Ce test de sarcina?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Multumesc pentru incurajari.Inca nu fac testul, cel putin nu azi.M-am ambitionat sa nu-l fac.Poate maine....Oricum il fac degeaba.Sanii mei trec prin niste schimbari :ba sunt mai incordati ba se inmoaie si altceva nu am nici un semn...Ma gandesc ca mintea mea ii face se schimba in asa hal.
Va pup pe toate, fericitelor...

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Am venit si "io" la voi..ca am emotii si nu mai pot de nerabdare si abia mai trece timpul. Eu sunt in Z24, de vreo saptamana si ceva am tot felul de simptome: greturi- la ordinea diminetilor:))-, mi-e somn de rup pamantul, balonata,ieri am avut niste dureri surde ca la menstruatie, dar nu mi-a venit nimic (era si culmea),azi sunt ok dar nodul in gat persista. Sanii stau fix asa, ridicati nu stiu cum sa spun, dar nu ma dor. M-au intepat saptamana trecuta prin laterale. Sambata am facut un test, unul ieftin, si nu stiu daca din dorinta mea de a avea bebe am "intuit" mai mult o a doua liniuta, cert e ca am vazut "CEva" :) Azi am facut din nou testul, nu se mai vedea nimic, dar cred ca l-am stricat pentru ca am deschis testul sambata si l-am lasat asa pana azi cand l-am folosit. Oare am vreo sansa? Mi-e si teama sa mai sper. Am facut si beta HCG-ul ala, raspunsul il am pe vineri, dar asistenta mi-a zis sza nu ma bazez pe el. Eu stiam ca e bun si ca iti poate da un raspuns cu certitudine. Voi ce spuneti? Off..sunt asa nerabdatoare...parca stau pe ace!Va pup! Felicitari celor ce vor deveni mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim2006 spune:

Ma alatur si eu grupului vostru, cu "minunea" mea....caci in mod sigur este un miracol. Vin dupa 2 sarcini pierdute in 2002 si 2005, de atunci nici o sarcina, si surpriza luna aceasta se pare ca a aparut un bebe mic, fara nici un fel de tratament, si nimic altceva, decat poate dorinta si ajutorul lui Dumnezeu. Pt.ca anul trecut am urmat un tratament pt a ramane insarcinata, si nimic. Eu am facut testul Ozone, seara, si a 2 a liniuta a aparut mai pala, iar a doua zi am facut un BArza gold,si au iesit 2 liniute fffff clare. Bineinteles, dupa cum v-am spus, nici macar nu visam la asa ceva, a fost o maaaaaare surpriza.
mult asteptat a aparut, asa ca nu va pierdeti niciodata speranta... a venit si la noi.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

justme25, din cate stiu eu testul nu e voie sa il desfaci pana in momentul in care il folosesti. Daca nu ai rabdare pana vineri poti incerca testele incercate de noi:sure chack (9 lei) si ozone(7 lei), parca zicea cineva ca si barza e f bun.
Asteptam vesti.


Ada 4+ mamica de baietel (25.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Draga Ada, de nerabdare asta seara mi am mai facut un test. Le am studiat atenta pe amandoua: de azi- dimineata si de asta seara. Concluzia: a doua linie,in primul caz este de un roz pal, greu vizibila, in al doilea caz aproape incolora, dar e acolo. Nu stiu ce sa spun. Tot sper sa fie BB!Nu cred ca privirea m a inselat atat de tare, dar in acelasi timp, mi e si teama sa nu mi fac sperante desarte. Voi ce ziceti?Am luat o pe aratura rau? Poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Daca a aparut liniuta, in cazul asta cred ca esti insarcinata.
Te felicit si sa te bucuri de burtica.
O sa va mai scriu acum fug ca imi e tare rau.

Felicitari inca odata si sarcina usoara.

Ada 4+ mamica de baietel (25.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

felicitari sim2006, iti doresc sa fi o mamica fericita
Uite cum ne adunam din ce in ce mai multe.........

Ada 4+ mamica de baietel (25.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Felicitari sim2006!!!Eu inca sunt in expectativa, dar sperantele sunt mari!!!Va tin la curent! Sambata voi mai face un test. Voi deveni clienta fidela farmaciei din cartier!Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinutza75 spune:

Buna feletor, Sim2006 felicitari si sper sa ai o sarcina usoara si fara probleme si un bb sanatos.
Ali asteptam semn si de la tine, dar te inteleg cand zici ca te ambitionezi sa mai astepti, asa am zis si eu , mai astept sa vad ce si cum, mi-e frica de rezultat.
Ada si-mi pare rau ca te simti rau, speram sa putem vorbi pe mess.

toate fetele si bb !!!

Dorina si pitica terorista (Denisa )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Ce bine ca ne-ai scris dorinutza, chiar acum am vrut sa iti scriu un PM dar vad ca nu iti este activat.
Nu te-am trecut inca la lista de priteni sa vb pe mess pt oricum inca nu pot sa stau mai mult de 3-4 minute la calc ca sa vb mai mult si nu am putea purta o conversatie, nici macar nu deschid messul sa nu supar pe cineva.Incerc sa te trec acum dar sa ai rabdare cu mine ca merge mai greu din cauza starii de rau si nici juniorul nu ma ajuta deloc.

Ada 4+ mamica de baietel (25.06.2006)

Mergi la inceput