Miresele anului 2006 (83)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Ancuta-Maria

nu iau pt ca sunt insarcinata in 7 saptamani. Incerc cu ceai.
Nu trec la odisee pt ca am pierdut 3 sarcini pana acum pana in 3 luni...



...sa fie intr-un ceas bun!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ancuta doamne ajuta!!! Kitzy dupa ce a pierdut o sarcina, ne=a zis ca e cand avea vreo 10 sapt. cred. DD te ajuta si va fi bine de data asta.
Oana ma bucur ca ai rezolvat, e mai bine cu pizza, la atatea persoane, plus ca urmatoarele 2 zile sunt pline de musafiri...chiar daca sunt de/ai casei, cum se zice.
Kitzy de ce ai avut o zi horror? pacienti multi? sau nu te-ai simtit bine?
Aly spor la treburi...cred ca le-ai terminat pana acum.

eu am fugit la posta ca am primit aviz...si binenteles ca era comanda de laredoute, care are deja mai bine de o luna de cand am comandat-o. nu mai conteaza....bine ca ajuns.
la gradi m-am dus dupa marco si ei se sarbatoreau...a fost ziua unei fetite din grupa lui, asa ca am papat si eu praji.Marco nu a mancat tortul, dar a ciocnit la greu cu prietenul lui Luca, spre amuzamentul tuturor. asta e opera lui Clau, caci el l-a invatat sa dea cioc cu paharele.

ne auzim pe maine...dar pe la pranz..caci voi fi la dentist si mani...si ceva cumparaturi, sa vedem ce gasesc.
si o seara placuta.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Giova

Ralu pai ce facusi asa de tarziu? eu m-am uitat la un film. si dim. la ora 8 m-a trezit marco zicand: mami apte(mami lapte).imi venea sa-i zic sa doarnma iar, dar s-a pus pe .ii era foame copilului.


imi era tare rau si nu puteam adormi, asa ca am umblat de bezmetica pe net, prin casa... nimic important... Mi-am mai copiat un film sa vad... nu stiu cand... Chestii de astea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by ooana
Ralu, poti sa razi..acu cand merg acasa target-ul e brad de craciun...parca vad ca iar umblam de ne zapacim pana gasim ceva sa ne placa[/font=Comic Sans MS][/navy]



nu rad, Oana, ca stiu cat am suferit eu ca nu gaseam...
acum m-am linistit...
eu l-am luat de la Carrefour pana la urma... La Selgros erau faini, dar scumpi. De pe acolo mi-am luat niste ornamente...


Si eu-s cu RDS-ul. E-adevarat ca mi-au cam tocat zilele cand sa ne puna netul si cablul si telefonul, dar intr-un final... s-a rezolvat si, slava Domnului, in comparatie cu multi altii, nu ma pot plange de calitatea serviciilor. Netul e OK, telefonul mi-a functionat tot timpul, iar la tv e foarte bun semnalul. In schimb am avut probleme cu facturile lor, ca nu ajungeau niciodata. Vreo 2-3 luni am platit dupa ureche... Acum, de vreo 3 luni, vad ca ajung in jurul datei de 10 a fiecarei luni. Sper sa nu se schimbe

Iar cu interfonul e o intreaga poveste si abia acum 15 minute m-am certat cu dobitocul pentru care s-a invoit si sotul de la munca sa il astepte. Si ala a venit abia acum, cand, in mod normal, trebuia sa plece, si a zis ca doar el nu se mai poate apuca de gaurit la ora asta. Si cand l-am intrebat de ce nu a venit la ora 17, cum s-a spus, a zis ca el era aici. Zic cum poti sa afirmi ca erai aici, cand nimeni nu te-a vazut dintre vecini... Un betivan, ce sa mai discut... Ca m-am enervat de nu mai pot. Si ma ia el pe mine la intrebari (ca de fapt, nesimtirea lui m-a scos din sarite, la fel cum am patit cu cei de la Gaz) ca cine m-a pus sa il astept... Imi venea sa ii fac vant printre balustrade.

la intalnirea cu prietenii, eu ma gandeam sa faci comanda la pizza, iei o bere, niste alune acolo si ai rezolvat rapid...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Ancuta, bun venit la noi! Ai grija de tine si de bebe!
Sper ca intre timp ai scapat si de durerea de cap...

