Miresele anului 2006 (83)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly, nici vorba de ceva asa complicat...ardeii cu branza ii stiu, ne plac foarte mult
ma gandeam la spaghete, pizza...

ca dupa aia o sa ma eu ocazia sa fac aperitive, feluri principale si deserturi
...plus ca de Craciun cumnata cu sotul, soacra, bunicii, mama, fatele meu...toti vin la noi ca ei ne-au invitat pe la ei...dar eu am zis ca merg acasa si nu merg nicaieri, vreau sa stau acasa si cine vrea sa ne viziteze e bine venit...acu o sa avem musafiri pe toata perioada...ca pt ei nu are rost sa vina de la Bucuresti daca nu stau macar 5 zile

dar puiul cu bacon arata super(ai scris pe undeva reteta?la alt topic?)...si daca zici ca e usor de gatit ramane ca si idee si cu niste cartofiori si muraturi...e bine
iti dai seama ca nici cuptorul nu l-am incercat inca
iar praji...poate fac Cheese cake cremos...si daca iese bun nu mai dau la nimenea...glumesc si io

Ralu, poti sa razi..acu cand merg acasa target-ul e brad de craciun...parca vad ca iar umblam de ne zapacim pana gasim ceva sa ne placa


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana eu in locul tau as comanda pizza si am terminat povestea.
ai timp de craciun sa-ti pui in valoare talentele, daca tot va fi plin de musafiri la tine.

pe mine m-a apucat stersul mobilei de bucatarie....zici ca maine e Craciunul....si mai am de facut si ciorbitza de pui a la grec. asta o voi face, dupa ce aduc strumful de la gradi.

eu ma voi relaxa de Craciun...suntem musafiri la ai nostri, asa ca nu fac nimic.

maine si eu la dentist si pe urma la mani. e reducere de 30% la Perfect nail in mall intre anumite ore si nu pot rata. sa vedem cat de profesionisti sunt....poate imi pun iar unghii cu gel de sarbatori....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Giova

Oana eu in locul tau as comanda pizza si am terminat povestea.
ai timp de craciun sa-ti pui in valoare talentele, daca tot va fi plin de musafiri la tine.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



nu e rea ideea ...ca imi e groaza sa hranesc 10 pers
daca ma mai gandesc de doua ori
si pentru noi 2 si maica-mea ma bag la pui cu bacon...iar praji cu branza e musai ca salivez de mult la pozele lui Aly

cum sunt unghiutele cu gel? eu nu mi-am facut niciodata?


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana eu fac si pizza in casa, insa pentru 10 persoane mai greu, nu poti coace decat o tava o data si pentru atatia oameni tot trebuie sa faci macar 2 tavi. Deci, mai bine o comanzi, cum ti-a sugerat Gio. Daca vrei paste, am cateva retete: carbonara, bologneze, siciliene, tortelinii cu sos alb, cu ton, clasice (sunca, ciuperci si sos de rosii), cu piept de pui si sos alb. Anul trecut de ziua sotzului am facut un fel de seara 'italiana' am servit vreo 3 feluri de paste, sosurile nu-s chiar asa greu de facut (tot cam pentru 10 persoane). Deci, daca te tenteaza ceva, go ahead, intreaba.
Puiul cu bacon l-am facut asa: bucati de pui (piept sau pulpe dezosate) condimentate cu sare, piper, nucsoara, boia, busuioc, le-am invelit intr-o felie de bacon si le-am prins cu o scobitoare. Le-am rumenit nitezel in tava pe aragaz cu ulei de masline, dupa care am pus cartofii (eventual le scoti si le pui din nou dupa aia, ca trebuie sa fie deasupra) si ciupercile felii, sare, piper, nucsoara, boia (poti pune putin rozmarin sau usturoi, merg foarte foarte bine), putina apa, folie de aluminiu deasupra si la cuptor. Le mai intorc putin cam la 15 minute (de vreo 2 ori) apoi scot folia de tot si las un pic sa se si rumeneasca si sa se scada apa de tot. Nu-i mare filosofie.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am sosit si eu acasa de la worky si de la piata, am avut o zi horror rau de tot, am crezut ca nu mai scap vie de acolo
Acuma mi-am facut si eu ceva de papa, doar ca mai trebuie s-o las la racit.
Voi ce mai faceti?
Anca bine-ai venit!

18+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy sa ai pofta (dupa ce ti se raceste)!
Fetele, ne mai auzim maine, ca eu plec mintenash. Ma astepta o tura de si calcat. Papa mai am, trebuie doar s-o incalzesc. Si poate ma mobilizez sa pun si pantofii in dulap la iernat, ca deocamdata stau inghesuiti cu botinele in dulapul de pe hol.
Seara faina va doresc!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...am vorbit cu Marius
...m-am lamurit de numa

vineri prietenii ii rezolvam cu pizza...aici Marius e bucatarul sef inca din facultate...mi-am luat o grija de pe cap

sambata la amiaza vin bunicii si mama...aici trebe meniu complet (aperitiv, supa/ciorba, fel principal si desert)

si sambata seara vin nasii...doar un fel principal si desert

Aly, puiul cu bacon l-ai condimentat si prajit prima data putin intr-o tigaie si apoi l-ai pus in tava la cupor?



You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.



Noi 2...
www.flickr.com/photos/10138152@N02/sets/" target="_blank">...si o clipa din viata noastra!

www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

eu nu scap de durerea de cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ai luat ceva contra durerii?
Pe mine ma chinuie de cateva zile durerile de spate....nashpa.

18+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

nu iau pt ca sunt insarcinata in 7 saptamani. Incerc cu ceai.
Nu trec la odisee pt ca am pierdut 3 sarcini pana acum pana in 3 luni...

Mergi la inceput