut, dar nu in prima faza, ci cand incepe sa se invarta sa se suceasca in pat.
carucioarele pt. bebei sunt mai grele, alea usoare sunt cele sport, pt. copii mai maricei, cam de la 9 luni in sus.
Aly si ce-i daca te inunda ai tai, eu as face oricum. noi am asigurat si in caz de incendiu, calamitati naturale, pene de curent. eu zic ca merita pt. banii aia. macar ai liniste.
Ralu spor la facut papica. si eu trebuie sa fac felul2, dar nu stiu ce. sa vad ce am prin casa, ca mi-e lene sa ies fara masina.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio cred ca un caruncior din ala imi rupe spatele daca se strica liftul, nush ce sa fac, oricum inca n-am testat piata, doar ma uitam pe net si mai am vreme sa ma hotarasc la carucior.

18+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Gio, noi diseara vom papa piure de cartofi cu snitelele facute acum si cu gogosari de la otet.

Mi s-a umflat gatul si ma ustura de nu mai pot. Nici macar nu pot sa mai inghit ceva. De azi-noapte am simtit ca ceva e in neregula. Iar dimineata, cand m-am trezit, eram "aranjata" deja. Deocamdata am trecut pe ceai fierbinte, da' sigur nu-mi trece doar cu atat.

Si tocmai am aflat mai devreme un pic ca bunicul imi este in spital :(


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Acuma mi-am dat seama ca majoritatea tavilor sunt importate, deci, probabil gasesti mai ieftine acolo si mai variate ca modele.

Gio trebuie studiata bine asigurarea, pentru ca daca ma inunda mama de ex, firma de asigurari o da pe ea in judecata pentru a recupera paguba si ce-am facut? Oricum, cica va fi obligatoriu sa asiguri casa, probabil o vom asigura impotriva dezastrelor naturale.
Ce avem noi este un fel de pensie/asigurare, de la AIG, suma de bani se strange si peste 20 de ani optezi cum vrei sa-i primesti, toti o data sau sub forma de 'rate' lunare. Bineinteles, primesti mai mult decat platesti. In caz de accidente sunt diverse grade de despagubire, in caz de moarte e o suma fixa. Mie mi s-a parut ok. Ce-i un pic mai nasol e ca nu poti plati lunar sau macar trimestrial, se plateste tot o data pe an si na, atunci cam ustura la buzunar.

Ralu sper ca nu-i foarte grav bunicul. Multa sanatate si lui si tie!

Kitzy bine ca v-au iesit masuratorile. In rest, eu nu ma pricep inca nici la patuturi de copii, nici la carucioare, dar o sa am sfatuitori buni pe cand ajung si eu la capitolul asta .


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly asig. de viata o platim de 2x/an, in iunie si dec. asa ca luna urmatoare va fi cam naspa...multe cheltuieli dar asta e.
da trebuie sa vezi cu asig. apartamentului. si-l asig. si mama ta si plateste di asig. ei.
Ralu nasol...ia Tantum verde spray sau pastile, sunt super bune si trece rapid.
Kitzy n-ai ce face cu carucioarele...asta e....sunt alea Quinny usoare de mori, dar si pretul usca buzunarele.la miniblu sunt. au si site.

vai cat e ora si eu tot in pijama. fug nitel la treaba.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput