Miresele anului 2006 (83)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

apai...je v-am pupat pe portfofel..cum se zice in cartier ...si sting lumina in partea mea, ca maine dimineata la prima ora am o inalniri scurti...scurtiii..da' ashe di enervanti, ca e din aia undi tre sa hi protocolar....si cu zambitu la purtator...

haidi pa si somn pufos ca mai e si maine o zi, vorba lui ..!




E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

noapte buna atunci!
cred ca dau si eu stingerea din partea asta de tara...
sa-ti mearga bine maine la intalniri... eu voi dormi atunci
cand ma trezesc, ma duc sa ma razboiesc cu madame de la asociatie...

a... sa nu uit... o cafeluta pentru Aly si ceiut pentru burtici! Restul... sa beti de la Alynutza, ca va face ea maine dimineata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

cauta-ma maine sa-ti dau 2 site-uri de pe care sa-ti dai jos torentii...(asta in cazul in car efolosestia sa ceva...daca esti pe hub-uri & stuff, nu te pot ajuta)....de pe care mi-am luat eu si serialul si piratii din caraibe si alea 2 filme romanesti (calif dream si 4 monts 3 weeks...) ...si deocamdata sunt in pana de idei......

quote:
Originally posted by ralnied1

si eu imi copiasem primele 2 sa le vad si nici astea nu mergeau bine... am renuntat pe moment, da' promit sa mai caut...


...gata, bey..mi-e somnn...du-te la culcare...huhureazo!!!!

ps...sa stingi lumina si sa-mi pui si mie un pahar cu apissa pe noptiera, bine?


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

quote:
Originally posted by krelia

breeee..io eram aia cu parjoalele ...ia te rog sa nu ne incurci, da?

onelu, nici eu nu le am cu skiatu'...io nici pe bicicleta nu stiu sa merg ..asa ca...cu skiurile..nici vorba...cu rolele ce ma mai dau...din ani in paste....dar in rest, pauza de adrenalina..

ralu, am, cum sa nu..da' io suspin si dupa ardeleanca mea.....

je tocmai am vazut 3 episoade din primul sezon de la Grey's Anatomy ...



1. mii de plecaciuni, pentru incurcatura... nu a fost cu intentie... da' vad ca a avut directie... lasa-ma ca dorm pe tastatura, nu ma baga in seama
2.eu nici cu mersul pe 2 picioare ale mele, proprii, nu le am cateodata... ce sa mai zic de altceva?
3.suspina tu dupa ardeleanca... ea deja doarme acum
4. si eu imi copiasem primele 2 sa le vad si nici astea nu mergeau bine... am renuntat pe moment, da' promit sa mai caut...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun





hop la apel
cum sa dorm?! nici vorba
am facut un dusulet, spalat cositele si am vizionat si un film
va spun somn usor si ne vedem maine...acelasi loc aceeasi ora

p.s. la mersul cu bicicleta stiu doar teoria, practica ma cam omoara


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by krelia

cauta-ma maine sa-ti dau 2 site-uri de pe care sa-ti dai jos torentii...(asta in cazul in car efolosestia sa ceva...daca esti pe hub-uri & stuff, nu te pot ajuta)....de pe care mi-am luat eu si serialul si piratii din caraibe si alea 2 filme romanesti (calif dream si 4 monts 3 weeks...) ...si deocamdata sunt in pana de idei......

quote:
Originally posted by ralnied1

si eu imi copiasem primele 2 sa le vad si nici astea nu mergeau bine... am renuntat pe moment, da' promit sa mai caut...


...gata, bey..mi-e somnn...du-te la culcare...huhureazo!!!!

ps...sa stingi lumina si sa-mi pui si mie un pahar cu apissa pe noptiera, bine?


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.



iuiiiii
asta il vreau si eu... 4 monts 3 weeks...
pana si nemtii m-au intrebat de el ca ruleaza aici in cinematografe

hai ca sting si io lumina ca altfel raman chioara maine dimineata...de nu ma mai ajuta nici cafeaua lui Aly
Pupici


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

am venit din urma... ca tot nu pot dormi...
vezi ca ti-am lasat pe noptiera, Kreliutz... :)
doar din retea mi-am adus filme pana acum...
da' pot incerca si dupa sfatul tau, ca nu-mi dauneaza grav sanatatii... decat, eventual, poate provoca dependenta...

4 saptamani???????????? si eu vreauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!

Onutza, nu dormeai? Am crezut ca deja visezi daca nu mai ziceai nimic...

Gata, plec sa pun in aplicare o noua tentativa de a adormi... poate-mi reuseste de data asta...

Vise placute!


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Multumesc pt incurajari fetelor, poate e cu noroc de data asta...
Am scapat si de durerea de cap...s'o fi plictisit si ea...
Gata si io cu munca, v'am pupat, somn usor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza vorbaretzelor! Mama da stiu ca v-a apucat limbaritza nu gluma . Ati bantuit toate pe-aici ca huhurezii si acuma ma lasati singura la cafea.
Ralu mersi de , pun acuma de una proaspata pentru restul lumii. Chiar aveam nevoie, desi nu m-am culcat prea tarziu, dar azi dimineata cand a sunat ceasul aveam impresia ca de-abia m-am culcat. Asa ca mai am putin si pe tastatura.
N-am avut ce face ieri, era musai sa pun la spalat si sa calc hainele spalate sambata. De obicei lunea e program de calcat. Numai papucii n-am reusit sa-i mai pun la loc, asta e, poate azi.
Oana eu am tavi de teflon si de obicei prajesc direct in ele, punandu-le direct pe flacara sus pe aragaz, dupa care adaug si restul ingredientelor si dau la cuptor. Asa e mai fain, ca se pastreaza aroma de bacon prajit.
Fain ca se pricepe Marius la pizza. Al meu barbatzel nu-i chiar asa breaz, adica ma ajuta prin bucatarie, dar nu se baga peste 'maestru' .
Vaz ca iar aveti probleme existentiale. De cand ma stiu m-am obisnuit sa scot ceas/inele/tot de pe degete si de la maini imediat ce intru in casa. Asta inseamna inclusiv verigheta. Nu mai vorbesc de dormit cu inele, ca mi se umfla degetele si nici macar nu-i sanatos. Si sotzul la fel, isi scoate ceasul si verigheta cand vine de la lucru. Maica-mea de cand o stiu face la fel, si au peste 30 de ani de casnicie. Deci, care-i problema? Cum n-am bagat in seama atatea tampenii si superstitii babesti la nunta, n-am de gand sa incep acum. Oricum, tin minte acum cativa ani ca ma miram de o colega care povestea ca si-a pierdut un inel in timp ce spala rufe, si ma tot gandeam 'cum saracie sa speli rufe cu inele pe degete?'.
Ancuta sa dea DD sa fie intr-un ceas bun de data asta. Ai grija de tine.
Kreliutz ai inviat? Spor la intalniri in dimineata asta si hai la povesti cand termini.

si o zi usoara!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Hallo! Coanelor! Pai se face asa ceva? Stati toata nopticica la barfa si cand apar si eu, va retrageti la somn?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

eu am venit, Aly!
'Neata!
Sunt fericita!
La 4 m-am uitat pe geam, era liniste si pace. La 6.30 ma trezeste sotul sa ma uit pe geam. Eram rupta de somn, nu am vazut nimic. Si imi zice: zapada, nu vezi? M-am trezit pe loc si timp de vreo ora am stat si am admirat zapada. Stiam ca nu va mai fi cand ma trezesc, asa ca am profitat. Era frumos, inca nu iesise lumea, nu circulasera masinile. Si totusi, acum inca mai este, nu s-a topit de tot. E prima zapada care se aseaza pe anul asta. Sper sa fie cat mai multe. Oricum, de pe Copou se vad venind niste nori de aia cu zapada... Trag sperante ca azi mai ninge...
Ma duc sa ma pregatesc de plecare.

Mergi la inceput