Miresele anului 2006 (83)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

stii ce zic io...numai asta sa fie problema ca le dam jos, si inseamna ca suntem fericite daca alte probleme nu sunt...

pai azi ar fi a 3-a zi...de dureri nu mai zic...si naspa ca nu poti manca, am baut la ceaiuri si suc...si am mancat orez pe care mai mult l-am inghitit

deci pana la urma Mosu'(Niculae) mai aduce si la altii cate ceva consistent inafara de dulciuri
frumos cadou...acu trebuie doar sa va apucati de vorbarie pe net

da Ralu pe unde s-o fi ascuns ca de obicei acum e tura ei aici


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

pai da...asa ma gandeam si eu....ca gurile satului..oricum sunt pline de superstitii....dar sa nu le dam curs

mda, stiu cum e...mie-mi pica din gura si supa pe care ma chinuiam s-o pap...parca eram copil tembel...tare urat....brr..doamne fereste de asa ceva in realitate...nashpa...bine ca trece.....sper ca tu ai fost mai dura cand te-au luat durerile, ca sora ta aici de fata nu fu.......asa ca, te inteleg perfect...dar, las ca tece, important e sa nu dai cu periuta de dinti ceva vreme dupa ce iti ies firele, ca sa aiba timp sa se vindece frumos locul operatiei ..

eh, Mosu' mai scapa cate o oportunitate din ast..cand mai face cate un ciubuc, cand mai castiga niste extra money..cand mai are un surplus la ciorapel, pe care e dispus sa-l imparta cu altii ....in rest..el e mai mult cu dulcele.....grosu', tot de la frate-su Craciun, vine...

pai...ca sa ne apuce vorbaraia pe net..tre sa avem si cu cine ..ori daca lumea nu prea mai intra.......

cine stie pe unde umbla ardeiashu' nostru....

quote:
Originally posted by ooana

stii ce zic io...numai asta sa fie problema ca le dam jos, si inseamna ca suntem fericite daca alte probleme nu sunt...

pai azi ar fi a 3-a zi...de dureri nu mai zic...si naspa ca nu poti manca, am baut la ceaiuri si suc...si am mancat orez pe care mai mult l-am inghitit

deci pana la urma Mosu'(Niculae) mai aduce si la altii cate ceva consistent inafara de dulciuri
frumos cadou...acu trebuie doar sa va apucati de vorbarie pe net

da Ralu pe unde s-o fi ascuns ca de obicei acum e tura ei aici



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana

Ralu...mi-am adus aminte de unde ai luat tu bradutul dar noi nu avem in Mures Carrefour
o sa iti povestesc...ca sigur umblam de ne sar capacele



pai... incearca la Selgros atunci. De asta aveti, ca nu mai stiu?...
Erau un pic mai scumpi, da' daca vrei sa-ti iei, cauti tu in pusculita sigur... Si la Metro am auzit ca sunt brazi frumosi... Sper sa rezolvati repede...



quote:
Originally posted by ooana
cu RDS(cablu, tel si net), interfon, gaz...iti vine sa strangi de gat pe careva ...mai bine sa nu te enervezi ca nu rezolvi nimic


pai eu mult nu mai am pana sa strang de gat pe cineva... sincer...
si nu doar cu astia, ci cu toti din Romania. De parca nu pe banii mei ar face.


quote:
Originally posted by ooana
referitor la prieteni, merci de sfat ...si io ma gandeam...dar daca sotul meu drag vrea sa faca personal pizza nu pot sa il impiedic...io ma bucur ca am scapat si am ramas cu rubedeniile



Adica... Marius face pizza??? Suna interesant. Eu credeam ca n-am inteles bine. Atunci... cred ca ma inscriu si eu pe lista... deci vin si eu vineri seara!

quote:
Originally posted by ooana
referitor la filme..ai vazut Ratatouille? e mortal
ieri am vazut Cougar Club...e o comedie usoara


l-am avut pe calculator, dar se vedea prost si am renuntat. Inca nu am gasit o varianta care sa-mi convina. Dar secvente am tot vazut si stiu ca e super... Mai caut... Voi cauta zilele astea si Cougar Club despre care ai zis tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:


Kreliuz cand am terminat mi-au dat lacrimile de usurare ca a trecut..si dupa m-am bucurat ca nu ma vede nimeni ca-mi cade mancarea din gura
la mine asta e a doua...si sper ultima in viata asta
ca la prima D-na Doctor nu a curatat locul in totalitate...si uite asa infectia tot acolo...si acum dupa 9 ani am mai facut operatia asta inca o data...ca imi venea sa o caut si sa ii dau in cap proastei!

da io v-as mai intreba ceva voi schiati?
ca io de tare de mult imi doresc...da pentru asta trebe si banuti, ba costum, ba schiuri etc...scump hobby
si de asta pana acum m-am rezumat la sanie si patinoar

da acuma cred ca a venit momentul sa fac niste demersuri...si ma gandeam ca Mosu' anu asta sa ne aduca costume de schi...schiuri le-om inchiria...si om mai vedea noi cand si unde?
important e sa facem un pas

daca cumva aveti experienta, ca io n-am poate imi ziceti si mie cate ceva (Gio stiu ca tu deja mi-ai spus ca numa Marco schiaza la voi in familie)


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
da Ralu pe unde s-o fi ascuns ca de obicei acum e tura ei aici[/font=Comic Sans MS][/navy]



uite-ma!
Cand ma cautai tu, eu mancam pizza... ca atat s-a vorbit pe aici, incat m-a apucat pofta... Vreti si voi?
Si inainte... spalasem puloverele despre care ziceam dimineata, ca nu am mai reusit atunci.


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

oooo Ralu bun bunut...da fata nu poate manca...oricum mersi ca ai vrut sa imparti cu mine!

poti veni vineri la pizza...esti binevenita
Io cand l-am cunoscut pe sotul meu stia sa gateasca un singur lucru pizza...de atunci si-a mai dezvoltat talentul, da pizza ramane marea lui dragoste

si chiar ii place sa gateasca, sta cuminte langa aragaz, urmareste ce faci, invata...mai combina el cate ceva...si gateste, un fel de hobby...care se practica la sfarsit de saptamana!

la noi e pacat...ca talent avem amandoi...da cu timpul stam mai prost


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia
pai...ca sa ne apuce vorbaraia pe net..tre sa avem si cu cine ..ori daca lumea nu prea mai intra.......

cine stie pe unde umbla ardeiashu' nostru....[/font=Comic Sans MS][/purple]



pai si nu ai cu cine sa vorbeste, domnita?
eu-s aia cu arsul si cu iashu'?


Apropos de verighete... Am auzit si eu ca nu se scot... Dar revenim la vechea problema legata de superstitii... Mai aveam noi de astea pe cap inainte de nunti, va amintiti?
Eu port doar verigheta si inelul de logodna. Nu stiu exact ce zice superstitia, dar oricum nu cred in ea. Eu pot dormi cu verigheta si inelul pe degete, n-am probleme... Le scot numai cand spal cu inalbitor, cand fac parjolute cum zicea si Oana, cand curat cu Cilit sau chestii de astea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Oana, cu schiatul chiar sunt paralela, deci... n-am ce-ti zice... Nu stiu nimic din domeniu.
Deci ne-am inteles, vineri vin la Mures... Imi amintesc ca in 2005, cand am fost eu la Cluj, eram cu al meu sotior si vorbeam despre tine, ca ce aproape esti, da' ca ce toanta am fost ca nu ti-am cerut un numar de telefon. Si el zicea ca sa cautam un internet-cafe, sa intru pe forum si sa te intreb numarul...

Dar cu Gio, desi am avut numarul, n-am reusit sa ma vad vara asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

breeee..io eram aia cu parjoalele ...ia te rog sa nu ne incurci, da?

onelu, nici eu nu le am cu skiatu'...io nici pe bicicleta nu stiu sa merg ..asa ca...cu skiurile..nici vorba...cu rolele ce ma mai dau...din ani in paste....dar in rest, pauza de adrenalina..

ralu, am, cum sa nu..da' io suspin si dupa ardeleanca mea.....

je tocmai am vazut 3 episoade din primul sezon de la Grey's Anatomy ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by krelia

breeee..io eram aia cu parjoalele ...ia te rog sa nu ne incurci, da?

onelu, nici eu nu le am cu skiatu'...io nici pe bicicleta nu stiu sa merg ..asa ca...cu skiurile..nici vorba...cu rolele ce ma mai dau...din ani in paste....dar in rest, pauza de adrenalina..

ralu, am, cum sa nu..da' io suspin si dupa ardeleanca mea.....

je tocmai am vazut 3 episoade din primul sezon de la Grey's Anatomy ...



1. mii de plecaciuni, pentru incurcatura... nu a fost cu intentie... da' vad ca a avut directie... lasa-ma ca dorm pe tastatura, nu ma baga in seama
2.eu nici cu mersul pe 2 picioare ale mele, proprii, nu le am cateodata... ce sa mai zic de altceva?
3.suspina tu dupa ardeleanca... ea deja doarme acum
4. si eu imi copiasem primele 2 sa le vad si nici astea nu mergeau bine... am renuntat pe moment, da' promit sa mai caut...


Foto Ralu
www.youtube.com/watch?v=5Ou0GL1AEzk" target="_blank">Colind pentru parinti
www.youtube.com/watch?v=xAgN6n2Pvns&NR=1" target="_blank">E noaptea de Craciun

Mergi la inceput