Miresele anului 2006 (83)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Deci a nins la Iasi? La noi fulguia teribil aseara, pe un vant turbat, bine macar ca ajunsesem amandoi acasa inainte sa inceapa vijelia. Dar nu s-a depus nici un strop. Ramane de vazut ce se intampla azi, ca au anuntat ninsoare.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

A nins, dar iti dai seama ca nu-mi ajunge doar atat... Sper sa mai vina fulgii pe la noi...
Gata, plec la munca! Spor la treaba!


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am stricat ultimii banuti. si tocmai l-am anuntat pe sot...musai sa produca altii.
am fost la dentist, in loc de o carie la canin a descoperit 2, erau cam adanci asa ca mi-a facut anestezie. am scapat si de astea...acum urmeaza..martia viitoare...scoaterea meselei de minte.
pe urma la manichiura...mi-am facut dintr-aia la cald la Perfect Nail, dar nu sunt prea multumita. tot mai bine ies la saloanele normale si manichiura clasica.
Mi-am luat o curea, nu am probat-o si nu ma cuprinde. asa ca e musai sa ma intorc in Mall.
si cam s-au dus banii mei....

wirelessul nu e facut, ca trebuie ceva cod de la RDS si aseara la 12 nu mai era nimeni la ei.asa ca deocamdata suntem cu o groaza de cablaraie in living.

Mobila ne-a ajuns de sambata, e la ei la sediu,...caci nu au montatoiri disponibili. si le-am zis sa nu imi trimita cutiile, sa pice ceva pe copil....caci la cat e de cuminte....
acum numai mobila de baie mai lipseste sa o comandam si perdelel in living.

revin....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

bai dar mult ati mai vorbit...de aseara incepand...
Eu verigheta o scot tot timpul. e cu diamante si nu vreau sa spal cu ea, s-au sa fac curat etc. o pun doar cand ies din casa, si de multe ori ies si fara ea, la agatat of course.
nu cred in superstitii... asa ca...nici nu le stiu pe toate.
Ralu ce fain ca e zapada la voi...la noi e soare si 3 grade.
Ancuta ma bucur ca ai scapat de durerea de cap...s-o fi plictisit saraca...
Aly, Oana si Krelia va , merg sa-mi adun de prin casa...ca iar o iau din loc.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio bine ca ti-a facut anestezie si ai scapat de cariutze. Lasa ca scapi si de maseaua de minte.
Ce mobila v-ati luat? Noi am fost sambata sa ne uitam de o canapea (vreau sa mobilez biroul si musai o canapea extensibila la nevoie pentru musafiri) si culmea ca am gasit ceva sa-mi placa, si stofa si aveau si pe stoc si n-a vrut sotzul s-o comandam, cica sa ne mai uitam si-n alta parte. Nu cred ca mai prinde el asa 'determinare' din partea mea, ca de obicei sunt super extra nehotarata. Parca vad ca nu gasit altceva in alta parte si pe cand m-oi duce s-o comand n-or mai avea stofa aia pe stoc si uite-asa.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

pai mobila de hol, masunta de living si un corp la bucatarie. ca sa ascundem centrala si tavaraiele.
am vb. acum cu tipa de la mobila....daca nu vin maine sau poimaine montatorii, sapt. cealalat sigur. doamne ajuta!!!
acum chiar ca plec.
spor la cautat mobila Alina. ai fost super decisa, pacat ca nu a vrut si al tau. noi am luat tot de la italienii care ne-au mobilat tot ap. ca sa fie la fel...

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mersi Gio sa va stapaniti si voi mobila noua sanatosi. Mai mult la canapea am nevoie de succes, mobila o facem la comanda. Numai ca m-am decis asa repede, inclusiv la culoarea mobilei, pentru ca tare mi-a cazut cu tronc stofa respectiva si cumva am fost dezamagita ca sotzul n-a vrut sa o comandam. Pe de-o parte il inteleg, ca voia sa vorbim prima data cu tipul care ne face mobila, ca sa nu fim pusi in situatia de a face totul dupa canapea pe urma. Insa pe de alta parte am mai trecut prin asta anul trecut, cand ne-am mobilat sufrageria am umblat de m-am urat dupa canapea si fotolii in sufragerie si tot la Elvila am gasit cea mai buna varianta, iar la stofe nu mai spun, ca n-am vazut nicaieri mai variate decat la ei (mai frumoase am vazut si-n alta parte dar nu le aveau pe stoc si nici nu stiau daca vor avea vreodata, cred ca le adusesera de ochii lumii, nu stiu) si de aia cumva ma apucase disperarea pe moment ca aveam o senzatie de 'deja vu'. Bine macar ca de data asta chiar nu ne grabim, desi e clar ca omul cu mobila ne va spune sa luam prima data canapeaua (asa a fost si la sufragerie).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Vai da vorbaretze mai sunteti
Gio ieri a fost nashpa la lucru ca toti pacientii erau gramada acolo si imi puneau mie nervii pe bigudiuri, plus ca nici nu m-am simtit bine, dar bine ca azi a fost mai lejer.
Ralu trimite-ne si noua niste fulgi, te rog.....
Ancuta iti tin pumnii sa fie bine de data asta. Iei ceva de sustinere?
Ti-ai facut analize sa vezi de ce le-ai pierdut pe celelalte? Eu cred ca de data asta va fi bine. Eu pe prima am pierdut-o la 5 saptamani, si la a doua abia la 9-10 saptamani le-am anuntat pe fete ca-s
Ralu no-spa eu stiu ca se ia la dureri, dar deocmandata nu am asa dureri de spate incat sa recurg la asa ceva.
Oana, Kreliutz, Aly
In privinta de superstitiilor, eu n-am asa ceva, verigheta o scot de pe mana doar daca fac aluaturi, altfel nu, si nu din cauza de superstitii, doar pt ca nu ma derenjeaza cu nimic s-o tin pe deget. Oricum mai incolo va trebui s-o scot, ca altfel o sa ajung cu ea la taiat cand o sa ma umflu toata.

18+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

din pacate sufar de Lupus, si, desi este in remisie, ma incapatanez sa fac bebe fara tratament, pt ca imi este teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Pai de ce nu te tratezi, fetitza? Mai bine sa suferi decat sa tratezi?

Fetele, si ne auzim maine. Sper sa nu mai stati toata noaptea la taclale si pe cand apar si eu dispareti toate prin paticuri la somnic, ca ma supar rau de tot.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput