Ce test de sarcina?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Ali se pare ca e o luna norocoasa, eu sper ca o sa primesti si tu un cadou frumos de mos Nicolae..........oarecum presimt asta mai ales ca ai scris mai devreme ca totul a fost ok luna asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinutza75 spune:

Buna fetele, Ada , nu stiu ce sa mai cred.Ieri am fost la cumparaturi si mai aveam putin si varsam in plin centru comercial.Ma faceam de tot concursul, ce mai.Am inceput de dimineata cu ameteli si stari de voma, azi nu m-am dat jos din pat pana pe la 10, as fi dormit intruna.Am bagat ceva curatenie si am facut mancare si deja sunt obosita moarta si mi se inchid ochii.Dar nu am norocul sa dorm, am lectii de facut cu pitica.Pupici fetele si sper sa va simtiti bine, iar noi cele cu titlul de "aspirante" poate da norocul si peste noi.Macar asa sa simtim si noi ca vine mosul, nu?

Pupici la toate fetele si bb aferenti.

Dorina si pitica terorista (Denisa )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Dorinutza, ai aceleasi simtome ca si mine........, eu cred ca esti insarcinata..........nu a trecut inca o saptamana ca sa repeti testul?Poate vine mosul pe la tine mai repede decat crezi

Iti dai seama ce bine ar fi sa fim gravide deodata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

ma alatur voua!!! inca nu mi-a intarziat dar am facut 2 teste ..numai ca mi-au iesit negative pe 1 ar fi prima zi de intarziere.. ce bine ar fi sa-i fac un cadou frumos sotului meu ca acusa e ziua lui. Anul trecut am folosit dr sigur si mi-a iesit testul pozitiv cu vreo saptamana inainte de intarziere..si a fost corect.. Nu mai gasesc in farmacii testul asta dr Sigur.. Am emotii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

krishu, mai stai vre-o 2 zile si incearca unul de la ozone sau sure chack, eu le-am verificat sunt bune, mie mi-au iesit pozitive inainte sa imi intarzie menstruatia.
Sper sa iti iasa II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carissma spune:

Ada, Dorinuta deja aveti greturi? Eu cred ca sunt defecta ca nu am nici greturi si in loc sa imi fie somn eu am insomnii. Ma trezesc dimineata la 3 si nu mai pot sa adorm pana la 7 cand incep sa ma pregatesc de scarbici.
Ali hai cu testul ca sigur iasa pozitiv.
Khrisueu inainte sa-mi intarzie Cm am facut un test de la Ozone si unul de la Shure Check. Cel de la Ozone a fost negativ iar cel de la Shure Check avea o liniuta palida. Eu zic sa incerci direct un Shure Check! Doamne ajuta sa fie cu ochisori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi123 spune:

CARISSMA,
Nu esti singura care nu are greturi si are insomnii, eu sunt una dintre ele;am 7 sapt. si 3 zile de la UM si nu am nimic, inafara sanilor care ma dor usor, nu am nici o treaba. Sper ca bebelusul meu si al tau sa fie bine in aceste conditii.
Va pup pe toate si cat mai multe liniute!
Cele mai bune teste din punctul meu de vedere sunt Sure check si Clearblu.
tuchi123 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinutza75 spune:

Neata fetele, Ada, dar chiar daca sunt ceva simptome, mi-e frica sa fac testul din nou, sa nu care cumva sa fie iar negativ.Cum ziceai si tu Ali, e rau sa vezi atatea teste cu o singura liniuta.Oricum ar fi, mergem inainte si speram ca va fi luna viitoare cea cu noroc.Fetelor, mai in gluma mai in serios, daca vad un test cu II cred ca ma de fericire.

la toate felete cu burtica si fara burtica (lasa ca vine si randul nostru) si la toti bb nazdravani!!!

Dorina si pitica terorista (Denisa )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Vai fetelor, in loc sa va bucurati ca nu aveti greturi........cunosc cel putin 10 fete care au nascut si nu au avut nimic pe parcursul sarcinii, doar le-a crescut burtica. Eu sper sa fiti ca ele e mult mai placut.
Carissma stai linistita ca nu esti "defecta", si eu pe langa ca am greturi am si insomnii, numai ca eu nu pot sa adorm decat spre dimineata si la prima sarcina dormeam intruna si nu ma mai saturam de somn.


Ada 4+ mamica de baietel (25.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Dorinutza, hai fa testul te rog, eu cred ca si tu esti insarcinata, astea sunt simtome de sarcina.
Inca ceva ai inceput sa iei acid folic?Eu iau deja de 2 luni.

Ada 4+ mamica de baietel (25.06.2006)

Mergi la inceput