Kitzy... parca no-spa ziceau fetele ca se ia cand te doare spatele... ori stiu eu aiurea? Oricum, cel mai bine intrebi medicul si gata. In rest, ce mai zice bebe?

Gio, tinem pumnii pe maine la stomato si sper sa nu suferi prea mult. Spor la cumparaturi!

Alina, da' ce-i cu harnicia asta pe tine??? Iti trimit si de la mine ceva de facut? Ca eu n-am rezolvat mai nimic azi asteptand pe cei cu interfonul... Nici macar lumina si intretinerea n-am platit...


Kreliutz???????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Ralu...mi-am adus aminte de unde ai luat tu bradutul dar noi nu avem in Mures Carrefour
o sa iti povestesc...ca sigur umblam de ne sar capacele

cu RDS(cablu, tel si net), interfon, gaz...iti vine sa strangi de gat pe careva ...mai bine sa nu te enervezi ca nu rezolvi nimic

referitor la prieteni, merci de sfat ...si io ma gandeam...dar daca sotul meu drag vrea sa faca personal pizza nu pot sa il impiedic...io ma bucur ca am scapat si am ramas cu rubedeniile

referitor la filme..ai vazut Ratatouille? e mortal
ieri am vazut Cougar Club...e o comedie usoara


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

la datorie!

...dupa o saptamana de relash....zi plina, agitata...cu treburi multe...cu zapaceli.........

oana, imi pare rau pt falcutza ta ..stiu cum e...ca si eu a trecut pe acolo...nu ai ce sa faci, pana nu se dezumfla..o sa cam fi veveritza

in wee care vine s-ar putea sa mergem la munte..sa vedem ce spun si prietenii nostri...
in rest, aici a plouat astazi, a fost urat...

pupici la fete si la burtici!

noutati...hm...miercuri vine mijlocolae in avans..sa ne aduca cat eun webcam pt amandoi ..si dulcinele probabil ca ne va aduce atunci, cand e ziua lui ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

off topic....(sau nu ) .... voi va scoateti verigheta cand faceti treaba, cand faceti baissa...cand dormiti...etc.???

...mi-am adus aminte ca imi zicea anu' trecut soacra-mea ca verigheta nu se scoate si eu i-am spus..eh cum sa nu o scot, cand ma spal pe maini sau cand fac chiftele ...sau cand..dorm..ca eu nu pot dormi cu inele in degete.....si acum, citeam in alta parte cum spunea cineva ca "verigheta nu se scoate".....si ma gandesc...de ce??? ...sau..ce are daca o scoti??


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kreliuz deci te simti mai bine, ma bucur..un pupic de la veverita (acu sunt mai normala..sper ca maine sa ma intorc la munca)

a tot citit si eu ca verigheta nu se scoate...io una cum intru in casa imi dau jos ceasul, verigheta si inelul...acu nu cred ca si asta e de rau
superstitii....
cei care lucreaza in constructii ce sa faca? sau medicii? ca aia vor nu vor trebuie sa o dea jos


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

pe mine m-a tinut cu falca umflata vreo 3 zile..de dureri, nu mai zic..ca stii si tu ......firele, s-ar pute sa-ti cada chiar singure...ca si mie imi stabilise zi in care sama duc sa mi le scoata..insa cand m-am dus, pt altceva, din intamplare in aceasi zi, nu a mai avu tce sa scoata, ca se retrasesera ele [:]...

cu verigheta & inelul & ceasul..sa stii ca si eu fac la fel...a devenit automatism...de multa vreme..dinaintea maritisului....asa ca....nu poate fi vorba ca prin datul verighetei jos ma descatusez de statutul de femeie maritata ....ci, pur si simplu....simt nevoia de maini si degete libere..cu toate ca ma mai trezesc frecandu-mi degetele inelare cu cele mari ...

quote:
Originally posted by ooana

Kreliuz deci te simti mai bine, ma bucur..un pupic de la veverita (acu sunt mai normala..sper ca maine sa ma intorc la munca)

a tot citit si eu ca verigheta nu se scoate...io una cum intru in casa imi dau jos ceasul, verigheta si inelul...acu nu cred ca si asta e de rau
superstitii....
cei care lucreaza in constructii ce sa faca? sau medicii? ca aia vor nu vor trebuie sa o dea jos


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip





E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput